Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nietypowa odmiana Toyoty GT86

2016-05-09 15:27

Nietypowa odmiana Toyoty GT86

Toyota GT86 Shooting Brake jest koncepcyjnym modelem stworzonym przez stylistów Toyoty z autralijskiego centrum projektowego, a zbudowanym ręcznie w Japonii przez sportową dywizję japońskiego koncernu.

Zmiany w stosunku do wersji coupe objęły linię dachu oraz tylną część nadwozia. Modyfikacje spowodowały, że GT86 stał się bardziej praktycznym modelem, z większym bagażnikiem i tylnymi miejscami siedzącymi. W razie potrzeby na dachu istnieje możliwość montażu bagażnika dachowego. Zmiany spodowały, iż wersja Shooting Brake jest cięższa od seryjnej o 39 kg (1279 kg).

Żadnych zmian nie wprowadzono pod maską. Toyota GT86 Shooting Brake napędzana jest tym samym dwulitrowym silnikiem benzynowym co coupe. Oznacza to 200 KM maksymalnej mocy i 205 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd na koła tylnej osi trafia za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej. Choć mamy do czynienia z konceptem, który raczej nigdy nie wyjedzie na drogi, to jest on pełnosprawnym autem. Wprawdzie Toyota nie podała jego osiągów, ale byłyby one zapewne zbliżone do obecnej na rynku odmiany, czyli sprint do setki równy 7,6 s i maksymalna prędkość wynosząca 226 km/h.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne