Money.plMotoryzacjaWiadomości

Aktualności

Aktualności

 • Nie będzie małych Volvo 2016-05-30
  Nie będzie małych Volvo

  Jednym ze sposobów na sukces na rynku motoryzacyjnym jest zapełnienie wszystkich możliwych nisz rynkowych, a nawet wykreowanie całkowicie nowych. Taką drogą nie pójdzie jednak Volvo, które właśnie zapowiedziało, iż nie będzie tworzyć modelu mniejszego od zapowiadanej nowej rodziny "czterdziestek".

 • 275 KM w Clio RS 2016-05-28
  275 KM w Clio RS

  Tak jak obiecali, tak uczynili. Podczas Grand Prix Formuły 1 w Monako Renault zaprezentowało specjalną odmianę Clio RS. Jednak pod maskę trafiło nie, jak wstępnie informowaliśmy 250 KM, a większe o 25 koni stado.

 • Polisy OC mogą wzrosnąć nawet o 50 procent 2016-05-27
  Polisy OC mogą wzrosnąć nawet o 50 procent

  Choć spada liczba wypadków drogowych, to jednak rosnące wartości wypłaconych odszkodowań za szkody osobowe powodują, iż firmy ubezpieczeniowe na rynku OC ponoszą spore straty. Według prognoz ekspertów rynkowych OC komunikacyjne mogą wzrosnąć w niedalekiej przyszłości od 20 do nawet 50 proc.

 • Toyota ponownie najlepsza. I nie chodzi o hybrydy 2016-05-27
  Toyota ponownie najlepsza. I nie chodzi o hybrydy

  Pozycja największego globalnego koncernu motoryzacyjnego sprawia, że to Toyota jest obecnie najcenniejszą marką motoryzacyjną. W najnowszej edycji globalnego rankingu przygotowanego przez Forbesa japońska marka ponownie awansowała i uplasowała się na szóstej pozycji.

 • Odcinkowy pomiar prędkości już w 16 lokalizacjach 2016-05-26
  Odcinkowy pomiar prędkości już w 16 lokalizacjach

  Inspekcja Transportu Drogowego sukcesywnie uruchamia kolejne urządzenia do pomiaru średniej prędkości. Z zaplanowanych w pierwszym etapie łącznie 29 lokalizacji działa już 16 i skutecznie wychwytuje przekraczających prędkość kierowców.

 • Trzecia runda cyklu Oponeo Rallycross 2016! 2016-05-25
  Trzecia runda cyklu Oponeo Rallycross 2016!

  Ponad 60 zawodników w 5. klasach, 33 wyścigi i cały dzień ścigania... Tak najkrócej można opisać 22 maja, czyli jeden z najciekawszych dni polskiego rallycrossu! Na torze w Toruniu została rozegrana Trzecia runda cyklu Oponeo Rallycross 2016 (Pucharu Polski i Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego), która była dodatkowo połączona z 2. rundą Mistrzostw Polski w Rallycrossie i 1. rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM w Rallycrossie.

 • Nietypowe coupe Skody 2016-05-25
  Nietypowe coupe Skody

  Skoda nigdy nie zaskakiwała stylistyką swoich modeli. Niebawem może się to jednak zmienić, gdy do głosu dojdą obecni uczniowie działającej przy czeskim koncernie szkole zawodowej, którzy stworzyli kompaktowe coupe o nazwie Atero.

 • Jak bezpieczne są współczesne muscle cars? 2016-05-25
  Jak bezpieczne są współczesne muscle cars?

  Ford Mustang, Chevrolet Camaro i Dodge Challenger to współczesne przykłady legendarnego już nieco segmentu muscle cars. Najważniejsze są w nich osiągi, kosztem funkcjonalności, komfortu i niestety również bezpieczeństwa. W przeprowadzonych właśnie testach zderzeniowych żaden z nich nie otrzymał maksymalnej oceny.

 • Hyundai Grand Santa Fe po zmianach 2016-05-25
  Hyundai Grand Santa Fe po zmianach

  Największy SUV Hyundaia przeszedł właśnie facelifting. Zmiany objęły przede wszystkim część stylistyczną, a także pojawiły się nowe elementy wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa oraz komfortu.

 • Będzie mniejsza wodorowa Toyota 2016-05-24
  Będzie mniejsza wodorowa Toyota

  Sprzedaż wodorowych aut dopiero raczkuje, ale Toyota nie zamierza czekać na jakiś znaczący wzrost popularności i już planuje swój drugi model zasilany takim paliwem. Mniejsza od modelu Mirai Toyota pojawi się na rynku w okolicach 2019 r.

 • Nowy Grand Scenic 2016-05-24
  Nowy Grand Scenic

  Renault zaprezentowało nową generację Grand Scenica, który będzie oferowany w sprzedaży zarówno w odmianie pięcio-, jak i siedmiomiejscowej. Zaskoczenia żadnego nie ma. Stylistyka oraz zastosowana technologia są takie same jak w debiutującym w Genewie nowym Scenicu.

 • Możesz kupić Lexusa LFA 2016-05-24
  Możesz kupić Lexusa LFA

  W Polsce są tylko dwa takie samochody. I właśnie jeden z nich został wystawiony na sprzedaż. Mowa o supersportowym Lexusie LFA, którego powstało zaledwie 500 egzemplarzy i tylko 40 trafiło na Stary Kontynent.

 • Jeszcze ostrzejsze Clio RS 2016-05-24
  Jeszcze ostrzejsze Clio RS

  Z okazji 40-lecia rozpoczęcia swojej przygody z Formułą 1 Renault zaprezentuje specjalną wersję swojego sportowego malucha - Clio RS.

 • Alfa Romeo GIULIA - cennik na rynku polskim 2016-05-23
  Alfa Romeo GIULIA - cennik na rynku polskim

  W Ośrodku Badawczym w Balocco (Vercelli), przedstawicielom międzynarodowej prasy została zaprezentowana gama nowej Giulii, najbardziej wyczekiwanej premiery modelu ze stajni Alfa Romeo w 2016 roku. Wydarzenie to jest dopełnieniem debiutu samochodu, pokazanego na 105-lecie marki w Muzeum Alfy Romeo w Arese w wersji Quadrifoglio - ekstremalnego wyrazu "mechaniki emocji" - a następnie zaprezentowanego wraz z całą gamą na Salonie samochodowym 2016 w Genewie.

 • Oto nowy Peugeot 3008 2016-05-23
  Oto nowy Peugeot 3008

  Rywalizacja w segmencie kompaktowych crossoverów już teraz jest olbrzymia, a wciąż przybywa konkurentów. Jedną z takich nowości w tej klasie rynkowej jest druga generacja Peugeota 3008, która wprawdzie oficjalną premierę będzie mieć podczas październikowej wystawy w Paryżu, ale już teraz francuski koncern odsłonił większość kart.

 • Fiat kolejnym podejrzanym 2016-05-23
  Fiat kolejnym podejrzanym

  Fiat Chrysler Automobiles dołączył do grona koncernów z zarzutami o manipulacje podczas testów spalania oraz emisji zanieczyszczeń. W obronie koncernu stanęło włoskie ministerstwo transportu.

 • Elektryczne auto? Nie, dziękuję 2016-05-23
  Elektryczne auto? Nie, dziękuję

  Wysoka cena aut, brak stacji ładowania, niski zasięg - to główne powody, dla których samochody z napędem czysto elektrycznym nie cieszą się na polskim rynku popularnością. Choć drobny progres jest, to liczba 44 sprzedanych aut po czterech pierwszych miesiącach roku chyba nikogo nie zadowala.

 • Prosty sposób na korki na A4 2016-05-21
  Prosty sposób na korki na A4

  Choć aglomeracja górnośląska należy do najlepiej skomunikowanych w kraju, to jednak duża liczba mieszkańców powoduje, że wciąż na bramkach autostradowych na A4 tworzą się gigantyczne korki. Władze Gliwic wraz z operatorem systemu viaToll przekazały mieszkańcom tego miasta 10 tys. urządzeń viaAuto w celu rozwiązania tego problemu.

 • Toyota sprzedała już 9 milionów hybryd 2016-05-20
  Toyota sprzedała już 9 milionów hybryd

  Mówisz hybryda, myślisz Toyota. Choć nie do końca takie stwierdzenie pokrywa się z prawdą - w końcu coraz więcej producentów wprowadza do swojej oferty modele z napędem spalinowo-elektrycznym, to jednak pozycja lidera tego segmentu rynkowego bezapelacyjnie należy do japońskiego koncernu.

 • Alfa Romeo Giulia - znamy ceny 2016-05-20
  Alfa Romeo Giulia - znamy ceny

  Bardzo długo kazało na siebie czekać najnowsze dziecko Alfy Romeo. Od pierwszej prezentacji modelu niebawem minie już rok, a wiąż w salonach jak nie było, tak nie ma Giulii. Lada moment się to jednak na szczęście zmieni. Właśnie poznaliśmy pierwsze ceny urokliwej "Włoszki".

Partner serwisu

Auta używane