Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Fiat zwiększy produkcję w swoich włoskich fabrykach

2010-07-28 19:27

Fiat zwiększy produkcję w swoich włoskich fabrykach

Podczas nadzwyczajnego spotkania z przedstawicielami włoskiego rządu i związków zawodowych dyrekcja Fiata potwierdziła swe zaangażowanie na rzecz realizacji planu pod nazwą Fabbrica Italia, przewidującego zwiększenie produkcji we włoskich zakładach koncernu.

Środowe rozmowy w Turynie zostały zwołane na wniosek ministra pracy Maurizio Sacconiego, który zażądał od kierownictwa Fiata wyjaśnień dotyczących decyzji o przeniesieniu do filii w Serbii produkcji nowego minivana LO. Początkowo planowano, że będzie on wytwarzany w historycznej, sztandarowej fabryce koncernu - Mirafiori w Turynie.Decyzja o transferze produkcji do zakładu w Kragujevacu wywołała we Włoszech zgodny chór protestów koalicji i opozycji oraz wszystkich związków zawodowych. Wyrażano zaniepokojenie o przyszłość fabryki Mirafiori.

Dyrektor generalny Fiata Sergio Marchionne podczas spotkania potwierdził zamiar zainwestowania 20 miliardów euro we włoskie zakłady. "Ale - dodał - musimy mieć gwarancje, że zakłady te będą mogły funkcjonować". Jednocześnie zapewnił, że produkcja modelu LO "nie odbiera perspektyw Mirafiori". Z mocą podkreślił, że istnieją plany, które zagwarantują, że będą tam wytwarzane inne modele aut.

Źródło:


autofirmowe.pl
Tagi: produkcja, euro, praca, fiat, protest, fabryka, dyrektor, model
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne