Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Ceny paliw zagrożone zamieszkami

2011-02-23 15:13

Ceny paliw zagrożone zamieszkami

Ceny paliw zagrożone zamieszkami
Fot. PAP/EPA
Cały świat nerwowo spogląda w kierunku Libii, gdzie niepokoje społeczne zdają się decydować o cenie ropy. Powody do niepokoju mają także polscy kierowcy.

Mijający tydzień niewątpliwie można uznać za obarczony ,,egipską plagą" - operatorzy dyskontowali bowiem zwyżki cen ropy będących konsekwencji kairskiej rebelii. Z tego powodu ceny benzyny 95 podniosły się średnio o 4 grosze. Kosztuje ona 4,83 zł/l.


Także wydarzenia libijskie pchnęły ceny ropy ponownie w górę, na rekordowe poziomy, jednak one dopiero dadzą się we znaki polskim kierowcom za kilka dni. Drożeć będzie każde z paliw - na czele z benzyną 98, która przełamie w krótkim czasie tak niechętnie oglądaną barierę 5 zł za litr. Choć są miasta w Polsce, gdzie sprzedaje się ją po 5,34 zł/l.

Drożeje nieubłaganie i to dosyć mocno paliwo dieslowskie - podskoczyło bowiem aż o 8 groszy na litrze i kosztuje 4,72 zł. Paliwem, które w mniejszym stopniu poddaje się rynkowym zmianom i jako jedyne minimalnie tanieje - jest gaz LPG, kosztujący obecnie 2,60 zł/l.

Najtaniej tankowali w minionym tygodniu mieszkańcy Górnego Śląska (Pb95 po 4,71, Pb98 po 4,91, ON po 4,58 zł/l). Najdrożej przyszło płacić kierowcom Świętokrzyskiego (Pb98 po 5,12 zł/l) i Opolskiego (4,89 za litr Pb95 i 4,82 za litr ON).


oprac. zespół analityków e-petrol.pl sp. z o.o.
Tagi: ceny, paliwo, lpg, benzyna, ropa, miasta, polsce
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne