Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Skoda Octavia - będzie lifting?

2008-09-30 10:34

Skoda Octavia - będzie lifting?

Według czeskich mediów debiut odmłodzonej Octavii planowany jest już podczas salonu samochodowego w Paryżu.

Jak czytamy w artykule Rafała Żaglewskiego, opublikowanym w serwisie Samar.pl, według nieoficjalnych informacji Skoda Octavia już niedługo poddana zostanie zmianom modernizacyjnym. Tak twierdzą czeskie media, powołując się na wiarygodne źródła branżowe. Przedstawiciele spółki z Mlada Boleslav dementują te spekulacje.


Odmłodzona Skoda Octavia może ujrzeć światło dzienne już podczas najbliższej wystawy branżowej Paryż 2008. Początek sprzedaży spodziewany jest natomiast w listopadzie lub w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Skoda Octavia drugiej generacji oferowana jest klientom od marca 2004. Po zmianach modernizacyjnych auto wyróżniać się ma m.in. dzięki nowemu kształtowi reflektorów, nasuwających skojarzenia z najnowszym Superbem, oraz przeprojektowanym lusterkom bocznym.

Kolejną nowością ma być też np. jednostka napędowa 1.4 TSI, której osiągi wynosić będą prawdopodobnie 125 KM przy momencie obrotowym rosnącym do maksymalnie 200Nm od 1500 o/m.

Od szeregu lat Octavia cieszy się dużym wzięciem klientów, również tych w Polsce. Z powodu dużego zainteresowania szefostwo czeskiej spółki podjęło decyzję o rozpoczęciu w lutym bieżącego roku montażu tego modelu w zakładach grupy Volkswagen na Słowacji.
Tagi: volkswagen, skoda, skoda octavia
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne