Money.plMotoryzacjaWiadomościMotocykle

I Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów - 13-15 luty 2009 roku!

2009-01-27 00:00

I Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów - 13-15 luty 2009 roku!

I Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów - 13-15 luty 2009 roku!

Dla motocyklistów to najlepszy czas, by zacząć myśleć o nadchodzącym sezonie i rozejrzeć się wśród najnowszych modeli motocykli na rok 2009. Być może właśnie nadeszła pora, aby zamienić swój dotychczasowy motocykl na nowy lepszy model! A jeśli Twój pierwszy motocykl w dalszym ciągu pozostaje w sferze marzeń to nadarza się super okazja, aby zobaczyć nowości, porozmawiać z ludźmi „z branży" i nabyć ten pierwszy, jedyny, najbardziej upragniony motocykl wybrany spośród oferty największych producentów wiodących marek.

Kiedy? W dniach 13-15 luty 2009. Gdzie? Na I Ogólnopolskiej Wystawie Motocykli i Skuterów! Największa motocyklowa impreza targowa odbędzie się w kompleksie wystawienniczym MT Polska przy ulicy Marsa 56. Pojawią się na niej najwięksi importerzy motocykli, skuterów, quadów oraz firmy akcesoryjne.

Pod przewodnim hasłem: „Od ¼ mili do MotoGP"- zostaną zaprezentowane najnowsze motocykle marki Yamaha. Podczas tegorocznej edycji targów, jak i w tegorocznej ofercie będziemy mogli podziwiać doskonale znany motocykl sportowy YZF- R1. 998-centymetrowa jednostka napędowa, z wałem korbowym o kącie rozwarcia czopów 90 stopni, zapewni mistrzowskie osiągi!

W parze z nową R1 podąża imponujący V-MAX. Jego muskularna sylwetka, z potężnym 4 cylindrowym silnikiem w układzie V od 24 lat imponuje osiągami, zyskując przydomek króla ¼ mili (przy. red. Zawody polegające na pokonaniu tego dystansu w jak najkrótszym czasie). Poddawany technicznym unowocześnieniom, z elementami przeniesionymi z motocykli wyścigowych to klasyczny naked bike, którego nazwa weszła do kanonu motocyklowego słownika. Teraz mamy okazję zobaczyć przestylizowaną sylwetkę V-MAXA, jeszcze bardziej agresywną i muskularną - imponująca liczba 200 KM mówi sama za siebie!

Kontynuację tradycji z lat 90- tych stanowi również dużo mniejsza maszyna - model XJ6. To odpowiedź producenta na zapotrzebowanie na stylowy i łatwy w prowadzeniu motocykl do codziennej eksploatacji. Mniejszych braci doczekała się też seria WR: WR125R (Enduro) i WR125X (Supermoto). Fani sportu na wystawie będą mogli obejrzeć YFZ450R całkowicie odmieniony na nowy sezon, który już w wersji fabrycznej nadaje się do wyczynu.

Interesująco zapowiada się również wizyta na stoisku marki Suzuki. Japoński producent nie tylko zaprezentuje na nim swoje najnowsze modele, ale również specjalnie dla was będzie gościł mega gwiazdę sportów motocyklowych, zdobywcę tytułu mistrza świata w klasie 125cc (1990 i 1991) i 250cc (1998), włoskiego motocyklistę Lorisa Capirossi.

Loris został mistrzem świata po raz pierwszy w wieku 17 lat i jak do tej pory tego rekordu nikt nie pobił. 14 lutego to niepowtarzalna okazja, aby przekonać się jak mistrz wygląda w barwach nowego teamu - Rizla Suzuki. Zapraszamy!

Podziwiając mistrza na stoisku Suzuki na pewno zatrzymamy się obok „Top Performera", czyli Suzuki GSX-R1000. To wyczynowy motocykl o znanej już renomie, a nowy model napędzany jest silnikiem o większej mocy. W jego zwartej bryle umieszczono sprawniejsze podwozie i lepsze hamulce.

Co zrobi na Was większe wrażenie Yamaha R1, czy Suzuki GSX-R1000? Oceńcie sami!

Wystawowe atrakcje nie są jednak przeznaczone tylko dla jeźdźców o sportowych upodobaniach. Suzuki Gladius - to wg producenta najnowszy model, z jazdy którym przyjemność mogą czerpać zarówno doświadczeni kierowcy, jak i adepci tej sztuki. Napędzana silnikiem V2 maszyna o niewielkiej masie i smukłej sylwetce znajdzie wiele zastosowań w czasie wycieczek oraz dojazdów do pracy.

Dla kierowców o bardziej ukierunkowanych preferencjach dedykowany jest klasyczny Intruder 1500, wyposażony w solidny silnik V2 z wysokim momentem obrotowym. Klasyczny styl podkreślają szerokie aluminiowe koła i komfortowa pozycja kierowcy. To maszyna nadająca się zarówno na miejskie bulwary, jak i w dalekie podróże.

Jako klasyczne i tradycyjne do niedawna były postrzegane również motocykle marki BMW, które jednak od kilku lat wyraźnie ewoluują w stronę motocykli sportowych i to o imponujących formach i parametrach. Posiadający moc 175 KM przy masie zaledwie 228 kilogramów model K1300S jest tego znakomitym przykładem. Sprowadzenie tego motocykla tylko do samej technologii byłoby zdecydowanie krzywdzące. Niezapomniane wrażenie tworzy również futurystyczny design tego modelu.

Najbardziej oczekiwanym modelem w stajni BMW, zapowiadanym od roku i zaprezentowanym w Kolonii w wersji wyścigowej, jest pierwszy w historii bawarski Superbike S1000RR. Motocykl ten pojawi się w Mistrzostwach Świata Superbike WSBK, na którym wystartują kilkukrotny Mistrz Świata Australijczyk Troy Coser oraz mogący się pochwalić wieloma sukcesami i niezwykłą ambicją na torze Hiszpan Ruben Xaus.

Pozostając w kręgach europejskich nie sposób nie wspomnieć o brytyjskiej marce Triumph, w którego ofercie każdy odnajdzie maszynę zgodną ze swoimi motocyklowymi upodobaniami. Obecny od kilku lat na rynku potężny Rocket z silnikiem o pojemności 2300 ccm, to największy na świecie motocykl produkowany seryjnie. Jego moment obrotowy pozwala nawinąć pas asfaltu na oponę! Co roku możemy podziwiać jego kolejne odsłony, ale bezkompromisowy klimat nadal pozostaje ten sam i pozwala nam doświadczać niezapomnianych doznań.

Zwolennikom tradycji zaprezentowane zostanę stylowe maszyny z rodziny Boneville.

Speed Triple to propozycja dla miłośników ostrej jazdy, zwarty, drapieżny naked - niejednokrotny zdobywca tytułu „Motocykl Roku" przyznawanego przez pisma branżowe.

Wymieniliśmy tu tylko małą część marek i modeli motocykli, które będą mogli państwo zobaczyć podczas tegorocznej I Ogólnopolskiej Wystawy Motocykli i Skuterów w halach wystawowych MT Polska przy ulicy Marsa 36.

Wśród licznego grona wystawców nie zabraknie również kompletnej reprezentacji importerów cieszących się dziś dużą popularnością skuterów i quadów. Te pierwsze stają się powoli tzw. alternatywnym środkiem transportu pozwalającym na swobodne i szybkie poruszanie się po zatłoczonych ulicach wielkich miast przy minimalnych kosztach eksploatacji. Skutery cieszą się nie tylko dużą popularnością wśród młodych ludzi, ale zdobywają coraz więcej zwolenników wśród przedstawicieli innych grup wiekowych.

W rodzinnym garażu stanowią doskonałe uzupełnienie samochodu, posiadając zarówno interesujący design jak i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

Uzupełnienie oferty jednośladów stanowi bogata oferta wyposażenia dodatkowego oraz akcesoriów. Goście wystawy będą mogli zapoznać się najnowszymi trendami mody motocyklowej, na pewno uda się każdemu skompletować odpowiedni strój, wyszukać odpowiednią kurtkę, kask, spodnie czy buty. Właściwego wyboru mającego na względzie nie tylko kwestie upodobań i wygody ale również bezpieczeństwa pomogą państwu dokonać wykwalifikowani fachowcy. Dziś dokonanie wyboru spośród przebogatej oferty tradycyjnej motocyklowej odzież skórzanej, a także coraz popularniejszych najnowszych wielomembranowych technologii nie jest łatwym zadaniem. Niezależnie od tego, jak wolicie ubrać się na motocykl, podczas targów na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Kończąc powoli naszą wędrówkę po najnowszych technologiach, interesującym wzornictwie, klasycznych rozwiązaniach docieramy do „maszyn marzeń" przygotowanych przez goszczące na targach znane firmy tuningowe. To maszyny budowane najczęściej od podstaw lub seryjne modele poddawane gruntownej metamorfozie. W wielu przypadkach należało by je określić mianem dzieł sztuki, a ich twórców artystami największego kalibru. W czasie prezentacji tych unikatowych pojazdów będziecie mogli państwo sami przekonać się jak benedyktyńska praca, przywiązanie uwagi do detali oraz wyobraźnia nadają ostateczny kształt i wyraz całości prezentowanego dzieła.

Wszystkie zaprezentowane modele wezmą udział w konkursie Custom Bike organizowanym przez wydawcę miesięcznika Motocykl. To państwo zdecydują, które z prezentowanych dzieł sztuki zasługuje na najwyższe uznanie. Oddając głos w konkursie Custom Bike każdy ma szansę na wygranie skutera ufundowanego przez firmę Moto-Ventus.

Mamy nadzieję, że to krótkie wprowadzenie da wyobrażenie o skali imprezy i ilości przygotowanych dla Państwa atrakcji. . Pozwala to zrozumieć dlaczego to niezwykłe przedsięwzięcie trwa trzy dni, dla wielu konieczne do tego, aby wszystko obejrzeć, dotknąć i przymierzyć. Tylko teraz w jednym miejscu każdy może porównać ofertę producentów, dzięki czemu zaoszczędzą państwo mnóstwo czasu na wędrówkę po poszczególnych salonach.

W imieniu Organizatora Targów Firmy Motoroni oraz fundacji Krewniacy zapraszamy także na Akcję Honorowego Oddawania Krwi, która odbędzie się podczas I Ogólnopolskiej Wystawy Motocykli i Skuterów w dniach 13-15 luty br. Każdy kto odda krew i wypełni kupon, weźmie udział w losowaniu nagrody - Skutera Sider 50. Fundatorem nagrody jest firma Moto-Bi z Wrocławia. Patronat nad zbiórką krwi objęła Fundacja www.krewniacy.pl. Poboru krwi dokona Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Szczegóły dotyczące imprezy, a także wystawców znajdą Państwo na stronie internetowej www.wystawa-motocykli.pl

Serdecznie zapraszamy!

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: I Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów - 13-15 luty 2009 roku!

momex / 83.21.250.* / 2009-02-20 13:59
Całkowicie niedograna kwestia informacji o konkursie custom/streetfighter. Pierwszy organizator ogłosił konkurs, potem kompletna cisza, brak odpowiedzi na wysłane zapytania, co sugerowało, że prezentacja "samoróbek" się nie odbędzie, i nagle przed samym terminem nadsyłania zgłoszeń okazało się, że jednak kontynuatorzy "ciągną" ten element imprezy (moim zdaniem najciekawszy). Czas przygotowania sprzęta godnego wystawy to nie dwa tygodnie.
Mam nadzieję, że to nieporozumienie, wywołane haosem przejęcia imprezy przez nowego organizatora, a nie celowe ograniczenie ilości zgłoszeń uczestników.
Uważam, że w kwestii maszyn budowanych indywidualnie w naszym kraju, mamy już co pokazać. W związku z tym, czy nie nadszedł już czas na większe wyodrębnienie konkursu na najlepsze motocykle indywidualne?
Za pozytyw należy uznać rozdzielenie w konkursie motocykli na klasy: custom i streetfighter.

Re: I Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów - 13-15 luty 2009 roku!

"Klamot" Niezrzeszona grupa motocyklistów z Jarocina / 79.184.201.* / 2009-02-15 19:59
Troszkę przereklamowana impreza.Jeśli chodzi o wystawców to tak sobie,zabrakło porządnej prezentacji hondy.Brak stoisk aprilli,moto guzzi i harleya oraz firm z narzędziami i akcesoriami warsztatowymi.Jeśli chodzi o logistykę to skandal,aby nie było możliwości zaparkowania autokaru.
Natomiast bardzo trafiony pomysł Suzki Motor Poland z zaproszeniem Lorisa Capirossi. Życzę wszystkim naszym domorosłym mistrzom z toru Poznań,aby uczyli się tej otwartości i skromności tego małego i zarazem wielkiego zawodnika z Włoch.No ale "pierwsze koty za płoty" może za rok będzie lepiej.

Oferty motoryzacyjne