Money.plMotoryzacjaWiadomości

Aktualności

Aktualności

 • Zaczyna brakować kierowców 2016-05-20
  Zaczyna brakować kierowców

  Dynamicznie rozwijająca się w naszym branża transportowa i logistyczna jest jedną z ważniejszych dziedzin polskiej gospodarki. Jednak niebawem może się to zmienić, gdyż powoli zaczyna brakować kierowców. A może być jeszcze gorzej, gdyż 40 proc. z nich ma już ponad 65 lat.

 • Auto Moto Show 2016 już za nami 2016-05-19
  Auto Moto Show 2016 już za nami

  Tegoroczne Targi Auto Moto Show okazały się zdecydowanie najlepszymi w ostatnich latach. Z jednej strony samochodowe bogactwo, blisko 200 prezentowanych aut, z drugiej imponująca liczba zwiedzających - niemal 38 tys.

 • Nissan kolejnym podejrzanym o manipulacje z testami spalania 2016-05-19
  Nissan kolejnym podejrzanym o manipulacje z testami spalania

  Chyba nikt nie przypuszczał, iż wykrycie nieprawidłowości w testach emisji zanieczyszczeń niektórych modeli Volkswagena, pociągnie za sobą lawinę podobnych oskarżeń wobec innych marek. O stosowanie specjalnego oprogramowania, mającego wpływ na wyniki testów spalania, został właśnie posądzony Nissan.

 • Firmy coraz chętniej stawiają na hybrydy 2016-05-19
  Firmy coraz chętniej stawiają na hybrydy

  Maksymalizacja zysku - termin ten z pewnością dobrze jest znany przeciętnemu studentowi ekonomii, ale i każdemu właścicielowi czy zarządzającemu firmą. Można ją osiągnąć zwiększając sprzedaż, ale równie dobrze minimalizując koszty własne. Coraz częściej firmy obniżają koszty posiadania floty pojazdów, stawiając na auta hybrydowe.

 • Volvo koncepty 2016-05-18
  Volvo koncepty

  bla bla bla

 • Hybrydowy Passat GTE już w sprzedaży 2016-05-18
  Hybrydowy Passat GTE już w sprzedaży

  Do sprzedaży wjeżdża właśnie kolejny hybrydowy model. W salonach Volkswagena, choć tylko w wybranych, można już zamawiać Passata w wersji GTE, napędzanego układem hybrydowym o łącznej mocy 218 KM i 50-kilometrowym zasięgiem w trybie elektrycznym.

 • Zapisz się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa z Cabrio Poland! 2016-05-18
  Zapisz się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa z Cabrio Poland!

  Kulminacyjnym wydarzeniem I Międzynarodowego Zlotu Cabrio Poland 2016 będzie wspólna próba bicia Rekordu Guinnessa. Odbędzie się ona drugiego dnia Zlotu (7. sierpnia) o godzinie 14:00. Czynny udział w biciu rekordu weźmie każda zarejestrowana ekipa cabrio.

 • Suzuki też manipulowało testami emisji spalin...? 2016-05-18
  Suzuki też manipulowało testami emisji spalin...?

  Kolejny producent samochodów dołączył do grona podejrzanych o manipulowanie podczas testów spalania i emisji zanieczyszczeń. W tym przypadku japoński koncern stosował niewłaściwe metody pomiarów podczas testów.

 • Auta z Indii są ekstremalnie niebezpieczne 2016-05-18
  Auta z Indii są ekstremalnie niebezpieczne

  Przyzwyczailiśmy się już do tego, iż auta sprzedawane w Europie oferują jakiś minimalny poziom bezpieczeństwa, którego odzwierciedleniem są cztero- czy pięciogwiazdkowe wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP. A tymczasem organizacja Global NCAP przetestowała ostatnio pięć modeli produkowanych w Indiach. Żaden nich nie otrzymał choćby jednej gwiazdki.

 • Jedna opłata drogowa w Europie coraz bliżej 2016-05-17
  Jedna opłata drogowa w Europie coraz bliżej

  Posłowie uchwalili nowelizację przepisów o drogach publicznych, która zakłada możliwość uiszczania opłat drogowych w całej Europie za pomocą jednego urządzenia.

 • Prius+ po liftingu 2016-05-17
  Prius+ po liftingu

  Choć na rynku debiutuje właśnie najnowsza, czwarta już generacja Toyoty Prius, będący w sprzedaży już szósty rok minivan Prius+ właśnie został poddany drobnym zmianom. Modyfikacje objęły przede wszystkim jednostkę napędową i wykończenie kabiny.

 • Flagowa limuzyna BMW z najmocniejszym dieslem 2016-05-17
  Flagowa limuzyna BMW z najmocniejszym dieslem

  Trzylitrowa jednostka napędowa o mocy 400 koni mechanicznych będzie najmocniejszym silnikiem wysokoprężnym w historii bawarskiego koncernu.

 • Seat Ateca od 77.100 zł 2016-05-17
  Seat Ateca od 77.100 zł

  Do sprzedaży na polski rynek szykuje się pierwszy SUV w historii marki Seat. Model o nazwie Ateca będzie dostępny w trzech wersjach wyposażeniowych oraz w czterech wersjach silnikowych.

 • Opel: Nie oszukujemy przy badaniu emisji spalin 2016-05-16
  Opel: Nie oszukujemy przy badaniu emisji spalin

  Opel zdecydowanie odcina się od doniesień prasowych, jakoby, podobnie jak Volkswagen, miał stosować nielegalne oprogramowanie, które miało pomóc obniżyć wyniki spalania i emisji zanieczyszczeń podczas testów.

 • Podnieś wartość swojego samochodu 2016-05-16
  Podnieś wartość swojego samochodu

  Według ekspertów finansowych, zakup samochodu jest jedną z najważniejszych inwestycji w życiu większości ludzi. Nic dziwnego, że nabywcy samochodów używanych dokładnie sprawdzają pochodzenie i stan pojazdów przed zakupem. Jak więc sprawić, aby nasze auto przez lata zachowało doskonały stan i pozwoliło nam zyskać jak najwięcej przy odsprzedaży?
  (materiał promocyjny)

 • Mercedes myśli o ekologicznej submarce 2016-05-16
  Mercedes myśli o ekologicznej submarce

  Sprzedaż modeli BMW i3 oraz i8 systematycznie pnie się w górę i Bawarczycy myślą już o kolejnych modelach z tej rodziny. Widzą to również konkurenci i nie zamierzają odpuszczać. Wprowadzenie do swojej oferty specjalnej, ekologicznej submarki rozważa Mercedes.

 • Większy komfort i udogodnienia dla dzieci w Volvo 2016-05-16
  Większy komfort i udogodnienia dla dzieci w Volvo

  Volvo, jako pionier zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom podczas wypadków drogowych, tym razem postanowiło zwiększyć również komfort podróżowania naszym milusińskim, współpracując przy projektowaniu nowego typu fotelików rekomendowanych do swoich modeli.

 • Mercedes ma kłopoty. Wszystko przez system Airscarf 2016-05-15
  Mercedes ma kłopoty. Wszystko przez system Airscarf

  Właściciele kabrioletów Mercedesa z pewnością doceniają system Airscarf, dzięki któremu jazda z otwartym dachem jest możliwa nawet przy niższych temperaturach. Okazuje się jednak, iż takie rozwiązanie, przynajmniej na rynku niemieckim, Daimler wykorzystywał niezgodnie z prawem.

 • Dwóch polskich dealerów wyróżnionych przez centralę Renault 2016-05-14
  Dwóch polskich dealerów wyróżnionych przez centralę Renault

  Dealerzy Auto-Zięba z Katowic i Vip Car z Opola zostali uhonorowani tytułami Dealer of the Year przez centralę Renault. Łącznie do konkursu stanęło ponad 2,5 tys. dealerstw z liczącej ponad 12 tys. sieci na pięciu kontynentach.

 • Dostał nowe auto za swoje z ponad milionowym przebiegiem 2016-05-13
  Dostał nowe auto za swoje z ponad milionowym przebiegiem

  Jednym z ważniejszych elementów, od którego zależy cena używanego samochodu, jest jego przebieg. Gdy sięga kilkuset tysięcy kilometrów, zaczynamy być coraz bardziej podejrzliwi. Pewien Amerykanin, nie dość, że na liczniku swojej Toyoty miał ponad milion mil, to jeszcze mu się to nieźle opłaciło.

Partner serwisu

Auta używane