Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Ruch drogowy we Włoszech. Alarmujące dane

2014-12-28 07:00

Ruch drogowy we Włoszech. Alarmujące dane

Ruch drogowy we Włoszech. Alarmujące dane
Fot. sack/iStockphoto

Na Półwyspie Apenińskim najbardziej niebezpiecznie jest na przejściach dla pieszych - wynika z dorocznego raportu przygotowanego przez stowarzyszenie przyjaciół drogówki.

Samochód, zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych, to we Włoszech rzadkość. W Mediolanie zatrzymuje się przed pasami 47 procent kierowców, w Palermo już 39 procent, a w Rzymie tylko 30. Mimo iż kara za to wykroczenie wynosi od 162 do 646 euro.

Nieznaczna różnica występuje w miejscach, gdzie obok pasów jest również sygnalizacja świetlna, ale nie jest ona szczególnie znacząca.

Uogólniając można stwierdzić, że dwie trzecie Włochów za kierownicą nic sobie nie robi z pieszych, bez względu na miejsce, w którym chcą przejście przez jezdnię. Według danych za ubiegły rok pod kołami samochodów zginęło 549 osób poruszających się pieszo. 30 procent z nich na pasach.

 

Czytaj więcej w Money.pl
1300 imigrantów z Afryki przypłynęło do Włoch
Zostaną oni umieszczeni w ośrodku dla uchodźców koło miasta Ragusa na Sycylii.
Włoski rząd się nie leni w wigilię. Ważne zmiany
Celem ustawy wprowadzającej zasadnicze zmiany na rynku pracy jest przede wszystkim zmniejszanie ponad dwunastoprocentowego bezrobocia.
Burmistrz miasta anulował 100 tys. mandatów
Włoska prasa poinformowała dzisiaj, że w Padwie padł rekord - w ciągu dwóch miesięcy osiem fotoradarów ustawionych na obwodnicy zarejestrowało 112 421 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.
(red. DT) IAR
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Ruch drogowy we Włoszech. Alarmujące dane

Jan X / 212.160.130.* / 2014-12-29 16:56
A jak z takimi statystykami u nas?

Oferty motoryzacyjne