Money.plMotoryzacja

Wiadomości

Wiadomości

 • Oto nowy Peugeot 3008 2016-05-23   Aktualności
  Oto nowy Peugeot 3008

  Rywalizacja w segmencie kompaktowych crossoverów już teraz jest olbrzymia, a wciąż przybywa konkurentów. Jedną z takich nowości w tej klasie rynkowej jest druga generacja Peugeota 3008, która wprawdzie oficjalną premierę będzie mieć podczas październikowej wystawy w Paryżu, ale już teraz francuski koncern odsłonił większość kart.

 • Fiat kolejnym podejrzanym 2016-05-23   Aktualności
  Fiat kolejnym podejrzanym

  Fiat Chrysler Automobiles dołączył do grona koncernów z zarzutami o manipulacje podczas testów spalania oraz emisji zanieczyszczeń. W obronie koncernu stanęło włoskie ministerstwo transportu.

 • Elektryczne auto? Nie, dziękuję 2016-05-23   Aktualności
  Elektryczne auto? Nie, dziękuję

  Wysoka cena aut, brak stacji ładowania, niski zasięg - to główne powody, dla których samochody z napędem czysto elektrycznym nie cieszą się na polskim rynku popularnością. Choć drobny progres jest, to liczba 44 sprzedanych aut po czterech pierwszych miesiącach roku chyba nikogo nie zadowala.

 • Prosty sposób na korki na A4 2016-05-21   Aktualności
  Prosty sposób na korki na A4

  Choć aglomeracja górnośląska należy do najlepiej skomunikowanych w kraju, to jednak duża liczba mieszkańców powoduje, że wciąż na bramkach autostradowych na A4 tworzą się gigantyczne korki. Władze Gliwic wraz z operatorem systemu viaToll przekazały mieszkańcom tego miasta 10 tys. urządzeń viaAuto w celu rozwiązania tego problemu.

 • Toyota sprzedała już 9 milionów hybryd 2016-05-20   Aktualności
  Toyota sprzedała już 9 milionów hybryd

  Mówisz hybryda, myślisz Toyota. Choć nie do końca takie stwierdzenie pokrywa się z prawdą - w końcu coraz więcej producentów wprowadza do swojej oferty modele z napędem spalinowo-elektrycznym, to jednak pozycja lidera tego segmentu rynkowego bezapelacyjnie należy do japońskiego koncernu.

 • Alfa Romeo Giulia - znamy ceny 2016-05-20   Aktualności
  Alfa Romeo Giulia - znamy ceny

  Bardzo długo kazało na siebie czekać najnowsze dziecko Alfy Romeo. Od pierwszej prezentacji modelu niebawem minie już rok, a wiąż w salonach jak nie było, tak nie ma Giulii. Lada moment się to jednak na szczęście zmieni. Właśnie poznaliśmy pierwsze ceny urokliwej "Włoszki".

 • Zaczyna brakować kierowców 2016-05-20   Aktualności
  Zaczyna brakować kierowców

  Dynamicznie rozwijająca się w naszym branża transportowa i logistyczna jest jedną z ważniejszych dziedzin polskiej gospodarki. Jednak niebawem może się to zmienić, gdyż powoli zaczyna brakować kierowców. A może być jeszcze gorzej, gdyż 40 proc. z nich ma już ponad 65 lat.

 • Hyundai Elantra - Doceniona Europa 2016-05-19   Publikacje
  Hyundai Elantra - Doceniona Europa

 • Auto Moto Show 2016 już za nami 2016-05-19   Aktualności
  Auto Moto Show 2016 już za nami

  Tegoroczne Targi Auto Moto Show okazały się zdecydowanie najlepszymi w ostatnich latach. Z jednej strony samochodowe bogactwo, blisko 200 prezentowanych aut, z drugiej imponująca liczba zwiedzających - niemal 38 tys.

 • Nissan kolejnym podejrzanym o manipulacje z testami spalania 2016-05-19   Aktualności
  Nissan kolejnym podejrzanym o manipulacje z testami spalania

  Chyba nikt nie przypuszczał, iż wykrycie nieprawidłowości w testach emisji zanieczyszczeń niektórych modeli Volkswagena, pociągnie za sobą lawinę podobnych oskarżeń wobec innych marek. O stosowanie specjalnego oprogramowania, mającego wpływ na wyniki testów spalania, został właśnie posądzony Nissan.

 • Firmy coraz chętniej stawiają na hybrydy 2016-05-19   Aktualności
  Firmy coraz chętniej stawiają na hybrydy

  Maksymalizacja zysku - termin ten z pewnością dobrze jest znany przeciętnemu studentowi ekonomii, ale i każdemu właścicielowi czy zarządzającemu firmą. Można ją osiągnąć zwiększając sprzedaż, ale równie dobrze minimalizując koszty własne. Coraz częściej firmy obniżają koszty posiadania floty pojazdów, stawiając na auta hybrydowe.

 • Volvo koncepty 2016-05-18   Aktualności
  Volvo koncepty

  bla bla bla

 • Hybrydowy Passat GTE już w sprzedaży 2016-05-18   Aktualności
  Hybrydowy Passat GTE już w sprzedaży

  Do sprzedaży wjeżdża właśnie kolejny hybrydowy model. W salonach Volkswagena, choć tylko w wybranych, można już zamawiać Passata w wersji GTE, napędzanego układem hybrydowym o łącznej mocy 218 KM i 50-kilometrowym zasięgiem w trybie elektrycznym.

 • Zapisz się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa z Cabrio Poland! 2016-05-18   Aktualności
  Zapisz się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa z Cabrio Poland!

  Kulminacyjnym wydarzeniem I Międzynarodowego Zlotu Cabrio Poland 2016 będzie wspólna próba bicia Rekordu Guinnessa. Odbędzie się ona drugiego dnia Zlotu (7. sierpnia) o godzinie 14:00. Czynny udział w biciu rekordu weźmie każda zarejestrowana ekipa cabrio.

 • Suzuki też manipulowało testami emisji spalin...? 2016-05-18   Aktualności
  Suzuki też manipulowało testami emisji spalin...?

  Kolejny producent samochodów dołączył do grona podejrzanych o manipulowanie podczas testów spalania i emisji zanieczyszczeń. W tym przypadku japoński koncern stosował niewłaściwe metody pomiarów podczas testów.

 • Auta z Indii są ekstremalnie niebezpieczne 2016-05-18   Aktualności
  Auta z Indii są ekstremalnie niebezpieczne

  Przyzwyczailiśmy się już do tego, iż auta sprzedawane w Europie oferują jakiś minimalny poziom bezpieczeństwa, którego odzwierciedleniem są cztero- czy pięciogwiazdkowe wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP. A tymczasem organizacja Global NCAP przetestowała ostatnio pięć modeli produkowanych w Indiach. Żaden nich nie otrzymał choćby jednej gwiazdki.

 • Jedna opłata drogowa w Europie coraz bliżej 2016-05-17   Aktualności
  Jedna opłata drogowa w Europie coraz bliżej

  Posłowie uchwalili nowelizację przepisów o drogach publicznych, która zakłada możliwość uiszczania opłat drogowych w całej Europie za pomocą jednego urządzenia.

 • Prius+ po liftingu 2016-05-17   Aktualności
  Prius+ po liftingu

  Choć na rynku debiutuje właśnie najnowsza, czwarta już generacja Toyoty Prius, będący w sprzedaży już szósty rok minivan Prius+ właśnie został poddany drobnym zmianom. Modyfikacje objęły przede wszystkim jednostkę napędową i wykończenie kabiny.

 • Flagowa limuzyna BMW z najmocniejszym dieslem 2016-05-17   Aktualności
  Flagowa limuzyna BMW z najmocniejszym dieslem

  Trzylitrowa jednostka napędowa o mocy 400 koni mechanicznych będzie najmocniejszym silnikiem wysokoprężnym w historii bawarskiego koncernu.

 • Volkswagen Golf GTD Variant - jakie czasy takie GTI? 2016-05-17   Publikacje
  Volkswagen Golf GTD Variant - jakie czasy takie GTI?

Oferty motoryzacyjne