Money.plMotoryzacjaWiadomości

Aktualności

Aktualności

 • Hybrydowy Lexus GS 450h czy elektryczna Tesla Model S? 2016-09-12
  Hybrydowy Lexus GS 450h czy elektryczna Tesla Model S?

  Rząd zapowiedział, że za 10 lat po naszych drogach ma jeździć milion samochodów elektrycznych. Jak dzisiaj wypada najlepsze auto elektryczne świata w porównaniu z hybrydowym Lexusem?

 • Więcej szczegółów o nowym Volkswagenie z Polski 2016-07-29
  Więcej szczegółów o nowym Volkswagenie z Polski

  Nowa fabryka Volkswagena we Wrześni będzie miejscem produkcji nowej generacji dostawczego Craftera. Model ten ma duże ambicje, aby zostać liderem w swoim segmencie rynkowym i wyznaczać nowe standardy w klasie dużych pojazdów dostawczych.

 • Najbardziej niezawodne auta wg Niemców. Są zaskoczenia 2016-07-29
  Najbardziej niezawodne auta wg Niemców. Są zaskoczenia

  O zwycięstwie Mitsubishi w badaniu jakości J.D. Power Vehicle Dependability Study na rynku niemieckim już informowaliśmy. Nie jest to jednak jedyne zaskakujące rozstrzygnięcie tego badania satysfakcji wśród niemieckich właścicieli samochodów.

 • Isuzu D-Max jako papamobile 2016-07-28
  Isuzu D-Max jako papamobile

  Choć z lotniska w krakowskich Balicach papież Franciszek wyjechał Volkswagenem Golfem, to jednak już po chwili przesiadł się do swojego papamobile, którym podczas wizyty w Polsce jest odpowiednio zmodyfikowany Isuzu D-Max.

 • Elektryczna ciężarówka Mercedesa 2016-07-28
  Elektryczna ciężarówka Mercedesa

  Jeśli ktoś myślał, że silniki elektryczne trafią wyłącznie do małych, miejskich pojazdów, ewentualnie nieco większych SUV-ów, jest w sporym błędzie. Najlepszym tego przykładem jest pełnogabarytowa ciężarówka Mercedes Urban eTruck.

 • Czy dojdzie do rewolucji w systemie wypłat odszkodowań? 2016-07-27
  Czy dojdzie do rewolucji w systemie wypłat odszkodowań?

  Według organizacji branżowych proceder zaniżania odszkodowań jest nagminny, co w sporej mierze przekłada się na późniejsze korzystanie przez poszkodowanych kierowców z warsztatów działających w tzw. szarej strefie. Proponowane zmiany mają nie tylko temu zaradzić, ale i znacząco wspomóc budżet państwa.

 • Innowacyjna e-turbosprężarka od Delphi 2016-07-27
  Innowacyjna e-turbosprężarka od Delphi

  Nie tylko producenci samochodów mają wkład w szybki rozwój branży motoryzacyjnej. Nie mniejszy udział w postępie technologicznym zawdzięczamy producentom części zamiennych czy różnych systemów wykorzystywanych w nowych modelach.

 • 50 lat toru doświadczalnego Opla 2016-07-26
  50 lat toru doświadczalnego Opla

  Nie byłoby współczesnych samochodów bez sztabu inżynierów, konstruktorów, projektantów, pracowników fabryk i olbrzymich środków finansowych. Rzadko jednak mówi się o równie ważnym elemencie w tej układance, a mianowicie o torach doświadczalnych, gdzie testuje się wszystkie wchodzące na rynek nowe samochody. Jednym z takich ośrodków jest należący do Opla tor w Dudenhofen, który właśnie świętuje swoje 50-lecie.

 • Posłowie Kukiz'15 za podwyżką tzw. kilometrówki 2016-07-26
  Posłowie Kukiz'15 za podwyżką tzw. kilometrówki

  Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym autorstwa klubu parlamentarnego Kukiz'15, który zakłada znaczącą podwyżkę tzw. kilometrówki, czyli kosztów użytkowania prywatnego samochodu do celów służbowych.

 • Giulia dostępna z nowymi wersjami silnikowymi 2016-07-26
  Giulia dostępna z nowymi wersjami silnikowymi

  Od tego tygodnia dealerzy Alfy Romeo przyjmują zamówienia na dwie kolejne wersje silnikowe modelu Giulia. Mowa o dwulitrowej, turbodoładowanej jednostce o mocy 200 KM, współpracującej z 8-stopniowym automatem, oraz o 510-konnym wariancie 2.9 Bi Turbo, który również od teraz jest oferowany z tą samą automatyczną przekładnią.

 • CrO3 związkiem niezgody 2016-07-25
  CrO3 związkiem niezgody

  Trójtlenek chromu, związek chemiczny będący głównym składnikiem wielu chromowanych części wykorzystywanych m.in. w produkcji samochodów, może mocno namieszać w tej branży w najbliższej przyszłości. Komisja Europejska chce zakazać jego używania, co może doprowadzić nawet do wygaszania produkcji na europejskim kontynencie i przenoszenie jej do innych regionów.

 • Trzy elektryczne Audi do końca dekady 2016-07-25
  Trzy elektryczne Audi do końca dekady

  Rupert Stadler, zarządzający marką Audi, zdradził, iż jeszcze przed końcem obecnej dekady w portfolio marki z Ingolstadt znajdą się trzy modele o napędzie elektrycznym. Firma stawiać będzie na rozwój również innych nowoczesnych technologii.

 • Pomysł Polaka najlepszy w konkursie Goodyeara 2016-07-22
  Pomysł Polaka najlepszy w konkursie Goodyeara

  Artur Ząbczyk, 23-letni student Politechniki Śląskiej, został zwycięzcą pierwszej edycji organizowanego przez koncern Goodyear konkursu ThinkGoodMobility Challenge. Pomysł Polaka zyskał największą akceptację jury spośród 73 nadesłanych propozycji.

 • BMW M5 Competition Edition 2016-07-22
  BMW M5 Competition Edition

  Jeszcze mocniejszy, jeszcze bardziej ekskluzywny i wyróżniający się na drodze i z jeszcze bogatszym wyposażeniem - takie jest BMW M5 w serii specjalnej Competition Edition. Niestety, powstanie zaledwie 200 egzemplarzy tej wersji sportowej limuzyny bawarskiej marki.

 • Ĺ KODA Kodiaq prowadzi do finiszu Tour de France 2016-07-21
  Ĺ KODA Kodiaq prowadzi do finiszu Tour de France

  Ĺ KODA Kodiaq przygotowuje się do gościnnego wystąpienia podczas tegorocznego wielkiego finału Tour de France. Nowy SUV produkcji Ĺ KODY przeprowadzi kolarzy przez legendarny paryski bulwar Champs-Elysées i zaprowadzi ich do linii końcowej w ostatniej fazie wyścigu, która odbędzie się w niedzielę.

 • Zlot Oldtimerów 2016-07-21
  Zlot Oldtimerów

  W tym roku odbył się już ósmy zlot posiadaczy zabytkowych Citroënów. Entuzjaści tych samochodów spotkali się na Podlasiu. Zaprezentowały się 33. załogi z całej Polski. Konkurs Elegancji wygrał zespół Citroëna typ C z 1925 roku. Wydarzenie zorganizował Citroën Oldtimer Club Polska oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Partnerem zlotu była marka Citroën.

 • Zapowiedź 7-miejscowego crossovera Mitsubishi 2016-07-21
  Zapowiedź 7-miejscowego crossovera Mitsubishi

  Podczas sierpniowej wystawy samochodowej w Indonezji Mitsubishi zaprezentuje koncepcyjny model małego crossovera, łączącego w sobie cechy minivana z przestronnym i funkcjonalnym wnętrzem.

 • Czy ekologiczny transport będzie opłacalny? 2016-07-21
  Czy ekologiczny transport będzie opłacalny?

  Nie da się nie zauważyć panującego trendu w motoryzacji, zmierzającego do redukcji emisji wszelkich zanieczyszczeń. To dobry ruch z punktu widzenia środowiska naturalnego. Mało jednak kto zwraca uwagę na globalny koszt takich rozwiązań, które są nieporównywalnie wyższe od obecnie stosowanych.

 • Fiat wesprze Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016-07-21
  Fiat wesprze Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

  Już w przyszłym tygodniu w Krakowie i w pobliskich miejscowościach odbędą się uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. A że będzie to ogromne przedsięwzięcie dla organizatorów również od strony logistycznej, FCA Poland postanowiło wspomóc to prestiżowe dla naszego kraju wydarzenie udostępniając swoją flotę pojazdów.

 • Autostrada A4 przejezdna od granicy do granicy 2016-07-20
  Autostrada A4 przejezdna od granicy do granicy

  Dziś oddano do użytku ostatni, 41-kilometrowy fragment autostrady A4 łączący węzły Rzeszów Wschód i Jarosław Zachód. Dzięki temu liczącą 672 km autostradą A4 można już przejechać od granicy z Niemcami na Ukrainę.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 575

Partner serwisu

Auta używane