Money.plMotoryzacja

Wiadomości

Wiadomości

 • Facelifting Toyoty GT86 2016-07-05   Aktualności
  Facelifting Toyoty GT86

  Nieco większe moc maksymalna i moment obrotowy, odświeżony wygląd zewnętrzny, lepsza aerodynamika i właściwości jezdne - tak przedstawiają się najważniejsze zmiany, jakim poddana została Toyota GT86.

 • Europejczycy nie otrzymają odszkodowań od Volkswagena 2016-07-05   Aktualności
  Europejczycy nie otrzymają odszkodowań od Volkswagena

  Prezes Volkswagena, Matthias Mueller, po raz kolejny zapowiedział, iż europejscy właściciele Volkswagenów, w przeciwieństwie do amerykańskich, nie mają co liczyć na odszkodowania w związku z wykrytymi nieprawidłowościami ze spalaniem i emisją zanieczyszczeń.

 • Odświeżona Zafira za niecałe 80 tys. zł 2016-07-05   Aktualności
  Odświeżona Zafira za niecałe 80 tys. zł

  Choć oficjalna sprzedaż Opla Zafiry po faceliftingu ruszy dopiero w październiku, Opel opublikował już cenę, od której zaczynać się będą cenniki tego minivana. 79.950 zł to taniej od poprzednika przed wprowadzeniem rabatów.

 • Tak będzie wyglądać nowy model z Polski 2016-07-04   Aktualności
  Tak będzie wyglądać nowy model z Polski

  Po dziesięciu latach obecności na rynku Volkswagen postanowił wprowadzić na rynek nowego Craftera. Nowa generacja modelu będzie produkowana we Wrześni, do sprzedaży trafi jesienią, a teraz możemy zobaczyć pierwsze jego szkice.

 • Z tymi oponami możliwa jest jazda w bok 2016-07-04   Aktualności
  Z tymi oponami możliwa jest jazda w bok

  Kanadyjski wynalazca i projektant William Liddiard wymyślił i stworzył opony, które pozwalają samochodowi obracać się niemal w miejscu i toczyć we wszystkich kierunkach. Z takimi oponami parkowanie na zatłoczonych parkingach nie będzie już dla kierowców żadnym problemem.

 • Choć wykrywalność rośnie, wciąż kosztują nas miliony złotych 2016-07-04   Aktualności
  Choć wykrywalność rośnie, wciąż kosztują nas miliony złotych

  Choć jazda bez ważnego ubezpieczenia OC grozi poważnymi konsekwencjami finansowymi, wciąż wielu kierowców decyduje się na taki krok. W minionym roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił prawie 100 mln zł odszkodowań za wypadki spowodowane przez nieubezpieczonych bądź nieznanych sprawców wypadków drogowych.

 • Kolejny odcinek autostrady oddany do ruchu 2016-07-02   Aktualności
  Kolejny odcinek autostrady oddany do ruchu

  Od wczoraj przejezdny jest kolejny fragment autostrady A1 od Strykowa do Tuszyna, liczący 40 kilometrów, pełniący jednocześnie rolę wschodniej obwodnicy Łodzi.

 • Czarne chmury nad silnikami spalinowymi 2016-07-01   Aktualności
  Czarne chmury nad silnikami spalinowymi

  Dziś stanowią ok. 50 proc. rynku aut nowych na Starym Kontynencie, ale już za piętnaście lat ten udział ma się skurczyć do zaledwie 9 proc. Taką przyszłość samochodom napędzanym silnikami wysokoprężnymi przepowiada włoska firma analityczna AlixPartners.

 • Renault wchodzi w segment pickupów 2016-07-01   Aktualności
  Renault wchodzi w segment pickupów

  Renault zaprezentowało pierwsze zdjęcia swojego nowego modelu z segmentu pickupów. Premiera Renault Alaskan miała miejsce w Kolumbii, ale zgodnie z zapowiedziami francuskiego koncernu będzie on oferowany również na innych kontynentach, w tym i w Europie.

 • XXIII Grand Prix Fiat Auto Poland - dziennikarska rywalizacja 2016-06-30   Publikacje
  XXIII Grand Prix Fiat Auto Poland - dziennikarska rywalizacja

 • Surowsze kary za parkowanie na zieleni 2016-06-30   Aktualności
  Surowsze kary za parkowanie na zieleni

  Dziś parkowanie na trawniku, choć teoretycznie zgodnie z Kodeksem wykroczeń podlega karze, nie zawsze jest przez sądy tak traktowane, ponieważ nie każdy postój powoduje niszczenie zieleni.

 • Nowy Citroen C3 niczym C4 Cactus 2016-06-30   Aktualności
  Nowy Citroen C3 niczym C4 Cactus

  Citroen zaprezentował nową generację swojego miejskiego modelu. Nowe wcielenie Citroena C3 zrywa całkowicie z dotychczasowym designem upodobniając się do nieco kontrowersyjnego stylistycznie modelu C4 Cactus.

 • Mercedes C450 AMG Sport - mocny śpioch 2016-06-29   Publikacje
  Mercedes C450 AMG Sport - mocny śpioch

 • Nowe Porsche Panamera - znamy szczegóły 2016-06-29   Aktualności
  Nowe Porsche Panamera - znamy szczegóły

  Wczoraj w Berlinie odbyła się uroczysta premiera drugiej generacji Porsche Panamera. Nowa odmiana niemieckiego Gran Turismo, według zapewnień szefostwa koncernu, jeszcze lepiej łączy cechy luksusowej limuzyny i sportowego modelu.

 • Ford Mondeo w sportowym odzieniu 2016-06-28   Aktualności
  Ford Mondeo w sportowym odzieniu

  Odbywający się w miniony weekend Festiwal Prędkości w Goodwood był miejscem premiery Forda Mondeo w wersji ST-Line. Niestety, literki ST w tym przypadku oznaczają tylko pakiet stylistyczny nadający autu więcej agresywnego designu.

 • Bramki na A1 i A4 będą czasowo otwierane 2016-06-28   Aktualności
  Bramki na A1 i A4 będą czasowo otwierane

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiedziało, iż w przypadku bardzo dużego natężenia ruchu na autostradach A1 i A4 odpowiednio w wakacyjne weekendy oraz podczas Światowych Dni Młodzieży podnoszone będą bramki w celu rozładowania korków.

 • To już oficjalnie. Będzie Subaru 2016-06-28   Aktualności
  To już oficjalnie. Będzie Subaru

  85. walne zgromadzenie akcjonariuszy koncernu Fuji Heavy Industries podjęło decyzję o zmianie nazwy firmy na Subaru Corporation. Zmiana ta nastąpi z dniem 1 kwietnia 2017 r.

 • Wirtualne dzieci Toyoty 2016-06-27   Aktualności
  Wirtualne dzieci Toyoty

  Bezpieczeństwo, jakie powinien zapewniać samochód w razie wypadku, odgrywa często ważną rolę w procesie wyboru nowego auta. Zwłaszcza, gdy chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci. Aby jak najlepiej chronić najmłodszych pasażerów, Toyota opracowała trzy pary wirtualnych manekinów do przeprowadzania cyfrowych crash testów.

 • Lexus RX 450h vs. Volvo XC90 Hybrid - wojna na hybrydy 2016-06-27  
  Lexus RX 450h vs. Volvo XC90 Hybrid - wojna na hybrydy

  Lepsza zwykła hybryda, czy typu plug-in? Na przykładzie dwóch dużych SUV-ów sprawdzamy, które rozwiązanie jest bardziej efektywne i ekonomiczne. Bo co do komfortu jazdy nie mamy wątpliwości. Oba auta zasługują na uznanie.

 • Dodge zakończy produkcję Vipera 2016-06-27   Aktualności
  Dodge zakończy produkcję Vipera

  25-lecie rozpoczęcia produkcji Vipera będzie jednocześnie ostatnim rokiem produkcji tego sportowego Dodge'a. Na osłodę fanom tego modelu włosko-amerykański koncern przygotował pięć wersji specjalnych modelu, choć o łącznej licznie zaledwie 217 egzemplarzy.

Oferty motoryzacyjne