Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Podnieś wartość swojego samochodu

2016-05-16 09:52

Podnieś wartość swojego samochodu

Podnieś wartość swojego samochodu
Fot. BMW

Według ekspertów finansowych, zakup samochodu jest jedną z najważniejszych inwestycji w życiu większości ludzi. Nic dziwnego, że nabywcy samochodów używanych dokładnie sprawdzają pochodzenie i stan pojazdów przed zakupem. Jak więc sprawić, aby nasze auto przez lata zachowało doskonały stan i pozwoliło nam zyskać jak najwięcej przy odsprzedaży?

Poniżej przedstawimy kilka najważniejszych punktów, dzięki którym wartość samochodu przy sprzedaży będzie znacznie wyższa od ceny rynkowej. Przekonasz się, że dbając o auto i serwisując je w odpowiedni sposób sprzedasz je szybciej oraz korzystniej niż myślisz.

Wygląd auta

Każdy potencjalny nabywca, niezależnie od wieku, płci czy wykształcenia, zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd auta. Stan powłoki lakierniczej, widoczność rys i wgnieceń czy stan tapicerki to kluczowe elementy, które podlegają weryfikacji w pierwszej kolejności. Zadbaj więc o to, aby samochód był serwisowany przez profesjonalistów. Czy to prace blacharskie, czy lakiernicze, specjaliści autoryzowanych serwisów są odpowiednio przygotowani do precyzyjnych napraw. W przypadku uszkodzeń lakieru, naprawy w ASO wykonywane są przy użyciu lakieru identycznego z oryginalną powłoką lakierniczą, dzięki czemu lakierowanie jest idealnie dopasowane. Grubość lakieru w każdym przypadku będzie wskazywać na dokonywane naprawy, ale wykonując prace blacharsko-lakiernicze w autoryzowanym serwisie masz pewność, że jedyny widoczny ślad pozostanie w dokumentacji serwisowej pojazdu.

Historia serwisowa

Historia serwisowa jest kolejnym kluczowym elementem podczas sprzedaży samochodu. Aż 90% potencjalnych nabywców samochodów używanych przyznaje, że jest w stanie więcej zapłacić za samochód z pełną historią serwisową w ASO. Normą stała się konieczność okazania książki serwisowej lub podanie numeru nadwozia (VIN) celem weryfikacji rzetelności sprzedającego. Znając numer VIN, z łatwością można ustalić czy samochód był serwisowany w autoryzowanym serwisie – można ustalić m.in. przebieg, historię napraw czy daty przeglądów. Korzystanie z autoryzowanego serwisu czyni Cię wiarygodnym sprzedawcą, dzięki czemu możesz zapewnić sobie korzystną pozycję negocjacyjną. Zgodnie z analizą rynku samochodów używanych, przewaga cenowa samochodów serwisowanych w ASO wynosi nawet 10%. Znaczące jest to zwłaszcza w przypadku samochodów klasy premium, gdzie różnica w cenie jest istotnie zauważalna. Potencjalny nabywca z pewnością doceni fakt serwisowania pojazdu w ASO, które jako jedyne są w stanie zastosować najnowsze technologie, sprzęt i wiedzę dedykowaną dla konkretnej marki.

Komponenty – części zamienne

Postaw na oryginalne części! W taki sposób otrzymasz najwyższą jakość oraz zapewnisz sobie optymalne bezpieczeństwo. Podczas wyboru komponentów, kusząca jest możliwość zaoszczędzenia. To jednak ryzykowny krok, który kiedyś może przynieść koszty niewspółmierne do wcześniejszych oszczędności. Oryginalne części są identyczne z tymi, które zostały wykorzystane do produkcji samochodu, którym jeździmy. Przeszły z sukcesem wszystkie testy gwarantujące doskonałą jakość i dłuższą żywotność. Jeśli planujemy cieszyć się sprawnym samochodem przez długi czas, a podczas sprzedaży zaprezentować doskonałą pracę silnika oraz płynność jazdy, to warto zapłacić więcej. Pokaż, że stan pojazdu jest na tyle dobry, że nie potrzeba kolejnych inwestycji. Będzie to kolejny pretekst by podnieść cenę naszego sprawdzonego, egzemplarza.

Usługi autoryzowanych serwisów warto potraktować jak długofalową inwestycję – zarówno w samochód, jak i w swój własny komfort. Nie bez znaczenia jest równoczesny zysk w postaci wyższej wartości samochodu serwisowanego w ASO w stosunku do tych, które swoją historię serwisową budują u niezależnych mechaników.

Poznaj wyniki niezależnego audytu obsługi Klienta w ASO (TNS Garage Quality Check 2015): http://www.tnsglobal.pl/informacje/klucze-jakosci-2015-wreczone/

Artykuł sponsorowany
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Podnieś wartość swojego samochodu

Autonagar.pl / 89.73.57.* / 2016-09-05 22:14
Wodorowanie silnika usunie z niego nagar , zawory i gniazda,końcówki wtrysków,turbina od strony spalin , zawór EGR oraz wypalanie DPF/FAP.
Bez demontażu silnika , bez dolewania chemii, bez wymiany oleju po zabiegu.
Wiecej na you tube : autonagar.pl

Re: Podnieś wartość swojego samochodu

Gabi Zajac / 89.191.161.* / 2016-05-28 14:07
Ale to jest akurat fakt, historia serwisowa jest ważna. My kupiliśmy używanego forda falaxy, poprzedni właściciel serwisował w ASO i my również. O żadnym zdzieraniu tutaj akurat mowy nie ma, bo ASO forda ma bardzo dobre ceny i częste promocje.

Re: Podnieś wartość swojego samochodu

jjjj1020 / 83.31.25.* / 2016-05-20 20:41
masakra i tak wszyscy rżną biednych niech ich terafi też kiedyś

Re: Podnieś wartość swojego samochodu

Marcin 1999 / 93.191.200.* / 2016-05-20 09:36
Ta jasne osobiście znam gościa który busem robi ok 250.000 km rocznie , potem cofa licznik na 30 i jedzie do autoryzowanego serwisu na pieczątki , po 3-4 latach auto sprzedaje z przebiegiem 120-150 tyś km i pełną historią ASO a w rzeczywistości ma blisko 1 mln km!

Re: Podnieś wartość swojego samochodu

marudas / 159.245.16.* / 2016-05-18 21:43
Coś w tym jest ale dopisek pod artykułem mówi sam za siebie
"ARTYKUŁ SPONSOROWANY " - przez ASO?

Re: Podnieś wartość swojego samochodu

gęgacz / 5.60.10.* / 2016-05-18 17:37
I tak bym już poza aso nic nie wymieniał nigdzie. W aso mi w fieście opony miesiąc temu za grosze wymienili. Jeszcze biorąc zimówki na przechowanie.

Oferty motoryzacyjne