Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Kompaktowy sedan Renault trafi również do Polski

2016-07-12 13:00

Kompaktowy sedan Renault trafi również do Polski

Trójbryłowy wariant kompaktowego Renault pod względem stylistycznym, technologicznym czy oferowanego wyposażenia będzie oferował to samo, co już znamy z wprowadzonych wcześniej na rynek wersji pięciodrzwiowej oraz kombi.

Charakterystyczną cechą wszystkich wersji nowej rodziny Megane, w tym i prezentowanego właśnie sedana, są sporych rozmiarów reflektory w kształcie literki C oraz grill z dużym logo francuskiej marki. Jak w większości tego typu przypadków, odmiana czterodrzwiowa różni się od hatchbacka jedynie końcową częścią nadwozia, choć i tu również znajdziemy elementy (np. światła) typowe dla innych modeli francuskiej marki. W opcji Megane sedan będzie oferowany z całym przeszklonym dachem.

Renault przekonuje, iż nowa wersja Megane pod względem przestronności wnętrza, a zwłaszcza na tylnej kanapie, będzie mogła rywalizować z modelami z segmentu wyżej. Sporych rozmiarów jest również bagażnik sedana, który ma 508 litrów pojemności.

W momencie debiutu rynkowego Renault Megane sedan będzie dostępny w dwóch wariantach benzynowych oraz trzech wysokoprężnych, choć nie wszystkie jednostki napędowe będą oferowane na wszystkich rynkach.

Podstawową jednostką benzynową będzie silnik 1.6 SCe o mocy 114 KM, który może być wybrany bądź z 5-biegową przekładnią manualną, bądź przekładnią bezstopniową. Z kolei turbodoładowany silnik 1.2 TCe rozwija moc 130 KM i może współpracować ze skrzynią mechaniczną o sześciu biegach lub automatyczną dwusprzęgłową EDC o siedmiu przełożeniach.

Zwolennicy diesli będą mieć nieco większy wybór. Podstawowa jednostka o pojemności 1,5 litra oferowana będzie w dwóch wariantach mocy - 90 i 110 KM, zaś 1,6-litrowa jednostka generuje moc 130 KM. Wszystkie trzy diesle współpracują z 6-biegową skrzynią manualną, zaś 110-konna wersja również będzie dostępna z przekładnią dwusprzęgłową, ale w przeciwieństwie do silnika benzynowe z sześciomia przełożeniami.

Renault Megane sedan będzie produkowany w fabryce francuskiej marki w tureckiej Bursie i będzie oferowany w 20 krajach, w tym i na polskim rynku.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne