Money.plMotoryzacjaWiadomości

Aktualności

Aktualności

 • Na A4 Katowice-Kraków bez zatrzymywania na bramkach 2016-07-08
  Na A4 Katowice-Kraków bez zatrzymywania na bramkach

  Od 20 lipca br. możliwy będzie przejazd autostradą A4 na odcinku od Katowic do Krakowa bez konieczności zatrzymywania się na bramkach. I nie chodzi tu o ich czasowe podniesienie w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży.

 • Adaptacyjne światła LED w kolejnych Oplach 2016-07-07
  Adaptacyjne światła LED w kolejnych Oplach

  Opel sukcesywnie rozszerza gamę swoich modeli, które mają na wyposażeniu w pełni diodowe adaptacyjne oświetlenie, pozwalające skorzystać z aż dziewięciu trybów pracy, wpływających nie tylko na lepszą widoczność, ale również na oszczędność energii. Światła AFL LED pojawiły się w ofercie Zafiry i Mokki X.

 • Miliardy złotych z systemu viaTOLL 2016-07-07
  Miliardy złotych z systemu viaTOLL

  W ciągu pięciu lat funkcjonowania Krajowego Systemu Poboru Opłat przychody z tego systemu, które trafiają na konto Krajowego Funduszu Drogowego, wyniosły dokładnie 6.332.876.580 zł.

 • Skoda Superb w wersji Sportline - znamy ceny 2016-07-06
  Skoda Superb w wersji Sportline - znamy ceny

  Choć pojawiły się pogłoski o możliwym powstaniu Superba RS, Skoda wciąż nie potwierdza, ani tym bardziej nie zdradza żadnych planów na ten temat. W tej chwili jego namiastką może być jedynie Superb Sportline, czyli wariant z licznymi sportowymi akcentami.

 • Spada liczba wypadków z dziećmi, ale edukacja wciąż potrzebna 2016-07-06
  Spada liczba wypadków z dziećmi, ale edukacja wciąż potrzebna

  Spada, co niezmiernie cieszy, liczba wypadków drogowych z udziałem najmłodszych, jednak wciąż na naszych drogach co roku giną dzieci. Aby temu zapobiec niezbędne są akcje edukacyjne, które mają już od najmłodszych lat uczyć właściwego zachowania w ruchu drogowym.

 • Renault Clio RS po zmianach 2016-07-06
  Renault Clio RS po zmianach

  Niecały miesiąc temu mieliśmy okazję poznać odświeżoną wersję Renault Clio czwartej generacji. Teraz francuski koncern zaprezentował najmocniejsze odmiany RS oraz RS Trophy, a także wersję GT Line swojego malucha po faceliftingu.

 • Facelifting Toyoty GT86 2016-07-05
  Facelifting Toyoty GT86

  Nieco większe moc maksymalna i moment obrotowy, odświeżony wygląd zewnętrzny, lepsza aerodynamika i właściwości jezdne - tak przedstawiają się najważniejsze zmiany, jakim poddana została Toyota GT86.

 • Europejczycy nie otrzymają odszkodowań od Volkswagena 2016-07-05
  Europejczycy nie otrzymają odszkodowań od Volkswagena

  Prezes Volkswagena, Matthias Mueller, po raz kolejny zapowiedział, iż europejscy właściciele Volkswagenów, w przeciwieństwie do amerykańskich, nie mają co liczyć na odszkodowania w związku z wykrytymi nieprawidłowościami ze spalaniem i emisją zanieczyszczeń.

 • Odświeżona Zafira za niecałe 80 tys. zł 2016-07-05
  Odświeżona Zafira za niecałe 80 tys. zł

  Choć oficjalna sprzedaż Opla Zafiry po faceliftingu ruszy dopiero w październiku, Opel opublikował już cenę, od której zaczynać się będą cenniki tego minivana. 79.950 zł to taniej od poprzednika przed wprowadzeniem rabatów.

 • Tak będzie wyglądać nowy model z Polski 2016-07-04
  Tak będzie wyglądać nowy model z Polski

  Po dziesięciu latach obecności na rynku Volkswagen postanowił wprowadzić na rynek nowego Craftera. Nowa generacja modelu będzie produkowana we Wrześni, do sprzedaży trafi jesienią, a teraz możemy zobaczyć pierwsze jego szkice.

 • Z tymi oponami możliwa jest jazda w bok 2016-07-04
  Z tymi oponami możliwa jest jazda w bok

  Kanadyjski wynalazca i projektant William Liddiard wymyślił i stworzył opony, które pozwalają samochodowi obracać się niemal w miejscu i toczyć we wszystkich kierunkach. Z takimi oponami parkowanie na zatłoczonych parkingach nie będzie już dla kierowców żadnym problemem.

 • Choć wykrywalność rośnie, wciąż kosztują nas miliony złotych 2016-07-04
  Choć wykrywalność rośnie, wciąż kosztują nas miliony złotych

  Choć jazda bez ważnego ubezpieczenia OC grozi poważnymi konsekwencjami finansowymi, wciąż wielu kierowców decyduje się na taki krok. W minionym roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił prawie 100 mln zł odszkodowań za wypadki spowodowane przez nieubezpieczonych bądź nieznanych sprawców wypadków drogowych.

 • Kolejny odcinek autostrady oddany do ruchu 2016-07-02
  Kolejny odcinek autostrady oddany do ruchu

  Od wczoraj przejezdny jest kolejny fragment autostrady A1 od Strykowa do Tuszyna, liczący 40 kilometrów, pełniący jednocześnie rolę wschodniej obwodnicy Łodzi.

 • Czarne chmury nad silnikami spalinowymi 2016-07-01
  Czarne chmury nad silnikami spalinowymi

  Dziś stanowią ok. 50 proc. rynku aut nowych na Starym Kontynencie, ale już za piętnaście lat ten udział ma się skurczyć do zaledwie 9 proc. Taką przyszłość samochodom napędzanym silnikami wysokoprężnymi przepowiada włoska firma analityczna AlixPartners.

 • Renault wchodzi w segment pickupów 2016-07-01
  Renault wchodzi w segment pickupów

  Renault zaprezentowało pierwsze zdjęcia swojego nowego modelu z segmentu pickupów. Premiera Renault Alaskan miała miejsce w Kolumbii, ale zgodnie z zapowiedziami francuskiego koncernu będzie on oferowany również na innych kontynentach, w tym i w Europie.

 • Surowsze kary za parkowanie na zieleni 2016-06-30
  Surowsze kary za parkowanie na zieleni

  Dziś parkowanie na trawniku, choć teoretycznie zgodnie z Kodeksem wykroczeń podlega karze, nie zawsze jest przez sądy tak traktowane, ponieważ nie każdy postój powoduje niszczenie zieleni.

 • Nowy Citroen C3 niczym C4 Cactus 2016-06-30
  Nowy Citroen C3 niczym C4 Cactus

  Citroen zaprezentował nową generację swojego miejskiego modelu. Nowe wcielenie Citroena C3 zrywa całkowicie z dotychczasowym designem upodobniając się do nieco kontrowersyjnego stylistycznie modelu C4 Cactus.

 • Nowe Porsche Panamera - znamy szczegóły 2016-06-29
  Nowe Porsche Panamera - znamy szczegóły

  Wczoraj w Berlinie odbyła się uroczysta premiera drugiej generacji Porsche Panamera. Nowa odmiana niemieckiego Gran Turismo, według zapewnień szefostwa koncernu, jeszcze lepiej łączy cechy luksusowej limuzyny i sportowego modelu.

 • Ford Mondeo w sportowym odzieniu 2016-06-28
  Ford Mondeo w sportowym odzieniu

  Odbywający się w miniony weekend Festiwal Prędkości w Goodwood był miejscem premiery Forda Mondeo w wersji ST-Line. Niestety, literki ST w tym przypadku oznaczają tylko pakiet stylistyczny nadający autu więcej agresywnego designu.

 • Bramki na A1 i A4 będą czasowo otwierane 2016-06-28
  Bramki na A1 i A4 będą czasowo otwierane

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiedziało, iż w przypadku bardzo dużego natężenia ruchu na autostradach A1 i A4 odpowiednio w wakacyjne weekendy oraz podczas Światowych Dni Młodzieży podnoszone będą bramki w celu rozładowania korków.

Partner serwisu

Auta używane