Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Porsche Panamera dostanie nową paletę silników

2014-03-19 12:00

Porsche Panamera dostanie nową paletę silników

Porsche Panamera dostanie nową paletę silników
Chodzi oczywiście o kolejną generację modelu Porsche Panamera. Premiera nowości odbędzie się za około trzy lata, więc do tego czasu sporo może się zmienić, ale jedno jest pewne - pod maską pojawi się cała gama nowych jednostek napędowych.


W sieci mówi się, że nowe Porsche Panamera będzie bazowało na nowej platformie podłogowej Grupy Volkswagena - MSB. Owa platforma posłuży za bazę m.in. dla Bentleya. Czy to oznacza, że model Porsche będzie dość ciężki i ociężały? Nic z tych rzeczy! Platformy VW są dość elastyczne i w zależności od modelu dają możliwość dowolnej aranżacji. Przykładem może być ogromna różnica pomiędzy Porsche Macan i Audi Q5.

Ponadto w sieci pojawiły się informacje, że Porsche Panamera dostanie zupełnie nową gamę silników V6 i V8 zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych. Prawdopodobnie silniki te zostaną przejęte z palety VW i Audi, a następnie zmodyfikowane na potrzeby Porsche. Co więcej, krążą plotki o tym, że niemiecki producent planuje stworzyć kolejne warianty nadwoziowe Panamery. Coupe oraz Cabrio? To może być ciekawe.

Fot. Porsche Panamera Sport Turismo Concept

Tagi: sport, informacje, audi, porsche, renault coupe, yugo cabrio, porsche panamera, porsche macan
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne