Money.plMotoryzacjaWiadomościMotocykle

BMW S1000RR wersja drogowa - oficjalne zdjęcia

2009-02-05 00:00

BMW S1000RR wersja drogowa - oficjalne zdjęcia

BMW S1000RR wersja drogowa - oficjalne zdjęcia

BMW S1000RR w wersji torowej miało już swoją premierę podczas targów Intermot 2008. Wersja drogowa natomiast nie została oficjalnie zaprezentowana, a w internecie pojawiały się jedynie szpiegowskie zdjęcia tej maszyny oraz wiele plotek i spekulacji. Nareszcie jednak BMW postanowiło pokazać zdjęcia swojego S1000RR w wersji dopuszczonej do jazdy po normalnych drogach.

Niestety producent nie udostępnił jeszcze pełnej specyfikacji technicznej motocykla. Na razie wiadomo, że maszyna na sucho waży 183 kg. Napędza ją rzędowy, czterocylindrowy 999 centymetrowy silnik. Motocykl został wyposażony w, jak to określa producent, sportowy ABS oraz system kontroli trakcji DTC. ABS ma cztery różne tryby pracy pozwalające kierowcy na dostosowanie systemu do swoich potrzeb. Nie wiadomo jednak, czy przewidują również całkowite wyłączenie systemu. 

Oficjalna prezentacja drogowej wersji bawarskiego superbikea odbędzie się na początku lata tego roku i od razu będzie można ją zamówić u dealera BMW.  W Niemczech cena S1000RR będzie wynosić 15 150 Euro.

Tagi: bmw, silnik, motocykl
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne