Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Volkswagen XL Sport - emocje dla rozsądnych

2014-10-02 12:00

Volkswagen XL Sport - emocje dla rozsądnych

Volkswagen XL Sport - emocje dla rozsądnych
Jeszcze przed Salonem Samochodowym w Paryżu odbyła się konferencja Grupy Volkswagena, a na niej zadebiutowało kilka ciekawych modeli koncepcyjnych. W sumie mając tylu producentów w kolekcji ciężko uniknąć premier w hurtowej ilości.


Przejdźmy do sedna i poznajmy bliżej model Volkswagen XL Sport, który jest nowym wcieleniem modelu XL1. Przypomnijmy, że Volkswagen XL1 jest słynny nie tylko ze względu na swój futurystyczny wygląd, ale również dzięki zdolnościom ekonomicznym. Wróćmy jednak do naszego głównego bohatera, który również ma kilka cech szczególnych.

Co prawda auto bazuje na niezwykle lekkim modelu XL1, ale zamiast słabiutkiej i oszczędnej dwucylindrowej jednostki wysokoprężnej 0.8 o mocy 48 KM zastosowano jeden z najmocniejszych silników... motocyklowych. Mowa o jednostce z Ducati 1199 Superleggera - jest to silnik 1.2 V2 o mocy 200 KM, który rozkręca się do 11 tys. obrotów na minutę.

Napęd przekazywany jest na tylną oś za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 5,7 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 270 km/h. A jak Wam podoba się Volkswagen XL Sport i tego typu podejście do sportu?

Tagi: volkswagen, sport, auto, model, silnik, ducati
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne