Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Specjalna edycja Audi R8 V10 plus

2016-05-11 08:45

Specjalna edycja Audi R8 V10 plus

Seria specjalna "selection 24h" pod względem technicznym bazuje na Audi R8 Coupe V10 plus. Napędzana jest więc centralnie montowanym 5,2-litrowym silnikiem V10 o mocy 610 KM, który do pierwszej setki rozpędza się w 3,2 s, a prędkość maksymalna wynosi 330 km/h.

Na wyposażeniu edycji specjalnej "selection 24h" znalazło się szereg najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, m.in. dynamiczny układ kierowniczy, adaptacyjny, elektromagnetyczny system kontroli zawieszenia Audi magnetic ride oraz światła laserowe Audi. Trójkolorowa karoseria o barwie podstawowej "szary Suzuka" z elementami w kolorach "czarny Mythos" i "czerwony Misano", nawiązuje już bezpośrednio do kolorystyki zwycięskiego Audi R8 LMS.

Takie elementy nadwozia, jak przedni spojler, obudowy lusterek zewnętrznych, pokrywa komory silnika, tylny spojler oraz dyfuzor, wyprodukowano z lakierowanego na wysoki błysk włókna węglowego. Również z włókna węglowego zrobiono tzw. "sideblades", pokrywające boczne wloty powietrza. Na nich pojawiło się matowe logo z napisem "R8 24h". Wyloty sportowego układu wydechowego mają czarne osłony. Również dwudziestocalowe, odlewane z aluminium dziesięcioszprychowe koła o stylistyce litery Y, pokryte są błyszczącym lakierem "czerń antracytowa".

Wnętrze serii specjalnej wykończone zostało skórzaną tapicerką w kolorze szarym Rotor. Podsufitkę pokryto alcantarą. Obszar, w którym znajduje się Audi virtual cockpit oraz wyloty wentylacji, wykonane są z błyszczącego CFRP. Z tego samego materiału zrobiono podświetlane listwy progowe, na których znalazły się kolejne numery egzemplarzy limitowanej serii - od 1 do 24. Stworzone specjalnie na potrzeby tej edycji lampki zamontowane w drzwiach, po otwarciu pojazdu wyświetlają na ulicy logo Audi R8.

Audi R8 "selection 24h" będzie można po raz pierwszy zobaczyć w paddoku Audi podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne