Money.plMotoryzacjaWiadomości

Aktualności

Aktualności

 • Limity alkoholu we krwi pozostaną bez zmian 2016-06-07
  Limity alkoholu we krwi pozostaną bez zmian

  Wczoraj w niektórych mediach pojawiła się informacja, jakoby resort infrastruktury prowadził prace nad zwiększeniem dopuszczalnego limitu alkoholu dla kierowców. Ministerstwo stanowczo zdementowało jednak te doniesienia.

 • Małe Renault w wersji GT 2016-06-07
  Małe Renault w wersji GT

  Kombinacja 110-konnego silnika z manualną przekładnią i napędem na tylną oś w niewielkim Renault Twingo może dawać całkiem dużo frajdy nawet podczas pokonywania miejskich ulic.

 • Mercedes prezentuje swoje luksusowe kombi 2016-06-07
  Mercedes prezentuje swoje luksusowe kombi

  Nie jest z wyglądu może tak dynamiczny czy lifestylowy jak niektórzy konkurenci, ale za to wśród bezpośrednich rywali Mercedes klasa E w wersji kombi nie ma sobie równych, jeśli chodzi o funkcjonalność.

 • Nie będzie zmiany limitów alkoholu 2016-06-07
  Nie będzie zmiany limitów alkoholu

  Wczoraj w niektórych mediach pojawiła się informacja, jakoby resort infrastruktury prowadził prace nad zwiększeniem dopuszczalnego limitu alkoholu dla kierowców. Ministerstwo stanowczo zdementowało jednak te doniesienia.

 • Nie kupią diesli, benzynowych, ani nawet hybryd 2016-06-06
  Nie kupią diesli, benzynowych, ani nawet hybryd

  Norwegia będzie najprawdopodobniej drugim europejskim krajem, w którym zakazana zostanie sprzedaż samochodów z konwencjonalnym napędem. Pod ekologiczny topór dostaną się również pojazdy hybrydowe. Od 2025 r. w segmencie aut nowych dostępne będą wyłącznie auta elektryczne oraz wodorowe.

 • Pozwą chiński koncern za skopiowanie Evoque'a 2016-06-06
  Pozwą chiński koncern za skopiowanie Evoque'a

  Do tej pory kopiowanie przez chińskie koncerny motoryzacyjne modeli z Europy, Japonii czy ze Stanów Zjednoczonych uchodziło im płazem. Być może jednak się to zmieni. Koncern Jaguar Land Rover zamierza pozwać firmę Jiangling Motor za to, iż Landwind X7 jest wierną kopią modelu Range Rover Evoque.

 • Toyota najbardziej innowacyjnym motoryzacyjnym koncernem 2016-06-06
  Toyota najbardziej innowacyjnym motoryzacyjnym koncernem

  O tym, kto za kilka, kilkanaście lat będzie należał do największych producentów motoryzacyjnych, decyduje tu i teraz. Poniesione dziś nakłady na innowacyjne rozwiązania powinny przynieść efekty właśnie za jakiś czas. Oto najbardziej innowacyjne firmy działające w branży motoryzacyjnej.

 • Znamy ceny nowego pickupa Fiata 2016-06-05
  Znamy ceny nowego pickupa Fiata

  Fiat ponownie będzie obecny w segmencie pickupów. Debiutujący właśnie na polskim rynku Fiat Fullback, to brat bliźniak dobrze znanego również u nas Mitsubishi L200.

 • Kto powinien zapewnić niepełnosprawnym auto egzaminacyjne? 2016-06-03
  Kto powinien zapewnić niepełnosprawnym auto egzaminacyjne?

  Trybunał Konstytucyjny zadecyduje w przyszłym tygodniu, czy obowiązujące przepisy dotyczące konieczności zapewniania samochodów na egzamin na prawo jazdy przez osoby niepełnosprawne, są zgodne z Konstytucją.

 • Nowe Audi A5 i S5 Coupe - bez niespodzianek 2016-06-03
  Nowe Audi A5 i S5 Coupe - bez niespodzianek

  Tysiące zaproszonych gości i specjalnie przygotowany na tę okazję świetlny spektakl - tak świętowano w siedzibie Audi w Ingolstadt oficjalną premierę nowej generacji A5 Coupe. Tak jak w przypadku większości nowych modeli z czterema pierścieniami, nie mamy do czynienia z żadną rewolucją, a jedynie nieco większymi zmianami ewolucyjnymi.

 • Bramki na A1 w wakacje nie będą otwarte 2016-06-02
  Bramki na A1 w wakacje nie będą otwarte

  Ministerstwo Infrastruktury nie zamierza w tym roku otwierać bramek na autostradzie A1, nawet w weekendy, by w ten sposób ograniczyć tworzące się wielokilometrowe korki. Ma jednak inne pomysły, by kierowcy sprawnie dotarli nad polskie morze.

 • Gniezno - pierwsza stolica cabrio 2016-06-01
  Gniezno - pierwsza stolica cabrio

  W 1050. rocznicę chrztu Polski do Gniezna przyjedzie rekordowa liczba kabrioletów. Historyczne wydarzenie, związane z przyjęciem chrześcijaństwa przez Mieszka I, obchodzimy w tym roku w całej Polsce. I Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2016 jest najlepszą okazją do odwiedzenia miejsc upamiętniających to wiekopomne wydarzenie.

 • Wiemy, ile kosztuje 290-konny Golf GTI 2016-06-01
  Wiemy, ile kosztuje 290-konny Golf GTI

  W salonach Volkswagena pojawiła się już specjalna odmiana Golfa GTI, przygotowana z okazji 40-lecia niemieckiego hot-hatcha. Ceny trzydrzwiowego Clubsporta z manualną skrzynią biegów zaczynają się od 132.590 zł.

 • BMW 3 GT przechodzi facelifting 2016-06-01
  BMW 3 GT przechodzi facelifting

  Trzy lata po premierze tego wariantu nadwoziowego serii 3 BMW postanowiło przeprowadzić jego pierwszą znaczącą modyfikację. Poliftingowa wersja tego bawarskiego Gran Turismo pojawi się w sprzedaży latem br.

 • Opel Zafira ze zmienionym przodem i wnętrzem 2016-05-31
  Opel Zafira ze zmienionym przodem i wnętrzem

  Po niecałych pięciu latach od wprowadzenia na rynek trzeciej generacji minivana Opla, Niemcy postanowili nieco odświeżyć Zafirę. Zmiany objęły przede wszystkim stylistykę nadwozia oraz wnętrza, a ponadto pojawiły się nowe opcje komunikowania się.

 • RPO za zmianami w karaniu kierowców 2016-05-31
  RPO za zmianami w karaniu kierowców

  Automatyzm nakładania kar administracyjnych sprawia, że bez względu na okoliczności za naruszenie przepisów drogowych kierowcy są bezwzględnie karani. I to często dwukrotnie - poza odpowiedzialnością administracyjną dochodzi jeszcze karna. Rzecznik Praw Obywatelskich postuluje o zmianę prawa w tej materii.

 • Test fotelików dziecięcych ADAC 2016 2016-05-31
  Test fotelików dziecięcych ADAC 2016

  Jak co roku specjaliści z niemieckiego automobilklubu ADAC przetestowali dziecięce foteliki samochodowe. Tym razem wzięto pod lupę 26 modeli z różnych kategorii wiekowych. I potwierdziła się powtarzana często teza, iż na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać. Najlepsze wyniki otrzymały najdroższe w zestawieniu foteliki.

 • Zmodernizowany GT-R Nismo 2016-05-31
  Zmodernizowany GT-R Nismo

  Po liftingu Nissana GT-R przyszedł teraz czas na zmiany w mocniejszej odmianie sportowego modelu sygnowanej logo Nismo.

 • Sądy orzekają niższe odszkodowania 2016-05-30
  Sądy orzekają niższe odszkodowania

  Aż o 60 procent niższe są zasądzane wysokości odszkodowań z tyt. zadośćuczynienia za szkody osobowe od roszczeń zgłaszanych przez poszkodowanych w wypadkach drogowych.

 • Spada sprzedaż diesli 2016-05-30
  Spada sprzedaż diesli

  Początek roku przyniósł wzrost sprzedaży nowych samochodów na europejskim rynku, przy jednoczesnym spadku zainteresowania wersjami wysokoprężnymi. Na razie jeszcze za wcześnie, by mówić o końcu diesli, ale zamieszanie wywołane manipulacjami z testami spalania i emisji spalin, a także zwiększenie nakładów na alternatywne źródła napędu może przyspieszyć trend spadkowy dla tego typu jednostek.

Partner serwisu

Auta używane