Money.plMotoryzacjaWiadomości

Flota

Flota

 • Porsche - potężna dawka sportowych emocji 2016-02-03
  Porsche - potężna dawka sportowych emocji

  Mocne silniki, bezkompromisowe rozwiązania, perfekcyjne prowadzenie, wyjątkowe wrażenia z jazdy. (sponsorowany)

 • ŠKODA - pomysłowość w stylowym wydaniu 2015-12-18
  ŠKODA - pomysłowość w stylowym wydaniu

  Decydując się na zakup ŠKODY dobrze wiesz, co zyskujesz. Każdy z modeli to nie tylko praktyczność i nowoczesny design. (sponsorowane)

 • Świat według Forda Vignale 2015-12-04
  Świat według Forda Vignale

  Moment szczególnie ekscytujący – zasiąść za kierownicą Forda Vignale. To nie tylko perfekcyjny i emocjonujący samochód, ale nowa filozofia postrzegania potrzeb nowoczesnego i wymagającego kierowcy. To styl życia – i bynajmniej nie jest to slogan.
  (materiał promocyjny)

 • OnStar - bezpieczeństwo w samochodzie służbowym 2015-10-30
  OnStar - bezpieczeństwo w samochodzie służbowym

  Jednym z największych niebezpieczeństw czyhających na współczesnego managera jest utrata dostępu do informacji pozwalających na podejmowanie właściwych decyzji. Dynamicznie zmieniające się warunki rynkowe wymagają pełnej dyspozycyjności i elastyczności, nawet podczas służbowej podróży autem. To właśnie z myślą o nich, Opel stworzył system OnStar, który ma w zamiarze zrewolucjonizować komunikację w pojazdach. W jaki więc sposób samochód może pomóc w koordynowaniu procesów biznesowych? Czy to w ogóle realne?

 • Rynek długoterminowego wynajmu samochodów rośnie 2015-08-19
  Rynek długoterminowego wynajmu samochodów rośnie

  Rynek długoterminowego wynajmu samochodów w I półroczu wzrósł o 12,4 proc. Już co piąty samochód firmowy jest wynajmowany. Klientami firm z branży coraz częściej są małe przedsiębiorstwa, które potrzebują jednego lub kilku aut. Ofertą interesują się także klienci indywidualni. I w tym kierunku – w opinii przedstawicieli branży – będzie rozwijać się rynek.

 • Rynek długoterminowego wynajmu samochodów rośnie 2015-08-19
  Rynek długoterminowego wynajmu samochodów rośnie

  Rynek długoterminowego wynajmu samochodów w I półroczu wzrósł o 12,4 proc. Już co piąty samochód firmowy jest wynajmowany. Klientami firm z branży coraz częściej są małe przedsiębiorstwa, które potrzebują jednego lub kilku aut. Ofertą interesują się także klienci indywidualni. I w tym kierunku – w opinii przedstawicieli branży – będzie rozwijać się rynek.

 • Przewoźnik drogowy bez licencji, ale z ubezpieczeniem 2015-07-30
  Przewoźnik drogowy bez licencji, ale z ubezpieczeniem

  Uszkodzenie lub kradzież przesyłki to szkody, z którymi powinien się liczyć każdy przewoźnik drogowy. Przed przykrymi zdarzeniami ciężko się uchronić, ale posiadając dobre ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej można zapewnić sobie rekompensatę finansową na pokrycie niezaplanowanych, często wysokich, wydatków.

 • Nowy plan leasingowy Lexusa 2015-07-27
  Nowy plan leasingowy Lexusa

  Lexus przygotował nowy plan leasingowy. Dzięki niemu można korzystać z samochodu za 1 proc. jego wartości miesięcznie Lexus przygotował nowy plan leasingowy. Dzięki niemu można korzystać z samochodu za 1 proc. jego wartości miesięcznie

 • Kup rower do firmy i zaoszczędź na podatku 2015-06-03
  Kup rower do firmy i zaoszczędź na podatku

  Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą zainwestuj w swoje zdrowie i zapłać mniejszy podatek. Wystarczy kupić rower i używać go do dojazdów do klientów. Tzw. "mali podatnicy" (roczne obroty nie przekraczają 1,2 mln euro) mogą dokonać jednorazowego odpisu od podatku, nawet jeśli cena jednośladu przekroczy kwotę 3,5 tys. złotych.

 • Leasing aut coraz popularniejszy wśród polskich przedsiębiorców 2015-05-28
  Leasing aut coraz popularniejszy wśród polskich przedsiębiorców

  Leasing samochodów jest coraz popularniejszy w polskich firmach. Tylko w zeszłym roku o 20 proc. wzrosła liczba przedsiębiorców, którzy w ten sposób powiększają firmową flotę. Około 30 proc. z nich wybiera opcję droższą, która łączy leasing z innymi usługami i zostawia leasingodawcy całkowitą troskę o auto.

 • Leasing „full service” 2015-05-28
  Leasing „full service”

  Około 30 proc. leasingobiorców wybiera opcję droższą, która łączy leasing z innymi usługami i zostawia leasingodawcy całkowitą troskę o auto

 • Co korzystniejsze dla firmy, leasing czy kredyt? 2015-05-22
  Co korzystniejsze dla firmy, leasing czy kredyt?

  Wybór na pierwszy rzut oka wydaje się prosty, ale po zagłębieniu się w detale ofert, już tak łatwo nie jest. Leasing kusi korzyściami podatkowymi, lecz ma też swoje wady. Kredyt za to zapewnia szybkie wsparcie finansowe z zewnątrz i gwarantuje bezproblemową spłatę we wcześniejszym terminie.

 • Podwyżka czy… samochód? Jak firma może nagrodzić pracownika? 2015-05-15
  Podwyżka czy… samochód? Jak firma może nagrodzić pracownika?

  Samochód służbowy to w wielu firmach podstawowe narzędzie pracy. Użytkownicy w wielu przypadkach przyzwyczaili się, że korzystając z niego w ramach obowiązków, bardzo często użytkują go także w celach prywatnych. Ale czy wolno im tak zrobić i jakie koszty lub korzyści się z tym wiążą, decyduje przede wszystkim przedsiębiorca.

 • Ten Mercedes przejechał ponad 1 mln kilometrów 2015-05-12
  Ten Mercedes przejechał ponad 1 mln kilometrów

  Mercedes-Benz Vito należący do jeden z toruńskich firm przejechał na jednym silniku 999 999 km. Brak siódmej cyfry na wyświetlaczu licznika w pojeździe spowodował… jego zatrzymanie!

 • Klienci firmowi wybierają diesle 2015-05-08
  Klienci firmowi wybierają diesle

  Oszczędności to wciąż priorytet w naszych firmach i ograniczeniu kosztów podporządkowane są wszelkie poważne inwestycje. Nie dziwi zatem to, że samochody z silnikiem diesla dominują wśród pojazdów zamawianych przez firmy w usługach wynajmu długoterminowego (CFM).

 • Polskie firmy lubią leasing 2015-04-30
  Polskie firmy lubią leasing

  Ponad 10,5 mld złotych wydały przedsiębiorstwa w firmach leasingowych w pierwszym kwartale tego roku. Niemal cała kwota przeznaczona została na zakup dóbr ruchomych.

 • Jak wybrać dobrą kartę paliwową? 2015-04-27
  Jak wybrać dobrą kartę paliwową?

  Firmy, bez względu na wielkość floty oraz rodzaj i zasięg prowadzonej działalności, decydują się na korzystanie z kart paliwowych. Na polskim rynku istnieje wiele produktów o różnej specyfice. Czym kierować się przy wyborze karty flotowej, w celu lepszej optymalizacji prowadzonego biznesu?

 • Full Service Leasing czyli pełna obsługa w cenie 2015-04-21
  Full Service Leasing czyli pełna obsługa w cenie

  Full Service Leasing, czyli pełna obsługa finansowa i serwisowa, staje się coraz popularniejszy wśród polskich przedsiębiorstw. Branżowi liderzy już większość swoich usług sprzedają firmom właśnie w trybie FSL.

 • Fiat rządzi w dostawczych 2015-04-17
  Fiat rządzi w dostawczych

  Pierwsze trzy miesiące tego roku oznaczają spadek nowych rejestracji samochodów w Polsce. Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów na nasze drogi trafiło 103 557 nowych samochodów o masie do 3,5 t. To o 4500 mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

 • Rozmiar i bezpieczeństwo. Co kobiety cenią w samochodach służbowych? 2015-04-17
  Rozmiar i bezpieczeństwo. Co kobiety cenią w samochodach służbowych?

  Panie w branży flotowej systematycznie rosną w siłę i bez wahania wchodzą w struktury do tej pory kojarzone raczej z mężczyznami. To oczywiście odbicie obrazu codziennej motoryzacji, gdzie na naszych drogach już 44 proc. kierowców to kobiety, a co za tym idzie, stanowią już ponad 20 proc. managerów flot w firmach.

Auta używane