Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Fiat wesprze Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

2016-07-21 10:42

Fiat wesprze Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Spółka FCA Poland przekaże organizatorom Światowych Dni Młodzieży - przede wszystkim Archidiecezji Krakowskiej, Archidiecezji Katowickiej oraz Diecezji Bielsko-Żywieckiej, ale również Katolickiej Agencji Informacyjnej i Polskiej Agencji Prasowej, w sumie 121 samochodów różnych marek wchodzących w skład koncernu Fiat Chrysler Automobiles.

Fiat zresztą już od dawna czynnie uczestniczył i wspierał pielgrzymki polskiego papieża, Jana Pawła II, do naszego kraju. Nie inaczej będzie i podczas pielgrzymki obecnego Ojca Świętego, Franciszka.

Olbrzymia liczba osób, szacowane jest przybycie do Polski nawet 1,5 miliona pielgrzymów z ponad 180 krajów, sprawi, że będzie to olbrzymie wydarzenie nie tylko religyjne, ale i kulturowe. Poza młodzieżą do Polski w tym okresie przybędzie ponad 5,6 tys. dziennikarzy z 81 krajów.

- To wydarzenie o wymiarze historycznym dla Polski i cieszę się, że możemy być jego partnerami. Produkujemy samochody młodzieżowe, a tu mówimy o Światowych Dniach Młodzieży - powiedział Marek Kisz, członek zarządu FCA Poland, podczas podpisania umowy z KAI.

Samochodami marek Fiat Chrysler Automobiles (FCA) będą poruszać się pracownicy organizujący centra prasowe w Krakowie, Oświęcimiu i Częstochowie oraz dziennikarze akredytowani przy Stolicy Apostolskiej, czyli tzw. volo papale i rzecznik Stolicy Apostolskiej. Do dyspozycji KAI przekazanych zostanie łącznie 13 aut. Na czas ŚDM 5 samochodów otrzymała również Polska Agencja Prasowa.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne