Money.plMotoryzacja

Wiadomości

Wiadomości

 • Zmodernizowany GT-R Nismo 2016-05-31   Aktualności
  Zmodernizowany GT-R Nismo

  Po liftingu Nissana GT-R przyszedł teraz czas na zmiany w mocniejszej odmianie sportowego modelu sygnowanej logo Nismo.

 • Sądy orzekają niższe odszkodowania 2016-05-30   Aktualności
  Sądy orzekają niższe odszkodowania

  Aż o 60 procent niższe są zasądzane wysokości odszkodowań z tyt. zadośćuczynienia za szkody osobowe od roszczeń zgłaszanych przez poszkodowanych w wypadkach drogowych.

 • Spada sprzedaż diesli 2016-05-30   Aktualności
  Spada sprzedaż diesli

  Początek roku przyniósł wzrost sprzedaży nowych samochodów na europejskim rynku, przy jednoczesnym spadku zainteresowania wersjami wysokoprężnymi. Na razie jeszcze za wcześnie, by mówić o końcu diesli, ale zamieszanie wywołane manipulacjami z testami spalania i emisji spalin, a także zwiększenie nakładów na alternatywne źródła napędu może przyspieszyć trend spadkowy dla tego typu jednostek.

 • Nie będzie małych Volvo 2016-05-30   Aktualności
  Nie będzie małych Volvo

  Jednym ze sposobów na sukces na rynku motoryzacyjnym jest zapełnienie wszystkich możliwych nisz rynkowych, a nawet wykreowanie całkowicie nowych. Taką drogą nie pójdzie jednak Volvo, które właśnie zapowiedziało, iż nie będzie tworzyć modelu mniejszego od zapowiadanej nowej rodziny "czterdziestek".

 • AMG LADY Training - nie tylko dla orłów 2016-05-29   Publikacje
  AMG LADY Training - nie tylko dla orłów

 • 275 KM w Clio RS 2016-05-28   Aktualności
  275 KM w Clio RS

  Tak jak obiecali, tak uczynili. Podczas Grand Prix Formuły 1 w Monako Renault zaprezentowało specjalną odmianę Clio RS. Jednak pod maskę trafiło nie, jak wstępnie informowaliśmy 250 KM, a większe o 25 koni stado.

 • Polisy OC mogą wzrosnąć nawet o 50 procent 2016-05-27   Aktualności
  Polisy OC mogą wzrosnąć nawet o 50 procent

  Choć spada liczba wypadków drogowych, to jednak rosnące wartości wypłaconych odszkodowań za szkody osobowe powodują, iż firmy ubezpieczeniowe na rynku OC ponoszą spore straty. Według prognoz ekspertów rynkowych OC komunikacyjne mogą wzrosnąć w niedalekiej przyszłości od 20 do nawet 50 proc.

 • Toyota ponownie najlepsza. I nie chodzi o hybrydy 2016-05-27   Aktualności
  Toyota ponownie najlepsza. I nie chodzi o hybrydy

  Pozycja największego globalnego koncernu motoryzacyjnego sprawia, że to Toyota jest obecnie najcenniejszą marką motoryzacyjną. W najnowszej edycji globalnego rankingu przygotowanego przez Forbesa japońska marka ponownie awansowała i uplasowała się na szóstej pozycji.

 • Odcinkowy pomiar prędkości już w 16 lokalizacjach 2016-05-26   Aktualności
  Odcinkowy pomiar prędkości już w 16 lokalizacjach

  Inspekcja Transportu Drogowego sukcesywnie uruchamia kolejne urządzenia do pomiaru średniej prędkości. Z zaplanowanych w pierwszym etapie łącznie 29 lokalizacji działa już 16 i skutecznie wychwytuje przekraczających prędkość kierowców.

 • Peugeot 3008 - Niespodzianka 2016-05-25   Publikacje
  Peugeot 3008 - Niespodzianka

 • Trzecia runda cyklu Oponeo Rallycross 2016! 2016-05-25   Aktualności
  Trzecia runda cyklu Oponeo Rallycross 2016!

  Ponad 60 zawodników w 5. klasach, 33 wyścigi i cały dzień ścigania... Tak najkrócej można opisać 22 maja, czyli jeden z najciekawszych dni polskiego rallycrossu! Na torze w Toruniu została rozegrana Trzecia runda cyklu Oponeo Rallycross 2016 (Pucharu Polski i Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego), która była dodatkowo połączona z 2. rundą Mistrzostw Polski w Rallycrossie i 1. rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM w Rallycrossie.

 • Nietypowe coupe Skody 2016-05-25   Aktualności
  Nietypowe coupe Skody

  Skoda nigdy nie zaskakiwała stylistyką swoich modeli. Niebawem może się to jednak zmienić, gdy do głosu dojdą obecni uczniowie działającej przy czeskim koncernie szkole zawodowej, którzy stworzyli kompaktowe coupe o nazwie Atero.

 • Jak bezpieczne są współczesne muscle cars? 2016-05-25   Aktualności
  Jak bezpieczne są współczesne muscle cars?

  Ford Mustang, Chevrolet Camaro i Dodge Challenger to współczesne przykłady legendarnego już nieco segmentu muscle cars. Najważniejsze są w nich osiągi, kosztem funkcjonalności, komfortu i niestety również bezpieczeństwa. W przeprowadzonych właśnie testach zderzeniowych żaden z nich nie otrzymał maksymalnej oceny.

 • Hyundai Grand Santa Fe po zmianach 2016-05-25   Aktualności
  Hyundai Grand Santa Fe po zmianach

  Największy SUV Hyundaia przeszedł właśnie facelifting. Zmiany objęły przede wszystkim część stylistyczną, a także pojawiły się nowe elementy wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa oraz komfortu.

 • Będzie mniejsza wodorowa Toyota 2016-05-24   Aktualności
  Będzie mniejsza wodorowa Toyota

  Sprzedaż wodorowych aut dopiero raczkuje, ale Toyota nie zamierza czekać na jakiś znaczący wzrost popularności i już planuje swój drugi model zasilany takim paliwem. Mniejsza od modelu Mirai Toyota pojawi się na rynku w okolicach 2019 r.

 • Nowy Grand Scenic 2016-05-24   Aktualności
  Nowy Grand Scenic

  Renault zaprezentowało nową generację Grand Scenica, który będzie oferowany w sprzedaży zarówno w odmianie pięcio-, jak i siedmiomiejscowej. Zaskoczenia żadnego nie ma. Stylistyka oraz zastosowana technologia są takie same jak w debiutującym w Genewie nowym Scenicu.

 • Możesz kupić Lexusa LFA 2016-05-24   Aktualności
  Możesz kupić Lexusa LFA

  W Polsce są tylko dwa takie samochody. I właśnie jeden z nich został wystawiony na sprzedaż. Mowa o supersportowym Lexusie LFA, którego powstało zaledwie 500 egzemplarzy i tylko 40 trafiło na Stary Kontynent.

 • Jeszcze ostrzejsze Clio RS 2016-05-24   Aktualności
  Jeszcze ostrzejsze Clio RS

  Z okazji 40-lecia rozpoczęcia swojej przygody z Formułą 1 Renault zaprezentuje specjalną wersję swojego sportowego malucha - Clio RS.

 • Porsche 911 991.2 - zmiana filozofii 2016-05-23   Publikacje
  Porsche 911 991.2 - zmiana filozofii

 • Alfa Romeo GIULIA - cennik na rynku polskim 2016-05-23   Aktualności
  Alfa Romeo GIULIA - cennik na rynku polskim

  W Ośrodku Badawczym w Balocco (Vercelli), przedstawicielom międzynarodowej prasy została zaprezentowana gama nowej Giulii, najbardziej wyczekiwanej premiery modelu ze stajni Alfa Romeo w 2016 roku. Wydarzenie to jest dopełnieniem debiutu samochodu, pokazanego na 105-lecie marki w Muzeum Alfy Romeo w Arese w wersji Quadrifoglio - ekstremalnego wyrazu "mechaniki emocji" - a następnie zaprezentowanego wraz z całą gamą na Salonie samochodowym 2016 w Genewie.

Oferty motoryzacyjne