Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nowy Citroen C3 niczym C4 Cactus

2016-06-30 07:57

Nowy Citroen C3 niczym C4 Cactus

Wystarczy krótki rzut oka na nową generację Citroena C3, by nie mieć żadnych wątpliwości, z jaką marką mamy do czynienia. Dość wysoko poprowadzony przedni pas nadwozia z wąskim grillem, z którym połączone zostały światła do jazdy dziennej w technologii LED, a pod nimi znalazły się reflektory zdradzają bliskie pokrewieństwo czy to z C4 Picasso, czy z C4 Cactus.

Charakterystycznym elementem mierzącego 3,99 m nadwozia, znanym z Cactusa, są nakładki Airbump na drzwiach, które mają zapobiegać drobnym szkodom parkingowym. Nowy C3 ma liczne możliwości personalizacji. Do wyboru jest 9 kolorów nadwozia, a do tego 3 kolory dachu. Dodatkowe elementy w kolorze dachu znajdują się przy światłach przeciwmgłowych, na obudowach lusterek zewnętrznych oraz przy tylnych szybach bocznych. Oryginalnie wyglądają również felgi, jakie trafią do oferty.

Jak na segment, który reprezentuje, nowa generacja C3 ma całkiem przestronną kabinę. Do tego jest ona całkiem oryginalnie wykończona. Dostępne są 4 pakiety wyposażenia, pozwalające każdemu na wybranie wnętrza dopasowanego do jego charakteru. Typowy dla francuskiej marki jest 7-calowy ekran do zarządzania funkcjami pokładowymi w formie tabletu czy też lekko ścięta u dołu kierownica. Całość zaprojektowano z myślą o komforcie, zgodnie z programem Citroën Advanced Comfort. Jego elementami są wygodne fotele, przeszklony, panoramiczny dach, wypełniający wnętrze światłem, pomysłowe schowki, czy duża przestrzeń.

Wśród dostępnych nowoczesnych technologii uwagę przykuwa ConnectedCAM Citroën, czyli pokładowa, szerokokątna kamera HD umożliwiającą na rejestrowanie obrazów i filmów oraz udostępnianie ich na portalach społecznościowych lub też zachowanie ich dla siebie. Ponadto do dyspozycji kierowcy jest nawigacja 3D ze sterowaniem głosowym, kamera cofania, alarm niezamierzonego przekroczenia linii oraz system kontroli martwego pola.

W momencie debiutu rynkowego nowy Citroen C3 będzie oferowany z 3-cylindrową jednostką benzynową 1.2 PureTech, który będzie dostępny w różnych odmianach mocy (68, 82 i 110 KM), oraz wysokoprężną 1.6 BlueHDi o mocy 75 i 100 KM. W ofercie znajdzie się również automatyczna skrzynia biegów EAT6.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne