Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Ford Mondeo w sportowym odzieniu

2016-06-28 20:50

Ford Mondeo w sportowym odzieniu

Ford Mondeo jest trzecim modelem - po Fieście i Focusie - który będzie oferowany w wersji ST-Line. W porównaniu do standardowych odmian modelu wersja ST-Line wyróżnia się drobnymi zmianami stylistycznymi zarówno w nadwoziu, jak i we wnętrzu auta.

Zmieniona stylistyka dotyczy wszystkich trzech wersji nadwoziowych - cztero- i pięciodrzwiowej oraz kombi. Zewnętrzne zmiany to przede wszystkim inny, wykończony na czarno grill, nieznacznie zmodyfikowane zderzaki, z przodu ze światłami LED do jazdy dziennej, tylny dyfuzor oraz dodatkowe nakładki progowe. Do tego w ofercie znajdziemy nowe felgi - 18- oraz 19-calowe.

Wprawdzie nie opublikowano jeszcze zdjęć wnętrza tej wersji Mondeo, ale według zapowiedzi Forda mają tam się znaleźć sportowe fotele oraz kierownica, materiałowa bądź skórzana tapicerka z czerwonymi przeszyciami czy dodatkowe aluminiowe elementy wykończeniowe.

Zmian technicznych praktycznie nie ma. Za takie możemy uznać jedynie obniżone o 10 mm zawieszenie czy też bardziej sportowe nastawy tego układu.

Jeśli chodzi o dostępne jednostki napędowe, to tu żadnych zmian nie znajdziemy. W wersji ST-Line będą oferowane trzy wersje benzynowe oraz trzy wysokoprężne. Podstawowym silnikiem benzynowym będzie 1,5-litrowy EcoBoost o mocy 160 KM, który może być połączony z 6-biegową przekładnią manualną bądź automatyczną. Z kolei dwulitrowa jednostka będzie oferowana w dwóch wariantach mocy - 203 i 240 KM, które będą oferowane jedynie z sześciostopniowym automatem.

Wszystkie trzy diesle mają pojemność dwóch litrów. Podstawowa jednostka rozwija moc 150 KM i jest oferowana z 6-biegową skrzynią manualną bądź dwusprzęgłową PowerShift. Z takimi samymi przekładniami oferowany jest wariant 180-konny, zaś najmocniejsza odmiana biturbo osiąga moc 210 KM i współpracuje wyłącznie z dwusprzęgłową przekładnią o sześciu przełożeniach.

150-konna wersja z przekładnią manualną oraz 180-konna z automatyczną są również oferowane z napędem na wszystkie koła.

Ford Mondeo w wersji ST-Line będzie oferowany już wkrótce w salonach Forda.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne