Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Nowy Hyundai i20 na targach w Paryżu

2008-09-29 15:46

Nowy Hyundai i20 na targach w Paryżu

Sześć nowych modeli Hyundaia będzie miało swoją premierę podczas tegorocznych targów samochodowych w Paryżu "Mondial de l"automobile".

Hyundai Motor Company zaprezentuje kilka gotowych do produkcji samochodów, zaprojektowanych specjalnie na rynek europejski, dwa ekologiczne modele koncepcyjne, limuzynę Genesis oraz wzbudzające niezmienne zainteresowanie sportowe Coupe.


Nowy i20
Najważniejszym wydarzeniem będzie oficjalna premiera całkowicie nowego modelu Hyundai i20, który ma być kolejnym bestsellerem w gamie samochodów i. Następca Getza i20 ma szerszy rozstaw osi niż jego poprzednik, co pozwoliło na uzyskanie większej przestrzeni wewnątrz.
- Model i20 został zaprojektowany tak, aby sprostać oczekiwaniom europejskich odbiorców, zarówno pod względem gustu jak i potrzeb. Jesteśmy przekonani, że i20 odniesie szybki sukces w segmencie aut sub-compaktowych, ponieważ w porównaniu z konkurencją oferuje znacznie więcej w aspekcie standardowego wyposażenia, ekonomicznego użytkowania, przestrzeni wewnętrznej i stylu powiedział Kun Hee Ahn Prezes Hyundai Motor Europe.
Hyundai i20 zostanie także zaprezentowany w ekologicznej wersji Blue. Zastosowane w tym wariancie rozwiązania technologiczne pozwoliły na osiągnięcie znacznej redukcji emisji CO2 i mniejszego zużycia paliwa 4.0l / 100km

Santa Fe - hybryda
Kolejnym potwierdzeniem działań Hyundaia w trosce o środowisko naturalne jest hybrydowe Santa-Fe z napędem paliwowo elektrycznym. Ogólny wygląd tego modelu pozostaje niezmienny, podczas gdy w środku jest to całkowicie nowy pojazd. Użyte technologie pozwoliły na ograniczenie emisji CO2 do 148g/km i zużycia paliwa do 6.2l/100km.

ix55 SUV
Swój debiut w Paryżu w kategorii gotowy do produkcji będzie miał również siedmioosobowy SUV ix55. Wzorowany na odnoszącym sukcesy w Ameryce Północnej modelu Veracruz, ix55 został przestylizowany i zaadaptowany na potrzeby rynku europejskiego. Jego sugestywny design został uzupełniony o całkowicie nowy, zaawansowany silnik 3.0l V6 CRDi turbodiesel, który pozwala rozpędzić pojazd do 100 km/h w 10.4s, spalając 9.4l/100km i emitując CO2 na poziomie 249g/km.

Pozostałe premiery
Na targach w Paryżu zostanie również pokazany tylnonapędowy sedan Genesis model zaprojektowany z dbałością o wysokie standardy jakości, równający się z innymi europejskimi samochodami marek premium. Reakcja oraz zainteresowanie odwiedzających targi, pomoże podjąć firmie decyzję, odnośnie wprowadzenia tego modelu na rynek europejski.
Kolejnym wiodącym punktem wystawy będzie pokazowy Genesis Coupe - najbardziej dynamiczny i usportowiony samochód, jaki kiedykolwiek pojawił się ze znaczkiem Hyundaia. Genesis Coupe korzysta z tak zwanej elastycznej architektury tylnonapędowej, zaprojektowanej dla modelu Genesis sport sedan.
Tagi: samochód, paliwa, Hyundai, silnik, yugo pozostałe, renault coupe, ferrari mondial
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne