Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

BMW pokazało swojego najmniejszego sedana

2016-07-18 08:27

BMW pokazało swojego najmniejszego sedana

Segment kompaktowych modeli premium należy do najszybciej rozwijających się segmentów motoryzacyjnych w Chinach. A że mieszkańcy tego najludniejszego kraju na świecie lubują się w sedanach, nie dziwi podjęta decyzja władz bawarskiej marki. Nowa wersja nadwoziowa "jedynki" będzie wytwarzana w Shenyang, razem z X1 oraz serią 2 Active Tourer, i będzie wspólnym dziełem BMW oraz chińskiego koncernu Brilliance Automotive.

W ostatnim czasie kompaktowy sedan BMW już kilkakrotnie był "łapany" podczas testów drogowych, czego efektem były tzw. zdjęcia szpiegowskie, teraz jednak w końcu możemy zobaczyć ten model w pełni oficjalnie i bez żadnych kamuflaży. Niestety, jednak jak na razie opublikowana fotografia nie zdradza wszystkich szczegółów na temat tego modelu BMW.

Tu oczywiście nie ma żadnych stylistycznych niespodzianek. Mamy typową atrapę chłodnicy, przednie reflektory oraz charakterystyczne proporcje dla modeli BMW.

Poza jednym zdjęciem nie wiemy praktycznie nic na temat szczegółów technicznych BMW serii 1 sedan. Model ten najprawdopodobniej powstał na bazie platformy UKL, tej samej, na której budowane są modele Mini oraz wspomniana już wcześniej seria 2 Active Tourer. Choć możliwe, iż na chiński rynek platforma ta została nieco zmodyfikowana. Nie wiemy niestety nic na temat dostępnych silników czy rozwiązań, jakie się znajdą na wyposażeniu tego sedana. Nie znamy również jego dokładnych wymiarów.

BMW zdradza jedynie, iż nabywcy nowego sedana będą mogli korzystać z najnowocześniejszych technologii BMW ConnectedDrive, dzięki którym będą mogli cieszyć się z najwyższej jakości łączności ze światem, komfortu oraz bezpieczeństwa podczas podróży.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne