Money.plMotoryzacjaWiadomościInfrastruktura

Rozmowy w sprawie budowy A2 wciąż trwają

2011-06-08 19:32

Rozmowy w sprawie budowy A2 wciąż trwają

Rozmowy w sprawie budowy A2 wciąż trwają
Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Wiceminister infrastruktury Radosław Stępień powiedział w środę po południu PAP, że rozmowy ze stroną chińską w sprawie A2 jeszcze trwają. Mają one dać odpowiedź, czy konsorcjum Covec jest w stanie kontynuować budowę autostrady.

Stępień nie chciał wypowiadać się o ewentualnym terminie zakończenia negocjacji, ani o awaryjnych scenariuszach, które mogłyby być zastosowane w przypadku zerwania kontraktu z Chińczykami.

Na temat postępu negocjacji ze stroną chińską nie chciał wypowiedzieć się również premier. - Ze względu na to, że te rozmowy mają charakter negocjacji i mają swój kontekst prawny, więc będę powściągliwy i dyskretny - powiedział Donald Tusk na dzisiejszej konferencji prasowej. Szef rządu mówił też, że niezależnie od tego jak potoczą się rozmowy z przedstawicielami Covec, to prace na budowie dwóch budowanych przez konsorcjum odcinkach A2 ruszą na 100 proc. w lipcu.

Covec ma czas do czwartku, by przedstawić plany, które będą uwzględniały harmonogram spłat zobowiązań wobec podwykonawców oraz gwarancję finansowania pozostałej części inwestycji.

We wtorek premier zapowiadał, że być może już w środę będzie można zaprezentować opinii publicznej harmonogram nadrabiania zaległości na budowie A2. Mówił, że chce, by prace zostały wznowione w najbliższych dniach. Ponadto podkreślał, że doprowadzenie A2 do Warszawy - przed Euro2012 - jest rządową ambicją. Szef rządu prosił o cierpliwość i informował, że ustalanie, co dalej z inwestycją może zająć kilkadziesiąt godzin.(PAP)

Czytaj w Money.pl
Budowa A2: Chińczycy nadal nie dali odpowiedzi
Covec ma czas do czwartku, by przedstawić plany, które będą uwzględniały harmonogram spłat zobowiązań wobec podwykonawców.
Czujko: Biednego nie stać na tanie autostrady
Chińska oferta z A2 od początku budziła podejrzenia.
GDDKiA uzyska odszkodowanie za A2?
Inwestor ma potwierdzenie współpracy od banków przy uzyskiwaniu kary za niedokończenie umowy i odstąpienie od kontraktu przez chińskie konsorcjum COVEC.
Tagi: rozmowy, chińczycy, a2
Zobacz więcej: Budowa A2
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne