Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Nowy odcinek autostrady A-4 poczeka blisko rok na otwarcie

2008-09-18 10:03

Nowy odcinek autostrady A-4 poczeka blisko rok na otwarcie

Trzydzieści kilometrów autostrady na Dolnym Śląsku powstanie przed terminem, już w listopadzie. Ale droga zostanie otwarta dopiero latem przyszłego roku.

Jak czytamy w artykule Adam Grzeszaka w tygodniku Polityka, wykonawcy udało się nadrobić opóźnienie spowodowane przez urzędników. Teraz jednak przedstawiciele inwestora rządowej agencji wolą poczekać, niż więcej zapłacić.


Trzydziestokilometrowy odcinek A-4 z Krzyżowej (skrzyżowanie z autostradą A-18) do Wykrotów pod Nowogrodźcem buduje polsko-austriackie konsorcjum, którego liderem jest Strabag. Ten kontrakt to część większej inwestycji budowy ponad pięćdziesięciokilometrowego odcinka A-4 z Krzyżowej do Zgorzelca. To brakujący odcinek między istniejącą A-4 a niemiecką granicą.

Kontrakt na budowę tej trasy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z wykonawcami w listopadzie 2006 r. Droga miała zostać oddana 24 miesiące później. Ale urzędnicy źle przygotowali inwestycję i rozpoczęcie prac się przesunęło. Dlatego termin ich zakończenia zmieniono na sierpień 2009 r. Jednak Strabag zmobilizował większe środki i udało mu się wybudować drogę w pierwotnym terminie. Teraz firma chciałaby otrzymać wyższą zapłatę, ale przedstawiciele GDDKiA nie są skorzy do negocjacji.

Dlatego, jak pisze Polityka, scenariusz, w którym A-4 poczeka ponad rok na otwarcie, jest realny.
Tagi: autostrady, audi a4, isuzu mu
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne