Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Suzuki Swift Sport Concept - kieszonkowy wariat

2012-10-12 18:00

Suzuki Swift Sport Concept - kieszonkowy wariat

Małe miejskie autka z napędem na przednią oś i stosunkowo dużą mocą - wszyscy lubimy tego typu zabawki. Owszem, bywają mała praktyczne. Zgadzam się, niekiedy prowadzą się dość ciężko, ale niska waga i wysoka moc pozwala na osiąganie przyspieszeń zarezerwowanych dla dużo droższych aut sportowych. Kolejnym projektem takiego małego wariata jest Suzuki Swift Sport.


Co prawda już w 2011 roku na Salonie Samochodowym w Genewie zobaczyliśmy koncepcyjną wersję Suzuki Swift Sport, zaś niedługo potem nieco stonowaną wersję produkcyjną z 1,6-litrowym silnikiem o mocy 136 KM, ale teraz japoński producent przygotował kolejną wersję koncepcyjną, którą zobaczymy już w przyszłym tygodniu na Salonie Samochodowym w Sydney (od 19 do 28 października).

Jak donosi serwis Carscoop, przedstawione Suzuki Swift Sport to jedyny w swoim rodzaju projekt przygotowany przez głównego inżyniera marki - Naoyuki Takeuchi. Autko bazuje na produkcyjnej wersji modelu Swift Sport w pięciodrzwiowym nadwoziu. Oczywiście wizualnie auto dość mocno się różni od "zwykłej" wersji.

Suzuki Swift Sport dostał potężny zestaw dodatków aerodynamicznych z ogromnym przednim spojlerem na czele. Ponadto mamy wyraziste listwy progowe, duży spojler dachowy oraz tylny dyfuzor ze srebrnymi akcentami. Nie mogło oczywiście zabraknąć obniżonego zawieszenia oraz ogromnych felg OZ w dwukolorowym wykończeniu.

Ze zdjęć można również wywnioskować, że oprócz wyczynowych opon o niskim profilu Suzuki Swift Sport dostanie nowy zestaw hamulcowy oraz parę kubełkowych foteli. Niestety na razie nie wiadomo, czy pod maską pojawiły się jakieś zmiany w 1,6-litrowej jednostce.

Tagi: zmiany, projekt, sport, serwis, auto, suzuki, suzuki swift
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne