Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Odświeżona Zafira za niecałe 80 tys. zł

2016-07-05 09:08

Odświeżona Zafira za niecałe 80 tys. zł

Opel Zafira po modernizacji to sprawdzone rozwiązania, znane z dotychczasowej wersji modelu. Na wyposażeniu znajdziemy więc system foteli Flex7, ergonomiczne przednie fotele posiadające certyfikat AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców), bagażnik rowerowy FlexFix czy też zawieszenie FlexRide, które można dostosować do własnych potrzeb.

Zmieniona natomiast została stylistyka nadwozia Zafiry, z przednim pasem nawiązującym do nowej generacji Astry. Po raz pierwszy w tym segmencie rynkowym Opel oferuje jako opcję najnowszej generacji adaptacyjne reflektory przednie AFL wykorzystujące technologię LED. Z kolei wnętrze jest jeszcze bardziej przestronne, ma całkowicie zmienioną stylistykę kokpitu z nowym ekranem dotykowym, umieszczonym wyżej, w centralnej części środkowej konsoli. Ulepszone są także możliwości łączności - system multimedialny IntelliLink (dostępne są wersje R4.0 oraz Navi 950) najnowszej generacji jest kompatybilny zarówno z Apple CarPlay, jak i z Android Auto.

Nabywcy Zafiry będą mogli wybierać spośród szerokiej gamy wersji silnikowych. Zafira po liftingu będzie jedynym w swojej klasie samochodem, dostępnym nie tylko z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi, ale również w wersji LPG oraz CNG. Zakres mocy będzie się wahał od 120 do 200 KM. W portfolio modelu najpotężniejszym silnikiem będzie jednostka 1.6 ECOTEC Direct Injection Turbo o mocy 200 KM. Dzięki maksymalnemu momentowi obrotowemu 220 Nm ten kompaktowy van może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 8,8 s, a prędkość maksymalna wynosi 220 km/h.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne