Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Sprowadzanie samochodów z zagranicy. Będzie łatwiej

2014-12-08 18:42

Sprowadzanie samochodów z zagranicy. Będzie łatwiej

Sprowadzanie samochodów z zagranicy. Będzie łatwiej
Fot. Lech Gawuc/Reporter
Od jutra potwierdzenie zapłaty akcyzy od sprowadzonego z innego kraju UE samochodu osobowego będzie można uzyskać drogą elektroniczną - poinformowało Ministerstwo Finansów.

Uzyskanie dokumentu będzie możliwe bezpośrednio z Portalu Systemów Służby Celnej (www.e-clo.pl). - Dokument taki, po wydrukowaniu, stanowić będzie podstawę do rejestracji pojazdu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym bez konieczności wizyty w urzędzie celnym - wyjaśniło MF.

Na stronie internetowej https://www.e-clo.pl/ZEFIR/ezefir/app/CheckCar w zakładce potwierdzenie zapłaty będzie można w prosty sposób wygenerować plik potwierdzenia w formacie PDF, a następnie - w zależności od potrzeby - plik ten pobrać lub dodatkowo wydrukować - podało ministerstwo.

- Użytkownik powinien wpisać numer VIN pojazdu lub numer Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (tzw. UPO) otrzymany dla złożonej elektronicznie deklaracji AKC-U. Warunkiem skorzystania z nowej usługi jest dokonanie zapłaty podatku akcyzowego w pełnej kwocie wynikającej z deklaracji AKC-U" - zastrzeżono w komunikacie.

Według MF nowe rozwiązanie daje podatnikowi możliwość ograniczenia do minimum wizyt w urzędzie celnym. Podatnicy, którzy złożą deklarację w formie elektronicznej będą mogli dopełnić wszelkich formalności związanych ze złożeniem deklaracji, dokonaniem przelewu oraz pobraniem potwierdzenia zapłaty akcyzy bez konieczności wychodzenia z domu.

Ministerstwo przypomniało, że dotychczas potwierdzenie zapłaty akcyzy można było otrzymać wyłącznie w formie papierowej w urzędzie celnym. Po wprowadzeniu zmian nadal będzie to możliwe.

Czytaj więcej w Money.pl

Zobacz więcej: sprowadzane auta
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Sprowadzanie samochodów z zagranicy. Będzie łatwiej

lotr / 95.40.249.* / 2014-12-21 18:47
Sprowadzanie auta z zagranicy jest bardzo opłacalne. Ostatnio sprowadzałem BMW z Niemiec za pośrednictwem http://www.lesniewscy.eu/ . Naprawdę się opłaciło, zaoszczędziłem sporo kasy.

Re: Sprowadzanie samochodów z zagranicy. Będzie łatwiej

i to by było na tyle / 83.22.41.* / 2014-12-08 19:17
Tylko po co ma to robić sprowadzający pojazd?
Czy nie lepiej by to urząd rejestrujący pojazd po raz pierwszy w RP, weryfikował w systemie UC fakt opłacenia akcyzy?
 
Hmmmm / 86.1.78.* / 2014-12-08 19:44
A po to wlasnie, zeby taki cwaniak czy burak jak ty zaplacil ta akcyze i nie robil w przyslowiowego balona biednego dziadka, ktory odkladal na autko kilka lat. Po to wlasnie aby nie okazalo sie, ze dziadzius musi zronic wiele lez, bo pierwszy lepszy pseldo-handlarz ppowiedzial mu, iz wszystko juz zalatwione a jednak w koncu okazalo sie, ze akcyza jeszcze nie. Wlasnie po to, zeby ten zwykly czlowiek, najbardziej wartosciowy, ktory nikogo by nigdy nie oszukal sam nie zostal oszukany...
 
i to by było na tyle / 83.22.41.* / 2014-12-08 21:22
Ty durny jesteś czy niekumaty? Co ma do sprawy "bidny dziadziuś"?
Twój dziadziuś albo kupi samochód już zarejestrowany w RP albo sprowadzi go sobie sam, ergo sam zapłaci akcyzę.
Po jakiego ch..ja ma jeszcze robić jakieś wydruki z systemu UC i wyręczać w pracy jakąś biurwę z UG lub UM ?
 
Hmmmm / 86.1.78.* / 2014-12-09 00:58
...a jednak jestes burak, myslalem, ze poprostu cwaniak...uhahahaha hahahahaha hahahaha...

Oferty motoryzacyjne