Money.plMotoryzacjaWiadomości

Aktualności

Aktualności

 • Pierwszy materiał z Kucharem z Rallycrossu 2016-04-07
  Pierwszy materiał z Kucharem z Rallycrossu

  Parę słów od Tomka Kuchara, rajdowego mistrza - a w Rallycrossie debiutanta + najbardziej emocjonujący 4. bieg kwalifikacyjny 1 Rundy PP ORX 2016 - tak, to ten, w którym Marcin Gagacki jechał na dwóch prawych kołach!

 • Opel będzie publikował realne spalanie 2016-04-07
  Opel będzie publikował realne spalanie

  Wykryte nieprawidłowości w publikowanych wynikach spalania w modelach koncernu Volkswagen nadwątliły zaufanie nie tylko do tej marki, ale generalnie do silników Diesla. Dlatego Opel wszczyna działania, które mają przywrócić zaufanie dla tego rodzaju jednostek napędowych. Przynajmniej w swoich modelach.

 • Czy plac manewrowy na egzaminie powinien pozostać? 2016-04-07
  Czy plac manewrowy na egzaminie powinien pozostać?

  Resort infrastruktury rozważa zmiany w praktycznej części egzaminów na prawo jazdy. Według najbardziej radykalnych pomysłów z tej części miałyby zniknąć zadania wykonywane na placu manewrowym.

 • American Cars Mania IV 2016-04-06
  American Cars Mania IV

  W dniach 24 - 26 czerwca odbędzie się już po raz czwarty Międzynarodowy Zlot Samochodów Amerykańskich pod nazwą AMERICAN CARS MANIA. Jest to największy w Polsce zlot maszyn zza oceanu, który łączy niepowtarzalny klimat tego typu eventów oraz targi branżowe.

 • Lifting Audi A3 2016-04-06
  Lifting Audi A3

  Cztery lata po debiucie trzeciej generacji kompaktowego Audi przyszedł czas na jego facelifting. Drobne zmiany wizualne objęły wszystkie wersje nadwoziowe - trzydrzwiową, Sportback, sedan oraz cabrio. Ponadto do oferty dołączył nowy trzycylindrowy, litrowy silnik TFSI.

 • Fiat odświeżył model Fiorino 2016-04-05
  Fiat odświeżył model Fiorino

  Fiat zafundował użytkowemu Fiorino lifting odmładzający. Objął on zarówno wygląd nadwozia jak i stronę techniczną. Debiutujący model wyposażony jest w silniki Euro 6. W kwietniu w Salonach Fiat Professional we Włoszech będzie miała miejsce premiera handlowa Nowego Fiata Fiorino. W Polsce model ten będzie dostępny w maju, ale zamówienia na ten samochód można składać już teraz. Fiat zafundował użytkowemu Fiorino lifting odmładzający. Objął on zarówno wygląd nadwozia jak i stronę techniczną.

 • Chcą zakazu sprzedaży samochodów spalinowych 2016-04-05
  Chcą zakazu sprzedaży samochodów spalinowych

  Ekologiczne pomysły na motoryzację przybierają różne formy, ale najczęściej ograniczają się do tworzenia coraz mniej zatruwających środowisko pojazdów czy napędów. W Holandii poszli jednak o krok dalej (a nawet o kilka kroków) i pojawiła się propozycja, by całkowicie zakazać sprzedaży samochodów zasilanych silnikami spalinowymi.

 • Jeszcze więcej mocy w najszybszym Bentleyu 2016-04-05
  Jeszcze więcej mocy w najszybszym Bentleyu

  Nieco więcej mocy, a co za tym idzie, lepsze osiągi. Bentley postanowił nieco podrasować swojego przedstawiciela segmentu gran turismo. Poza tym Continental GT Speed będzie niebawem oferowany również w specjalnej wersji Black Edition.

 • I Międzynarodowy Zlot Cabrio 2016-04-04
  I Międzynarodowy Zlot Cabrio

  Do kalendarza najważniejszych imprez motoryzacyjnych 2016 roku wpisuje się I Międzynarodowy Zlot Cabrio. 6. sierpnia br. pasjonaci samochodów, ceniący sobie poczucie wolności i wiatr we włosach, wezmą udział w Zlocie organizowanym w Gnieźnie. To pierwsze w historii kraju wydarzenie o charakterze międzynarodowym, które skupi pod jednym, otwartym dachem, branżę motoryzacyjną, turystyczną i food trackową.

 • Suzuki Baleno - ceny ujawnione 2016-04-04
  Suzuki Baleno - ceny ujawnione

  Podczas ubiegłotygodniowej wystawy samochodowej w Poznaniu polską premierę miało Suzuki Baleno, 5-drzwiowy hatchback z pogranicza segmentów B i C. Już wiemy, ile trzeba będzie zapłacić za tę japońską nowość.

 • Odświeżony Fiat Fiorino 2016-04-04
  Odświeżony Fiat Fiorino

  Sporo ciekawego dzieje się ostatnio we włoskim koncernie. Po prezentacji kilku ważnych nowości - 124 Spider, Tipo czy dostawczy Talento - teraz Fiat pokazał "tylko" odświeżoną wersję swojego najmniejszego dostawczaka, modelu Fiorino.

 • Polska wciąż słabo pod względem bezpieczeństwa 2016-04-02
  Polska wciąż słabo pod względem bezpieczeństwa

  Liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych na milion mieszkańców nie zmieniła się w Europie już od dwóch lat. Na tym tle Polska wypada nieźle, gdyż współczynnik ten wciąż spada. Niestety w ogólnym rozrachunku nasz kraj wciąż jest w europejskim ogonie pod względem bezpieczeństwa drogowego.

 • Kuchar w 1 Rundzie ORX OPONEO Rallycross 2016-04-02
  Kuchar w 1 Rundzie ORX OPONEO Rallycross

  Tomasz Kuchar w niedziele 3 kwietnia zadebiutuje w nowej dla siebie dyscyplinie jaką jest Rallycross.

 • Znamy ceny Optimy kombi 2016-04-01
  Znamy ceny Optimy kombi

  Kia Optima kombi ma być ważnym modelem w strukturach koreańskiej marki. Na trwającej właśnie wystawie samochodowej w Poznaniu po raz pierwszy model ten zaprezentowany został polskiej publiczności, a my już znamy jego ceny.

 • Skoda wchodzi w nowy segment 2016-04-01
  Skoda wchodzi w nowy segment

  Skoda Snowman miała być nowym, większym od modelu Yeti, SUV-em czeskiej marki. Ostatecznie stanęło na nazwie Kodiak. Okazuje się jednak, iż nazwa Snowman nie przepadła całkowicie i zostanie użyta do całkowicie nowego pojazdu.

 • Wojskowa technologia w autonomicznych Mitsubishi 2016-04-01
  Wojskowa technologia w autonomicznych Mitsubishi

  Mitsubishi Electric Corp., dostarczająca m.in. pociski typu powietrze-powietrze dla japońskiej armii, będzie przystosowywać "wojskową" technologię dla potrzeb przyszłych autonomicznych aut japońskiej marki.

 • Tesla zaprezentowała najtańszy model 2016-04-01
  Tesla zaprezentowała najtańszy model

  Tesla Motors chce stać się producentem masowym i sprawić, by elektrycznie napędzane auta stanowiły coraz większy ułamek łącznej sprzedaży nowych samochodów. Taki cel przyświeca tej amerykańskiej firmie wraz z wprowadzeniem na rynek Modelu 3.

 • Mazda MX-5 - będzie MPS? 2016-03-31
  Mazda MX-5 - będzie MPS?

  Wystawa samochodowa w Nowym Jorku była dla Mazdy MX-5 ważna z kilku względów. To tam odbyła się światowa premiera wariantu RF ze sztywnym składanym dachem. To tam ogłoszono, iż Mazda MX-5 została wybrana Światowym Samochodem Roku 2016. To wreszcie tam pojawiły się pogłoski o możliwym wariancie MPS.

 • Jest Renault Captur, będzie też Kaptur 2016-03-30
  Jest Renault Captur, będzie też Kaptur

  Renault poszerza gamę swoich crossoverów z napędem 4x4 o kolejny model o nazwie... Kaptur. Nie jest to inna wersja znanego już w Europie Captura, lecz sporo różniący się model. Jego miejscem docelowym będzie rynek rosyjski.

 • Toyota modyfikuje wyświetlacz HUD 2016-03-30
  Toyota modyfikuje wyświetlacz HUD

  Rywalizacja pomiędzy producentami samochodów przenosi się na różne pola. Już nie obejmuje wyłącznie kwestii mocy i osiągów, bądź spalania, ale coraz częściej skupia się na zaawansowanych rozwiązaniach technicznych. Podążając tym tropem, Toyota właśnie opracowała nowy wyświetlacz projekcyjny (HUD).

Partner serwisu

Auta używane