Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Zapowiedź 7-miejscowego crossovera Mitsubishi

2016-07-21 11:34

Zapowiedź 7-miejscowego crossovera Mitsubishi

Dziś brak w ofercie crossovera to dla producenta z branży motoryzacyjnej niemalże samobójstwo. Co więcej, aby się liczyć w walce jak najwyższe wyniki sprzedaży gama crossoverów i SUV-ów powinna być jak najliczniejsza. Nie dziwi więc, że coraz więcej koncernów motoryzacyjnych wprowadza bądź zapowiada wprowadzenie na rynek kolejnych modeli tego typu.

Taką samą drogą podąża również Mitsubishi. Japoński koncern zapowiedział premierę koncepcyjnego małego crossovera MPV podczas Indonesia International Auto Show 2016, które ruszają już 11 sierpnia. Zgodnie z zapowiedziami Japończyków nowy koncept, którego nazwy jeszcze nie poznaliśmy, będzie łączyć wytrzymałość auta typu SUV z uniwersalnością minivana.

Z opublikowanego jednego zdjęcia konceptu niewiele niestety da się zobaczyć. Przednia część nadwozia została zaprojektowana zgodnie z nową linią stylistyczną Mitsubishi - Dynamic Shield Design, którą Mitsubishi tłumaczy jako "formę podążającą za funkcją". Nowy design pasa przedniego z charakterystyczną podwójną linią reflektorów ma również zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa pasażerów i pieszych.

W nadwoziu ma nie zabraknąć również charakterystycznych detali stylistycznych dla modeli z segmentu SUV - pokaźnych zderzaków, masywnych nadkoli czy sporego prześwitu.

Mocną stroną koncepcyjnego Mitsubishi ma być jego wnętrze. Nie tylko funkcjonalne, ale i przestronne, gdzie w dość komfortowych warunkach pomieści się kierowca wraz z sześcioma pasażerami.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne