Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nowy pickup Mazdy na bazie Isuzu

2016-07-11 11:27

Nowy pickup Mazdy na bazie Isuzu

Segment pickupów, po latach lekkiej posuchy, kiedy to w tym segmencie rynkowym dominowały trzy japońskie modele, nieco się ożywił, dzięki nowym modelom, które pojawiły się bądź niebawem zadebiutują na rynku. Niedawno informowaliśmy o pickupie Renault Alaskan, na bazie Navary, do wejścia w ten segment szykuje się Mercedes (najprawdopodobniej z modelem o nazwie GLT). Również zawarte właśnie porozumienie pomiędzy dwoma japońskimi koncernami z pewnością wzmocni ich ofertę w tej klasie samochodów.

Mazda i Isuzu współpracują już ze sobą od ponad dziesięciu lat przy produkcji modeli dostawczych. Produkowany przez Isuzu model o nazwie Elf Mazda sprzedaje na rodzimym rynku pod nazwą Titan. Teraz ta forma współpracy zostanie przeniesiona równiez na segment pickupów.

Jak można przeczytać w opublikowanym dziś oświadczeniu, obie firmy osiągnęły już wstępne porozumienie w kwestii przyszłej produkcji pickupów. Za wcześnie jeszcze, by mówić o szczegółach tej kooperacji. Współpraca najprawdopodobniej będzie przebiegać analogicznie jak w przypadku aut dostawczych. Nowa generacja modelu Isuzu D-Max posłuży zapewne jako baza do stworzenia pickupa dla Mazdy. Nie wiemy, czy model Mazdy będzie miał tylko zmienione logo, czy może również może i Mazda będzie w jakiś sposób uczestniczyć przy tworzeniu nowych generacji modeli.

Jak dobrze wiemy, Mazda była obecna w tym segmencie rynku od lat. W latach 70. minionego stulecia Japończycy dostarczali swoją serię B dla Forda, która następnie była oferowana na rynku amerykańskim pod zmienionym logo i nazwą Courier. Ostatnio obie marki wspólnie tworzyły pickupy Ranger i BT-50 na tej samej płycie podłogowej Ford T6.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne