Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Wypadek polskiego autokaru w Belgii. Nie żyją dzieci

2013-04-14 09:04

Wypadek polskiego autokaru w Belgii. Nie żyją dzieci

Wypadek polskiego autokaru w Belgii. Nie żyją dzieci
Fot. ➨ Redvers/CC/Flickr

Polski autokar rozbił się w Belgii. Według najnowszych informacji w katastrofie zginęło pięć osób, w tym troje dzieci. Do wypadku doszło na autostradzie w Oelegem, w kierunku Antwerpii. Pojazdem podróżowało 40 osób, w tym ponad 30 dzieci.

[aktualizacja 13:03]

Według relacji lokalnych mediów, autokar był na polskich numerach rejestracyjnych, ale jechali w nim głównie młodzi ludzie z Rosji i Ukrainy w wieku od 15 do 17 lat. Polski konsul Jan Cibula powiedział Polskiemu Radiu, że pojazd jechał z Wołgogradu w Rosji do Paryża. Na pokładzie było dwóch polskich kierowców.

Lokalne władze w Ranst informują, że zginęło trzech nastolatków. Jest też informacja, że wśród zabitych jest dwóch kierowców z Polski, choć to jeszcze niepotwierdzone. Autobusem z Rosji do Francji podróżowały 42 osoby, większość z nich miedzy 15 a 22 rokiem życia. Pięć osób jest ciężko rannych, natomiast 15 odniosło mniejsze obrażenia.

Prawdopodobnie jedynymi Polakami na pokładzie autokaru byli kierowcy, którzy przez lokalne władze są wymieniani wśród zabitych. Polski konsul Jan Cibula tego nie potwierdza. Policja cały czas identyfikuje ofiary. Nie możemy powiedzieć, że to kierowcy, bo oni nie zakończyli identyfikacji - mówi konsul.

Cały czas trwa ustalanie przyczyn wypadku. Jeden z policjantów powiedział Polskiemu Radiu, że kierowca mógł zasnąć, bo na drodze nie ma śladów hamowania. Mało prawdopodobne, by wpadł w poślizg. Nawierzchnia nie była mokra, wilgotna co najwyżej, ale przyczyny musimy dokładnie zbadać - dodał.

W Ranst, gdzie doszło do wypadku uruchomiono centrum kryzysowe. Na 13.00 zapowiedziano konferencję prasowych lokalnych władz.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczna śmierć 24 żołnierzy w wąwozie
Pakistan ma jedną z gorszych na świecie statystyk wypadków drogowych z powodu złego stanu infrastruktury i pojazdów.
Autokar z dziećmi wypadł z drogi. Są ranni
Autokar wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu w okolicy Tylmanowej.
Kolejny wypadek autokaru. 9 osób nie żyje
Autokar czarterowy jadący pokrytą śniegiem i lodem autostradą międzystanową nr 84 przełamał barierę ochronną i stoczył się po stromym stoku.
(PK), (IAR)
Tagi: wypadek, belgia, autokar, oelegem
Zobacz więcej: wypadek autokaru
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl