Money.plMotoryzacja

Wiadomości

Wiadomości

 • Zlot Oldtimerów 2016-07-21   Aktualności
  Zlot Oldtimerów

  W tym roku odbył się już ósmy zlot posiadaczy zabytkowych Citroënów. Entuzjaści tych samochodów spotkali się na Podlasiu. Zaprezentowały się 33. załogi z całej Polski. Konkurs Elegancji wygrał zespół Citroëna typ C z 1925 roku. Wydarzenie zorganizował Citroën Oldtimer Club Polska oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Partnerem zlotu była marka Citroën.

 • Volkswagen Up! - po odświeżeniu 2016-07-21   Publikacje
  Volkswagen Up! - po odświeżeniu

 • Zapowiedź 7-miejscowego crossovera Mitsubishi 2016-07-21   Aktualności
  Zapowiedź 7-miejscowego crossovera Mitsubishi

  Podczas sierpniowej wystawy samochodowej w Indonezji Mitsubishi zaprezentuje koncepcyjny model małego crossovera, łączącego w sobie cechy minivana z przestronnym i funkcjonalnym wnętrzem.

 • Czy ekologiczny transport będzie opłacalny? 2016-07-21   Aktualności
  Czy ekologiczny transport będzie opłacalny?

  Nie da się nie zauważyć panującego trendu w motoryzacji, zmierzającego do redukcji emisji wszelkich zanieczyszczeń. To dobry ruch z punktu widzenia środowiska naturalnego. Mało jednak kto zwraca uwagę na globalny koszt takich rozwiązań, które są nieporównywalnie wyższe od obecnie stosowanych.

 • Fiat wesprze Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016-07-21   Aktualności
  Fiat wesprze Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

  Już w przyszłym tygodniu w Krakowie i w pobliskich miejscowościach odbędą się uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. A że będzie to ogromne przedsięwzięcie dla organizatorów również od strony logistycznej, FCA Poland postanowiło wspomóc to prestiżowe dla naszego kraju wydarzenie udostępniając swoją flotę pojazdów.

 • Autostrada A4 przejezdna od granicy do granicy 2016-07-20   Aktualności
  Autostrada A4 przejezdna od granicy do granicy

  Dziś oddano do użytku ostatni, 41-kilometrowy fragment autostrady A4 łączący węzły Rzeszów Wschód i Jarosław Zachód. Dzięki temu liczącą 672 km autostradą A4 można już przejechać od granicy z Niemcami na Ukrainę.

 • Wysokie kary za kartel producentów ciężarówek 2016-07-20   Aktualności
  Wysokie kary za kartel producentów ciężarówek

  Komisja Europejska wykryła istnienie kartelu motoryzacyjnego, w którym udział brało pięciu największych europejskich producentów pojazdów ciężarowych. Za złamanie unijnych zasad konkurencji nałożono kary w rekordowej łącznej wysokości prawie 3 mld euro.

 • Wilda - nowy bolid polskich studentów 2016-07-19   Aktualności
  Wilda - nowy bolid polskich studentów

  Grupa studentów Politechniki Poznańskiej skonstruowała nowy bolid o nazwie "Wilda", który będzie rywalizować w zawodach Formuły Student. Pierwszy start już pod koniec tego tygodnia we Włoszech.

 • BMW seria 7 w trzech wersjach hybrydowych 2016-07-19   Aktualności
  BMW seria 7 w trzech wersjach hybrydowych

  W ofercie flagowej limuzyny BMW pojawią się trzy odmiany hybrydowe modelu typu plug-in, w których wykorzystany zostanie zmodyfikowany układ napędowy eDrive stworzony dla rodziny modeli BMW i.

 • Cadillac chce odbić się od europejskiego dna 2016-07-19   Aktualności
  Cadillac chce odbić się od europejskiego dna

  Dwa nowe modele, powiększenie sieci sprzedaży - w ten oto sposób General Motors chce wpłynąć na zwiększenie sprzedaży swojej flagowej marki na Starym Kontynencie. Założone cele sprzedażowe są jednak więcej niż ostrożne.

 • Mercedes GLS 500 - smok naszych czasów 2016-07-18   Publikacje
  Mercedes GLS 500 - smok naszych czasów

 • W końcu pojawi się następca Toyoty Supry 2016-07-18   Aktualności
  W końcu pojawi się następca Toyoty Supry

  O sportowym, współczesnym modelu Toyoty - następcy Supry czy Celiki - mówi się już od pewnego czasu, ale jak dotąd nic z tego nie wynikało. Wygląda jednak na to, iż w końcu doczekamy się sportowej Toyoty. Według nieoficjalnych informacji taki model pojawi się na rynku w 2018 r.

 • Seat Ateca - poprawny crossover 2016-07-18   Publikacje
  Seat Ateca - poprawny crossover

 • BMW pokazało swojego najmniejszego sedana 2016-07-18   Aktualności
  BMW pokazało swojego najmniejszego sedana

  BMW w końcu zdecydowało się i do oferty serii 1 dołączy już wkrótce wersję sedan, która m.in. będzie rywalizować z Audi A3 sedan oraz Mercedesem CLA. Jeśli ktoś po tej informacji zastanawia się, czy będzie go stać na tego małego sedana, musimy ostudzić wszelkie zapały. BMW Serii 1 Sedan będzie oferowany wyłącznie na chińskim rynku.

 • NIK: Brak właściwej ochrony pieszych i rowerzystów 2016-07-15   Aktualności
  NIK: Brak właściwej ochrony pieszych i rowerzystów

  Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się systemowi zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego pod kątem rowerzystów i pieszych. Wnioski niestety nie są optymistyczne. Prowadzone działania nie przyczyniły się do widocznej poprawy bezpieczeństwa rowerzystów, zaś bezpieczeństwo pieszych uległo wprawdzie poprawie, ale wciąż co trzeci zabity na drodze to pieszy.

 • Chcą wprowadzić zakaz jazdy prywatnymi autami 2016-07-15   Aktualności
  Chcą wprowadzić zakaz jazdy prywatnymi autami

  Koniec sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi, zakaz wjazdu do centrów miast dla starszych pojazdów - takie pomysły są już realizowane w różnych miejscach globu. Władze Helsinek idą jednak jeszcze dalej i zamierzają zakazać wjazdu do miasta prywatnym autom.

 • Znamy ceny hybrydowego crossovera Kii 2016-07-14   Aktualności
  Znamy ceny hybrydowego crossovera Kii

  Z jednej strony crossover, z drugiej zaś hybryda. Kia Niro ma dwa mocne atuty, by stać się, jeśli nie bestsellerem rynkowym, to przynajmniej mocnym punktem w gamie modelowej koreańskiej marki. Fizycznie model ten trafi do sprzedaży pod koniec wakacji, ale już teraz Kia opublikowała ceny - podstawowa wersja kosztować będzie 86.900 zł.

 • Mazda wprowadza innowacyjny system GVC 2016-07-14   Aktualności
  Mazda wprowadza innowacyjny system GVC

  Wraz z Mazdą 3 z roku modelowego 2017 debiutuje nowy system poprawiający bezpieczeństwo z nowej rodziny technologii SkyActive - Vehicle Dynamics. System G-Vectoring Control łączy działanie elementów silnika, skrzyni biegów, podwozia i nadwozia.

 • Audi A3 FL - łączność w kompakcie 2016-07-14   Publikacje
  Audi A3 FL - łączność w kompakcie

 • Serena pierwszym Nissanem z funkcją autonomicznej jazdy 2016-07-14   Aktualności
  Serena pierwszym Nissanem z funkcją autonomicznej jazdy

  We współczesnej motoryzacji można zaobserwować kilka trendów, którym z mniejszą lub większą intensywnością poddaje się większość producentów samochodów. Jednym z nich jest autonomiczna jazda. I właśnie Nissan dołączył do grona firm, które zaprezentowały model wyposażony w taką technologię.

Oferty motoryzacyjne