Money.plMotoryzacjaWiadomości

Aktualności

Aktualności

 • Nissan przejmuje Mitsubishi 2016-05-13
  Nissan przejmuje Mitsubishi

  Nissan za kwotę 237 miliardów jenów (2,2 mld USD) nabędzie pakiet 34 proc. akcji Mitsubishi Motors Corp., stając się tym samym największym udziałowcem w tej japońskiej firmie motoryzacyjnej i praktycznie przejmując nad nią kontrolę.

 • Subaru w końcu będzie... Subaru 2016-05-12
  Subaru w końcu będzie... Subaru

  Firma Fuji Heavy Automobiles, producent m.in. samochodów marki Subaru, z dniem 1 kwietnia przyszłego roku zmieni nazwę na Subaru Corporation.

 • Toyota Prius spala naprawdę mało 2016-05-12
  Toyota Prius spala naprawdę mało

  Zazwyczaj mamy mieszane uczucia, jeśli chodzi o podawane przez producentów wyniki spalania, dlatego z ciekawością podchodzimy do wszelkiego typu testów, gdzie sprawdzane jest zużycie paliwa w rzeczywistym ruchu drogowym. Ostatnio Toyota urządziła wyścig, w którym konkurowano ze sobą o jak najniższe zużycie paliwa.

 • Designerski MINI Seven 2016-05-12
  Designerski MINI Seven

  Połączenie klasyki z designerskimi detalami nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, ale w przypadku modeli MINI sprawdza się idealnie. Już niebawem do oferty dołączy jeszcze bardziej ekskluzywna odmiana MINI Seven, oferowana jako wariant 3- oraz 5-drzwiowy.

 • Ford stworzył mobilny tunel do testów aeroakustycznych 2016-05-11
  Ford stworzył mobilny tunel do testów aeroakustycznych

  Kosztował ułamek tego, ile kosztuje wybudowanie zaawansowanego laboratorium do testów aerodynamicznych, a pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy na każdorazowe testy w warunkach drogowych nowo projektowanych modeli.

 • Specjalna edycja Audi R8 V10 plus 2016-05-11
  Specjalna edycja Audi R8 V10 plus

  323 zwycięstw w różnych wyścigach od 2009 r. robi wrażenie. Takim wynikiem może pochwalić się Audi R8 LMS. Dla uhonorowania tego wyniku Audi stworzyło limitowaną serię "selection 24h", ograniczoną do zaledwie 24 egzemplarzy.

 • Czy powstanie sportowa marka Toyoty? 2016-05-10
  Czy powstanie sportowa marka Toyoty?

  W przeszłości Toyota mogła się pochwalić licznymi autami o sportowym zacięciu. Dziś tradycje te próbuje kontynuować właściwie jedynie 200-konny GT86. Ale jest szansa, iż niebawem to się zmieni. Tetsuya Tada, główny inżynier odpowiedzialny za Toyotę GT86, postawił sobie za cel stworzenie sportowej marki w ramach koncernu.

 • Alkolocki w końcu się pojawią 2016-05-10
  Alkolocki w końcu się pojawią

  Choć od wejścia w życie przepisów, które zakładały m.in. możliwość instalowania blokad alkoholowych w samochodach osób skazanych za jazdę pod wpływem alkoholu, minie niebawem rok, wciąż brak stosownych przepisów wykonawczych. Resort infrastruktury zapewnia jednak, iż wkrótce odpowiednie rozporządzenia się pojawią.

 • Lifting Citroena C4 Picasso i Grand Picasso 2016-05-10
  Lifting Citroena C4 Picasso i Grand Picasso

  Druga generacja francuskiego minivana, która na rynku jest obecna od 2013 r., właśnie przeszła facelifting. Poza drobnymi zmianami stylistycznymi, pojawiły się nowe elementy wyposażenia, zwłaszcza mającego zapewnić podróżnym większe bezpieczeństwo.

 • Nietypowa odmiana Toyoty GT86 2016-05-09
  Nietypowa odmiana Toyoty GT86

  Nietypowe modele często nadają kolorytu współczesnej motoryzacji, dlatego chętnie o nich piszemy. Toyota GT86 Shooting Brake jest takim mocno nietypowym modelem, choć niestety nie ma w planach seryjnej produkcji tej odmiany sportowej Toyoty.

 • Wyższe opłaty za parkowanie, także w weekendy 2016-05-09
  Wyższe opłaty za parkowanie, także w weekendy

  Zarząd Związku Miast Polskich chce wprowadzenia zmian w przepisach dotyczących funkcjonowania stref płatnego parkowania. Miasta postulują m.in. wprowadzenia wyższych kar za brak opłaty parkingowej, jak i możliwość wprowadzenia opłat w dni wolne od pracy.

 • Rośnie liczba wypadków z udziałem seniorów 2016-05-08
  Rośnie liczba wypadków z udziałem seniorów

  Starsze osoby, w wieku powyżej 60 lat, w minionym roku stanowiły prawie 30 procent ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Policja ostrzega, iż statystyki te mogą być jeszcze mniej korzystne. Zmiany demograficzne powodują bowiem, że odsetek takich osób uczestniczących w ruchu drogowym będzie się powiększał.

 • Dronem w piratów drogowych 2016-05-07
  Dronem w piratów drogowych

  Fotoradary stacjonarne, mobilne radary, radiowozy z wideorejestratorami - arsenał narzędzi policji do walki z piratami drogowymi być może niebawem powiększy się o nową broń. Śląska policja właśnie testuje drony do rejestracji wykroczeń drogowych.

 • Kodiaq - tak się nazywa nowy SUV Skody 2016-05-06
  Kodiaq - tak się nazywa nowy SUV Skody

  Nie Snowman, nie Kodiak, a Kodiaq - tak będzie się nazywać nowy, duży SUV Skody, którego oficjalny debiut przewidziano na drugą połowę bieżącego roku.

 • To był ważny dzień w historii Opla i Gliwic 2016-05-06
  To był ważny dzień w historii Opla i Gliwic

  Dokładnie dwadzieścia lat temu podpisano umowę inwestycyjną w sprawie lokalizacji fabryki koncernu General Motors w Gliwicach. Dziś gliwickie zakłady GMMP to nie tylko jedna z najlepszych fabryk Opla czy General Motors, ale jedna z najlepszych fabryk motoryzacyjnych w Europie.

 • Volvo V70 odchodzi do lamusa 2016-05-06
  Volvo V70 odchodzi do lamusa

  Jedno z bardziej rozpoznawalnych kombi Volvo - model V70 - po dwudziestu latach obecności na rynku odchodzi na emeryturę. I to definitywnie, gdyż raczej nie pojawi się jego bezpośredni następca.

 • Mercedes Vito - wypożycz i jedź 2016-05-06
  Mercedes Vito - wypożycz i jedź

  Dzisiejsze realia biznesowe oznaczają wciąż nowe wyzwania i gotowość do zmian. Wie o tym każdy przedsiębiorca, dlatego liczy się elastyczność i umiejętność dopasowania oferty do rzeczywistych potrzeb i możliwości klientów. Wie o tym także Mercedes-Benz.
  (materiał promocyjny)

 • UOKIK: Uber nie narusza zasad uczciwej konkurencji 2016-05-06
  UOKIK: Uber nie narusza zasad uczciwej konkurencji

  UOKiK przyjrzał się działalności firmy Uber na polskim rynku. Dokładna analiza nie wykazała konieczności interwencji urzędu zarówno w zakresie ochrony interesów konsumentów, jak i ochrony konkurencji. Należy jednak przeanalizować, czy kierowcy Ubera nie powinni płacić od uzyskanych dochodów podatków.

 • EKO RAJD 14 maja 2016 2016-05-05
  EKO RAJD 14 maja 2016

  Proponujemy nową formułę rajdu czyli dynamiczną jazdę połączoną z minimalnym zużyciem paliwa. Chcemy pokazać naszym widzom, internautom, gościom targów, które samochody w normalnej eksploatacji są najoszczędniejsze.

 • Sportowa odmiana Hyundaia Elantry 2016-05-05
  Sportowa odmiana Hyundaia Elantry

  Choć na polskim i europejskim rynku nie należy do najpopularniejszych modeli, to jednak w skali globalnej to jeden z lepiej sprzedających się obecnie aut. Hyundai Elantra, na rynku koreańskim oferowany jako Avante, niebawem pojawi się w wersji usportowionej.

Partner serwisu

Auta używane