Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

To już oficjalnie. Będzie Subaru

2016-06-28 09:52

To już oficjalnie. Będzie Subaru

Japoński koncern produkujący m.in. samochody marki Subaru w swojej już prawie 100-letniej historii kilkukrotnie zmieniał nazwę. Założycielem firmy w 1917 r. był Chikuhei Nakajima, a firma nosiła nazwę Aircraft Research Laboratory, jednak już po roku zmieniono nazwę na Nakajima Aircraft Factory. Okres po drugiej wojnie światowej to liczne zmiany organizacyjne, w następstwie których pięć spółek zgromadzonych wokół firmy Nakajima założyło w 1953 r. firmę Fuji Heavy Industries.

Firma początkowo działała w sektorze lotniczym, a także zajmowała się produkcją dla różnych gałęzi przemysłu, by w 1958 r. rozpocząć działalność również w sektorze motoryzacyjnym. Pierwszym produkcyjnym modelem był minicar Subaru 360.

Zapowiadana na przyszły rok zmiana nazwy firmy to przede wszystkim zapowiedź całkowicie nowego etapu w dziejach koncernu po 100 latach od jego założenia. To także zwiększenie znaczenia przemysłu samochodowego w strukturach całej firmy, choć pozostałe części składowe cały czas będą równie ważne. Ujednolicenie nazwy firmy i marki sprawi, że wzrośnie jej prestiż w skali globalnej.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne