Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Volvo S60 prowadzone z zawiązanymi oczami!

2010-12-09 12:30

Volvo S60 prowadzone z zawiązanymi oczami!

Volvo S60 prowadzone z zawiązanymi oczami!
Filmików promocyjnych nakręconych na torze wyścigowym widzieliśmy już całe mnóstwo, jednak video, które opublikowało właśnie Volvo, bije na głowę wszystkie poprzednie materiały. Oto dlaczego!


 

 

Pracownicy szwedzkiej marki w oryginalny sposób podeszli do wypromowania nowego Volvo S60. Postanowili oni skorzystać z pomocy Jonnyego Reida 27-letniego kierowcy wyścigowego. Nowozelandzkiemu mistrzowi kierownicy postawiono za zadanie pokonać tor Hampton Downs (mieszczący się w nowozelandzkim Auckland) w jak najkrótszym czasie.

I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Jonny musiał przejechać okrążenie z zawiązanymi oczami! Choć Reida nie ominęły kilometry pokonane na próbę, efekt końcowy zaprezentowany na video należy uznać za absolutnie niesamowity.

Korzystając z pomocy swojego bardzo zaufanego pilota (Earla Bambera), młody kierowca wyścigowy pokonał okrążenie w 1 minutę i 28 sekund, osiągając średnią prędkość na poziomie 112 km/h. Prędkość maksymalna wyniosła natomiast 193 km/h, co w przypadku jazdy bez używania wzroku robi ogromne wrażenie.

kaytek_rx4
Tagi: pracownicy, volvo, kierowca, kierowcy, marki, prędkość, volvo s60
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Volvo S60 prowadzone z zawiązanymi oczami!

omilio / 2010-12-12 18:13 / Bywalec forum
Żeby taki doskonały przejazd zanotować w tak specyficznych warunkach to dwie rzeczy muszą zagrać, dobry kierowca i dobry samochód.
Przedstawiciel Volvo na forum
 
AldoRaine / 95.49.177.* / 2010-12-31 01:24
trzeba przyznać że film robi wrażenie, podobnie jak dynamiczny design nowego S60

Oferty motoryzacyjne