Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Volkswagen Tiguan Coupe R - superSUV z Wolfsburga

2015-08-14 15:30

Volkswagen Tiguan Coupe R - superSUV z Wolfsburga

Volkswagen Tiguan Coupe R - superSUV z Wolfsburga
Fot. Volkswagen
Wygląda na to, że w najbliższym czasie do listy szalonych projektów Volkswagena dołączy jeszcze jedno auto. Będzie nim Tiguan Coupe w wersji oznaczonej literką "R".

Volkswagen to jeden z najbardziej konserwatywnych producentów samochodów na świecie. Stylistyczna ewolucja, nigdy rewolucja, zamiłowanie do jednostek wysokoprężnych i wszechobecna powściągliwość.

Jest jednak kilka aut oznaczonych logo VW, które dołączyły do Golfa GTI na liście szalonych projektów tej marki. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie zostanie tam dopisana kolejna nazwa, a będzie nią Tiguan Coupe R.

Moda na SUV-y i crossovery przypominające sportowe coupe zbiera kolejne żniwa. Tym razem to Volkswagen pracuje nad Tiguanem Coupe. Okazuje się jednak, że Niemcy ukrywają także szalony projekt oznaczony literką "R".

W salonach auto znajdzie się najprawdopodobniej w 2017 lub 2018 roku, a pod względem stylistycznym model ten ma bazować na koncepcie Corss Blue Coupe Concept, zaprezentowanym na zdjęciach.

Według źródła Tiguan Coupe R ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w 5,1 s i mieć osiągi porównywalne do nowego Golfa R z nadwoziem typu kombi. Jeśli tak się stanie, będzie to drugie najszybsze auto w ofercie niemieckiego producenta, zaraz po Golfie R.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Volkswagen Tiguan Coupe R - superSUV z Wolfsburga

kil / 5.172.237.* / 2015-08-14 23:24
nie mam sentymentu do vw ale ten jest bardzo ładny

Oferty motoryzacyjne