Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Renault Sport R.S. 01 już po pierwszym debiucie

2014-10-26 11:00

Renault Sport R.S. 01 już po pierwszym debiucie

Renault Sport R.S. 01 już po pierwszym debiucie
Tydzień temu, dokładnie 18 października na hiszpańskim torze Jerez zadebiutował ciekawy model wyścigowy. Ponad 58 tysięcy widzów mogło zobaczyć, jak sprawuje się Renault Sport RS 01.


Za kierownicą zasiadł były kierowca Formuły 1 - Alain Prost. Nowy Renault Sport R.S. 01 pojawi się oficjalnie na wielu torach wyścigowych już w 2015 roku, kiedy to wystartuje nowy serial wyścigowy Renault Sport Trophy - składnik większej serii World Series by Renault. Warto wspomnieć, że wyścigowy model jest zapowiedzią produkcyjnego auta. Jakiego? Być może Alipne.

Przy okazji warto przypomnieć, że głównym składnikiem auta jest monokok wykonany z włókna węglowego, który spełnia wszystkie wymagania związane z regulacjami FIA dotyczącymi klasy LMP1. Struktura została stworzona we współpracy z firmą Dallara i prawdopodobnie jest pierwszym krokiem w kierunku wyścigów długodystansowych, ale na chwilę obecną producent milczy w tej sprawie.

Auto waży niespełna 1100 kilogramów i napędzany jest silnikiem z Nissana GT-R. Mowa tu o podwójnie doładowanej jednostce 3.8 V6 produkującej ponad 500 KM oraz 600 Nm momentu obrotowego. Nie można zapomnieć o zaawansowanym zawieszeniu z regulowanymi amortyzatorami Ohlins, sekwencyjnej 7-biegowej skrzyni Sadev pozwalającej rozpędzić się do ponad 300 km/h czy też 18-calowych wyczynowych felgach Braid z oponami Michelin oraz tarczami o średnicy 380 mm.

Renault Sport R.S. 01 mierzy 4710 mm długości, 2000 mm szerokości, 1160 mm wysokości, zaś rozstaw osi to 2744 mm. Auto kosztuje 282 tysiące funtów i jak już wspomnieliśmy, w przyszłym sezonie weźmie udział w nowej serii wyścigowej Renaultsport Trophy.

Tagi: sport, auto, renault
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne