Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Prosty sposób na korki na A4

2016-05-21 13:56

Prosty sposób na korki na A4

Autostrada A4 na odcinku od Gliwic do Katowic stanowi autostradową obwodnicę aglomeracji górnośląskiej, która dla wszystkich kierowców jest bezpłatna. Jednak wjeżdżający na nią na którymkolwiek śląskim punkcie poboru opłat i tak muszą pobrać tzw. bilet zerowy, a to powoduje, iż w godzinach szczytu tworzą się tam dość długie zatory. Z przeprowadzonych pomiarów wynika, iż z największymi korkami mamy do czynienia na gliwickim odcinku A4, który w ciągu dnia pokonuje nawet 100 tys. pojazdów, z czego ok. 50 proc. stanowi ruch lokalny, wiążący się z koniecznością zatrzymania na bramce.

Aby usprawnić ruch lokalny i zachęcić mieszkańców Gliwic i okolic do korzystania z miejskiej obwodnicy autostradowej, władze samorządowe, w wyniku podpisanej umowy z Kapsch Telematic Services, przekazały im, za darmo, 10 tys. urządzeń viaAuto, które pozwolą szybciej przejechać przez bramki na A4. Jak zapewniają przedstawiciele firmy Kapsch, dzięki urządzeniu przez bramki będzie mogło przejechać w tym samym czasie nawet do pięciu razy więcej samochodów. Posiadacze takiego urządzenia mogą bowiem skorzystać z bramek oznaczonych napisem viaToll,

Urządzenia będą mogli pobrać mieszkańcy Gliwic (mający w tym mieście zameldowanie). Co ważne, nie będzie się liczyć miejsce rejestracji samochodu i nie będzie ono przypisane do konkretnego auta. Wprawdzie będą musieli za nie zapłacić 20 zł, jednak będą mogli tę kwotę wykorzystać, jadąć innym płatnym odcinkiem autostrady objętym systemem viaToll (np. w kierunku Wrocławia).

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne