Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Wypadki na drogach. Policja podsumowuje święta

2015-01-05 13:38

Wypadki na drogach. Policja podsumowuje święta

Wypadki na drogach. Policja podsumowuje święta
Fot. Szymon Blik / REPORTER

661 wypadków i prawie 70 zabitych - policja podsumowała święta na drogach. Od 24 grudnia do wczoraj zatrzymano też 2225 pijanych kierowców. To o wiele mniej niż w czasie poprzednich świąt. Zdaniem Marka Konkolewskiego z Komendy Głównej Policji, oznacza to, że na polskich drogach jest bezpieczniej.

Nadal jednak niepokoi liczba zabitych. Marek Konkolewski podkreślił, że ci, którzy zginęli na drogach, jeszcze niedawno składali sobie życzenia. - Dziś tych ludzi już nie ma. Powinno nas to skłonić do refleksji - podkreśla. Przyczyny wypadków są niezmiennie - nadmierna prędkość, brawura i nieuwzględnianie warunków panujących na drodze.

Policjanci przypominają, że szczyt poświątecznych powrotów wciąż jeszcze przed nami. O tej porze roku najbardziej trzeba uważać na jakość nawierzchni. Marek Konkolewski przypomina, że nawet jeśli temperatura jest dodatnia, trzeba się liczyć z gołoledzią. Może ona wystąpić na odcinkach narażonych na wilgotność, na przykład w okolicach zbiorników wodnych, lub lasów.

W 2013 roku w całej Polsce doszło do ponad 35 tysięcy wypadków, w których zginęły ponad 3 tysiące osób.

Czytaj więcej w Money.pl
IAR
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne