Money.plMotoryzacjaWiadomości

Aktualności

Aktualności

 • Wysokie kary za kartel producentów ciężarówek 2016-07-20
  Wysokie kary za kartel producentów ciężarówek

  Komisja Europejska wykryła istnienie kartelu motoryzacyjnego, w którym udział brało pięciu największych europejskich producentów pojazdów ciężarowych. Za złamanie unijnych zasad konkurencji nałożono kary w rekordowej łącznej wysokości prawie 3 mld euro.

 • Wilda - nowy bolid polskich studentów 2016-07-19
  Wilda - nowy bolid polskich studentów

  Grupa studentów Politechniki Poznańskiej skonstruowała nowy bolid o nazwie "Wilda", który będzie rywalizować w zawodach Formuły Student. Pierwszy start już pod koniec tego tygodnia we Włoszech.

 • BMW seria 7 w trzech wersjach hybrydowych 2016-07-19
  BMW seria 7 w trzech wersjach hybrydowych

  W ofercie flagowej limuzyny BMW pojawią się trzy odmiany hybrydowe modelu typu plug-in, w których wykorzystany zostanie zmodyfikowany układ napędowy eDrive stworzony dla rodziny modeli BMW i.

 • Cadillac chce odbić się od europejskiego dna 2016-07-19
  Cadillac chce odbić się od europejskiego dna

  Dwa nowe modele, powiększenie sieci sprzedaży - w ten oto sposób General Motors chce wpłynąć na zwiększenie sprzedaży swojej flagowej marki na Starym Kontynencie. Założone cele sprzedażowe są jednak więcej niż ostrożne.

 • W końcu pojawi się następca Toyoty Supry 2016-07-18
  W końcu pojawi się następca Toyoty Supry

  O sportowym, współczesnym modelu Toyoty - następcy Supry czy Celiki - mówi się już od pewnego czasu, ale jak dotąd nic z tego nie wynikało. Wygląda jednak na to, iż w końcu doczekamy się sportowej Toyoty. Według nieoficjalnych informacji taki model pojawi się na rynku w 2018 r.

 • BMW pokazało swojego najmniejszego sedana 2016-07-18
  BMW pokazało swojego najmniejszego sedana

  BMW w końcu zdecydowało się i do oferty serii 1 dołączy już wkrótce wersję sedan, która m.in. będzie rywalizować z Audi A3 sedan oraz Mercedesem CLA. Jeśli ktoś po tej informacji zastanawia się, czy będzie go stać na tego małego sedana, musimy ostudzić wszelkie zapały. BMW Serii 1 Sedan będzie oferowany wyłącznie na chińskim rynku.

 • NIK: Brak właściwej ochrony pieszych i rowerzystów 2016-07-15
  NIK: Brak właściwej ochrony pieszych i rowerzystów

  Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się systemowi zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego pod kątem rowerzystów i pieszych. Wnioski niestety nie są optymistyczne. Prowadzone działania nie przyczyniły się do widocznej poprawy bezpieczeństwa rowerzystów, zaś bezpieczeństwo pieszych uległo wprawdzie poprawie, ale wciąż co trzeci zabity na drodze to pieszy.

 • Chcą wprowadzić zakaz jazdy prywatnymi autami 2016-07-15
  Chcą wprowadzić zakaz jazdy prywatnymi autami

  Koniec sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi, zakaz wjazdu do centrów miast dla starszych pojazdów - takie pomysły są już realizowane w różnych miejscach globu. Władze Helsinek idą jednak jeszcze dalej i zamierzają zakazać wjazdu do miasta prywatnym autom.

 • Znamy ceny hybrydowego crossovera Kii 2016-07-14
  Znamy ceny hybrydowego crossovera Kii

  Z jednej strony crossover, z drugiej zaś hybryda. Kia Niro ma dwa mocne atuty, by stać się, jeśli nie bestsellerem rynkowym, to przynajmniej mocnym punktem w gamie modelowej koreańskiej marki. Fizycznie model ten trafi do sprzedaży pod koniec wakacji, ale już teraz Kia opublikowała ceny - podstawowa wersja kosztować będzie 86.900 zł.

 • Mazda wprowadza innowacyjny system GVC 2016-07-14
  Mazda wprowadza innowacyjny system GVC

  Wraz z Mazdą 3 z roku modelowego 2017 debiutuje nowy system poprawiający bezpieczeństwo z nowej rodziny technologii SkyActive - Vehicle Dynamics. System G-Vectoring Control łączy działanie elementów silnika, skrzyni biegów, podwozia i nadwozia.

 • Serena pierwszym Nissanem z funkcją autonomicznej jazdy 2016-07-14
  Serena pierwszym Nissanem z funkcją autonomicznej jazdy

  We współczesnej motoryzacji można zaobserwować kilka trendów, którym z mniejszą lub większą intensywnością poddaje się większość producentów samochodów. Jednym z nich jest autonomiczna jazda. I właśnie Nissan dołączył do grona firm, które zaprezentowały model wyposażony w taką technologię.

 • Oto pomysły na walkę z szarą strefą na rynku wtórnym 2016-07-13
  Oto pomysły na walkę z szarą strefą na rynku wtórnym

  Związek Dealerów Samochodów wraz z Forum Rynku Samochodów Używanych przygotowały pakiet rozwiązań, dzięki którym istnieje szansa na ograniczenie szarej strefy i patologii na rynku samochodów używanych w naszym kraju.

 • Oto pomysły na walkę z szarą strefą na rynku używanych 2016-07-13
  Oto pomysły na walkę z szarą strefą na rynku używanych

  Związek Dealerów Samochodów wraz z Forum Rynku Samochodów Używanych przygotowały pakiet rozwiązań, dzięki którym istnieje szansa na ograniczenie szarej strefy i patologii na rynku samochodów używanych w naszym kraju.

 • Kierowcy nierzadko oszukują, by płacić mniej za OC 2016-07-13
  Kierowcy nierzadko oszukują, by płacić mniej za OC

  Podanie nieprawdziwych danych o swoim miejscu zamieszkania może przyczynić się do zmniejszenia składki za ubezpieczenie samochodu, z czego część kierowców skrzętnie korzysta. W razie jakiegoś zdarzenia może się to jednak wiązać z wypłatą niższego odszkodowania.

 • Kompaktowy sedan Renault trafi również do Polski 2016-07-12
  Kompaktowy sedan Renault trafi również do Polski

  Są takie kraje, gdzie kompaktowe sedany, w przeciwieństwie do zachodniej Europy, sprzedają się nadal świetnie, dlatego też Renault nie zapomniało i o takiej wersji nadwoziowej najnowszej generacji Megane. W gronie krajów, gdzie Megane sedan trafi do sprzedaży, będzie i Polska.

 • Akcja naprawcza Volkswagena bez pożądanych efektów 2016-07-12
  Akcja naprawcza Volkswagena bez pożądanych efektów

  Akcja naprawcza Volkswagena na europejskim rynku, która miała zakończyć niechlubną dla niemieckiego koncernu tzw. aferę Dieselgate, nie przynosi jednak pożądanych efektów. Jak twierdzi włoska organizacja konsumencka Altroconsumo, po naprawie wciąż utrzymuje się zawyżony poziom emisji tlenków azotu.

 • Nowy pickup Mazdy na bazie Isuzu 2016-07-11
  Nowy pickup Mazdy na bazie Isuzu

  Mazda i Isuzu osiągnęły porozumienie, na mocy którego pickup kolejnej generacji Mazdy będzie produkowany przez Isuzu, na bazie nowej wersji modelu D-Max.

 • W ten sposób można znacznie obniżyć ratę za auto 2016-07-11
  W ten sposób można znacznie obniżyć ratę za auto

  Kredyt i leasing, w przypadku zakupu samochodu przez przedsiębiorcę, stanowią zdecydowanie największy udział w tego typu transakcjach. Coraz popularniejszy staje się specyficzny rodzaj takich umów - w oparciu o wysoką wartość wykupu. Dzięki niej miesięczne raty za auto mogą być niższe nawet o 70 proc.

 • PSA sprawdza spalanie w rzeczywistych warunkach 2016-07-11
  PSA sprawdza spalanie w rzeczywistych warunkach

  Dziś ciężko znaleźć kierowcę, którzy wierzyłby w publikowane przez producentów samochodów oficjalne dane dotyczące spalania i emisji zanieczyszczeń. Aby zmienić przynajmniej w części to negatywne nastawienie klientów, Grupa PSA postanowiła poddać swoje modele testom spalania w rzeczywistych warunkach drogowych.

 • Szykują się kolejne zmiany w taryfikatorze punktów karnych 2016-07-08
  Szykują się kolejne zmiany w taryfikatorze punktów karnych

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych szykuje zmiany w taryfikatorze punktów karnych dla kierowców. Jak można się było spodziewać, przepisy zostaną zaostrzone, w efekcie czego zwiększy się ryzyko utraty prawa jazdy.

Partner serwisu

Auta używane