Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Subaru w końcu będzie... Subaru

2016-05-12 15:23

Subaru w końcu będzie... Subaru

Data 1 kwietnia 2017 r. nie jest w tym miejscu przypadkowa. Wówczas minie dokładnie 100 lat od założenia Fuji Heavy Industries. Japończycy chcą w ten symboliczny sposób rozpocząć nowe stulecie w dziejach swojego koncernu i dać wyraźny sygnał do znaczących zmian.

Zmiana nazwy koncernu oznacza jednocześnie większe zaangażowanie w sektor motoryzacyjny, choć pozostałe gałęzie działalności będą dalej kontynuowane. FHI produkuje obecnie m.in. części do Boeingów, posiada także dział przemysłowy, wytwarzający różne podzespoły wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłowych. Wszystkie te części biznesu będą dalej skupione w jednej firmie, od przyszłego roku - Subaru Corporation, jednak doświadczenie z różnych dziedzin będzie wykorzystywane w sektorze motoryzacyjnym.

Zmiana nazwy koncernu jest częścią średnioterminowego planu rozwoju firmy "Prominence 2020", ogłoszonego dwa lata temu. W ramach tego planu Subaru zapowiedziało wzrost znaczenia firmy na rodzimym rynku, ale również w skali globalnej. Pierwszym krokiem w tym celu była zaprezentowana nowa generacja Imprezy, która powstała na nowej płycie podłogowej Subaru Global Platform, dzięki której model ten będzie mógł nawiązać rywalizację z kompaktowymi modelami Hondy czy Toyoty.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne