Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Policja w Wojwódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Poznaniu

2010-10-06 14:38

Policja w Wojwódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Poznaniu

Policja w Wojwódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Poznaniu
Fot. Tritooth/Dreamstime
Dwie osoby z kierownictwa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu podejrzewanych m.in. o korupcję i przekroczenie uprawnień zatrzymali policjanci z KWP w Poznaniu - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Zatrzymanym zarzuca się wiele nieprawidłowości związanych z niedopełnieniem obowiązków, przekroczeniem uprawnień przy wystawianiu dokumentów, a także korupcję. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

Jak poinformował Borowiak, policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji, w marcu tego roku otrzymali pierwsze informacje o nieprawidłowościach w poznańskim WORD, które wynikały z działalności osób ze ścisłego kierownictwa tej instytucji.

Nieprawidłowości te polegały między innymi na niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień przy wydawaniu zaświadczeń, które potwierdzały nieprawdę. Weryfikując napływające informacje policjanci natrafili również na dowody działania jednej z zatrzymanych osób w zamian za korzyści majątkowe - powiedział rzecznik.

Policja nie informuje szerzej o okolicznościach sprawy. Ze względu na jej charakter oraz zakres zebranych materiałów dowodowych śledztwo jest prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Koninie.

(PAP) rpo/ pz/ jbr/
Tagi: bezpieczeństwo, auto, droga, moto, jazda, kryminał, kształcenie
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne