Money.plMotoryzacjaWiadomości

Aktualności

Aktualności

 • Renault Koleos oficjalnie zaprezentowany 2016-04-25
  Renault Koleos oficjalnie zaprezentowany

  Choć na wystawie w Pekinie, poza rodzimymi markami, dominują zagraniczne modele stworzone specjalnie na potrzeby chińskiego rynku, to jednak są i takie nowości, które zobaczymy również i na innych kontynentach, w tym i w Europie. Jedną z takich premier jest nowy Renault Koleos.

 • Porsche 718 Cayman już w ofercie 2016-04-25
  Porsche 718 Cayman już w ofercie

  Po debiucie rynkowym odświeżonego Boxstera ze zmienioną nazwą, teraz przyszedł czas na bliźniacze coupe. Odświeżone Porsche Cayman będzie mieć również zmienioną nazwę, nieznacznie zmodyfikowane nadwozie oraz te same, co w Boxsterze, jednostki napędowe.

 • Peugeot prezentuje 308 w wersji sedan 2016-04-25
  Peugeot prezentuje 308 w wersji sedan

  Targi motoryzacyjne w Pekinie są miejscem pierwszej oficjalnej prezentacji nowej generacji modelu 308 w wersji sedan. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, Chiny będą bowiem głównym rynkiem zbytu dla tej wersji nadwoziowej kompaktowego Peugeota.

 • Mazda CX-4 nie dla nas 2016-04-25
  Mazda CX-4 nie dla nas

  Olbrzymi potencjał chińskiego rynku sprawia, że już praktycznie wszyscy liczący się producenci samochodów są tam obecni. Dlatego też wystawa w Pekinie ofituje w wiele ciekawych, światowych premier. Jedną z takich nowości jest Mazda CX-4.

 • Infiniti zmienia stylistykę 2016-04-24
  Infiniti zmienia stylistykę

  Wystawa w Pekinie jest miejscem światowej premiery koncepcyjnego Infiniti QX Sport Inspiration, który stanowi zwiastun nie tylko nowego średniego SUV-a marki, następcy QX70, ale również zapowiada zmiany w stylistyce nowych modeli Infiniti.

 • Czy Mercedes też manipulował wynikami spalania? 2016-04-22
  Czy Mercedes też manipulował wynikami spalania?

  Czy Mercedes dołączy do grona tych marek, które manipulowały, albo wręcz wprost fałszowały wynikami spalania i emisji zanieczyszczeń? Władze niemieckiego koncernu stanowczo zaprzeczają i na żądanie amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości przeprowadzają wewnętrzne śledztwo, które ma wykazać, czy faktycznie doszło do jakichś nieprawidłowości podczas testów homologacyjnych na rynku amerykańskim.

 • Audi odświeżyło A6 i A7 2016-04-22
  Audi odświeżyło A6 i A7

  Drobne zmiany wizualne, bogatsze wyposażenie z zakresu connectivity i entertainment oraz bezpieczeństwa - już niebawem w sprzedaży pojawią się odświeżone wersje Audi A6 oraz A7.

 • Odświeżony Amarok ma być bardziej premium 2016-04-22
  Odświeżony Amarok ma być bardziej premium

  Volkswagen szykuje się do wprowadzenia na rynek odświeżonej wersji swojego pickupa, który w sprzedaży jest już od ponad sześciu lat.

 • Nowy Opel Astra ST - bezwstydnie luksusowy 2016-04-21
  Nowy Opel Astra ST - bezwstydnie luksusowy

 • Volvo też stawia na elektryczne modele 2016-04-21
  Volvo też stawia na elektryczne modele

  Do 2025 r. Volvo zamierza sprzedać łącznie milion "zelektryfikowanych" samochodów. Aby osiągnąć ten dość ambitny cel, do oferty dołączą kolejne hybrydowe modele, a także pojawi się pierwszy całkowicie elektryczny model Volvo.

 • Mitsubishi manipulowało przy emisji CO2 2016-04-21
  Mitsubishi manipulowało przy emisji CO2

  Mitsubishi przyznało się do fałszowania wyników emisji dwutlenku węgla. Sprawa obejmuje co najmniej kilkaset tysięcy małolitrażowych aut, choć niewykluczone, iż swoim zasięgiem obejmie większą liczbę modeli.

 • Pierwsze zdjęcie nowego Koleosa 2016-04-21
  Pierwsze zdjęcie nowego Koleosa

  Rozpoczynające się w nadchodzący weekend targi motoryzacyjne w Pekinie będą miejscem światowej premiery nowej generacji Renault Koleosa. Wybór stolicy Chin nie jest przypadkowy. Renault zamierza zwiększyć swój udział na tym rynku, co jednak nie oznacza, iż nowy Koleos nie pojawi się również i w Europie.

 • Nowe wnętrze Peugeotów 2016-04-20
  Nowe wnętrze Peugeotów

  Niewielka i nisko umieszczona kierownica oraz panel z zegarami umieszczony nad nią - do nowego rozwiązania Peugeota nie wszyscy są w stanie od razu się przyzwyczaić. Ale Francuzi nie zamierzają tego zmieniać i właśnie zaprezentowali nową odsłonę swojego rozwiązania o nazwie i-Cockpit.

 • Tą Toyotą nie potrącisz pieszego 2016-04-20
  Tą Toyotą nie potrącisz pieszego

  Toyota Prius czwartej generacji jest pierwszym modelem z autonomicznym systemem hamowania reagującym także na pieszych, który został przebadany przez Euro NCAP. Z kolei Suzuki Baleno jako pierwszy model został poddany dwóm testom zderzeniowym.

 • Jest dobrze! Ceny paliw najniższe od 7 lat 2016-04-20
  Jest dobrze! Ceny paliw najniższe od 7 lat

  Choć w ostatnim tygodniu na stacjach benzynowych nieco podrożały ceny wszystkich rodzajów paliw - średnio o kilka groszy na litrze - kierowcy wciąż mogą się cieszyć stosunkowo niskimi cenami paliw. Jest szansa, że wkrótce osiągną one poziom cen najniższy od siedmiu lat.

 • Znamy ceny Fiata 124 Spider 2016-04-19
  Znamy ceny Fiata 124 Spider

  W końcu fani włoskich roadsterów się doczekali. W polskich salonach Fiata debiutuje najnowsza odmiana modelu 124 Spider, która wprost nawiązuje do legendarnego poprzednika, który zadebiutował na rynku pół wieku temu.

 • Te auta mają najlepsze wnętrza 2016-04-19
  Te auta mają najlepsze wnętrza

  Jak co roku, magazyn WardsAuto dokonał wyboru dziesięciu najlepszych modeli pod względem oferowanych wnętrz.

 • Ponad 2 tysiące kilometrów na jednym baku 2016-04-18
  Ponad 2 tysiące kilometrów na jednym baku

  W wielu współczesnych modelach samochodów, zwłaszcza wyposażonych w silniki wysokoprężne, przejechanie tysiąca kilometrów, bez zjeżdżania na stację paliw nie stanowi większego wyzwania. Ale już przebycie na jednym baku dystansu dwukrotnie dłuższego wydawało się rzeczą niemożliwą...

 • Emisja CO2 spada szybciej niż oczekuje tego UE 2016-04-18
  Emisja CO2 spada szybciej niż oczekuje tego UE

  Jeśli całą winę za panujące trendy w europejskiej motoryzacji, dotyczące usilnych starań w celu redukcji spalania, ktoś chce zrzucić na Komisję Europejską, to jest w błędzie. Okazuje się bowiem, iż producenci aut na europejskim rynku redukują emisję CO2 w swoich modelach w większym stopniu niż nakazuje to Unia Europejska.

 • Będzie mniej mandatów! 2016-04-18
  Będzie mniej mandatów!

  Wraz ze zmianą na stanowisku Komendanta Głównego Policji szykują się poważne zmiany w funkcjonowaniu policji. A przynajmniej policji drogowej. W życie wszedł bowiem nowy regulamin KGP, który dość mocno przewartościował funkcjonowanie służb policyjnych.

Partner serwisu

Auta używane