Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Range Rover Sport debiutuje na rynku w UK

2013-04-27 16:00

Range Rover Sport debiutuje na rynku w UK

Range Rover Sport debiutuje na rynku w UK
Na rodzimym rynku w Wielkiej Brytanii startuje sprzedaż Land Rovera Range Rovera Sport, który zadebiutował na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku. Sprawdźmy jak kształtują się ceny tego modelu i co dostaniemy w zamian.


Nowy Range Rover Sport jest o 62 mm dłuższy od poprzednika i mierzy 4850 mm długości. Również rozstaw osi uległ radykalnej zmianie - jest aż o 178 mm większy. Takie zmiany wpłynęły pozytywnie nie tylko na większą przestrzeń wewnątrz - producent mógł zastosować opcję dwóch dodatkowych miejsc za środkową kanapą (2-3-2).

Pod pięknym nadwoziem kryje się nowe, w pełni niezależne zawieszenie aluminiowe z podwójnymi wahaczami z przodu oraz systemem Multilink z tyłu. Oprócz tego zastosowano system zawieszenia pneumatycznego 5-tej generacji, który umożliwia regulację wysokości zawieszenia na poziomie 115 mm.

Oferta silnikowa będzie się różnić w zależności od rynku. Na Starym Kontynencie również znajdziemy silnik 5,0 V8 o mocy 510 KM, ale oprócz tego w ofercie wyląduje 292-konna 3,0-litrowa jednostka wysokoprężna SDV6. Na początku 2014 roku miłośnicy Diesla dostaną dwie nowe pozycje - 3,0-litrowe TDV6 o mocy 258 KM oraz 339-konne SDV8 o pojemności 4,4-litra. Pod koniec 2014 roku może pojawić się również hybryda.

Podstawowy model Range Rover Sport w wariancie SE startuje z ceną 51 500 funtów i oferuje swojemu nabywcy skórzaną tapicerkę, automatyczne światła i wycieraczki, zestaw audio DAB, elektrycznie podnoszoną klapę bagażnika, inteligentny system Stop-Start, dwustrefową klimatyzację, podgrzewane przednie fotele, przyciemniane lusterka, nawigację HD, pneumatyczne zawieszenie oraz kontrolę głosową.

Na szczycie oferty króluje flagowy wariant Autobiography Dynamic w cenie startującej od poziomu 74 995 funtów i oprócz wszystkich gadżetów z poprzednich wersji dostanie również system świateł High Beam Assist, konfigurowalne oświetlenie wnętrza, system audio Meridian, podświetlane listwy progowe, adaptacyjny tempomat oraz system bezpieczeństwa z aktywnymi napinaczami.

Tagi: zmiany, system, rover, sport, koniec, silnik
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne