Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Pierwszy prawdziwy podręcznik jazdy samochodem terenowym już w sprzedaży

2013-05-07 16:19

Pierwszy prawdziwy podręcznik jazdy samochodem terenowym już w sprzedaży

Pierwszy prawdziwy podręcznik jazdy samochodem terenowym już w sprzedaży
Wiosna to idealna okazja, by spróbować swoich sił w jeździe off-roadowej, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz więcej sympatyków. Przed kolejnym sezonem warto sięgnąć po nowe wydawnictwo Auto w terenie. Podstawy jazdy 4x4 autorstwa Sławomira Makaruka.


Sławomir Makaruk to polski podróżnik, fotograf, kierownik wypraw (m.in. programu podróżniczego TVP2 Boso przez świat), instruktor nurkowania, ratownik ochotnik TOPR i instruktor jazdy off-roadowej. Swoją pierwszą wyprawę odbył w 1983 roku jadąc Tarpanem do Meksyku. W roku 1991 wygrał polskie eliminacje do Camel Trophy ekstremalnego rajdu odbywającego się w różnych częściach kuli ziemskiej, uznawanego za najtrudniejszy rajd przeprawowy na świecie. Był członkiem pierwszej polskiej ekipy uczestniczącej w rajdzie w Tanzanii i Burundi, a do roku 1996 organizował polskie i europejskie selekcje Camel Trophy. Sześciokrotnie brał udział w szkoleniach specjalnych organizowanych przez firmę Land Rover w Eastnor Castle w Wielkiej Brytanii, uważanych za najlepszą szkołę jazdy off-roadowej na świecie.

Podręcznik Auto w terenie. Podstawy jazdy 4x4 skierowany jest przede wszystkim do początkujących, choć doświadczeni kierowcy również znajdą tu wiele istotnych informacji i wskazówek. Książka to kompendium wiedzy na temat jazdy samochodem terenowym począwszy od wyboru i przygotowania auta, poprzez techniki podstawowe i pracę ze sprzętem, aż po autoratownictwo. Zdecydowałem się na napisanie podręcznika jazdy off-roadowej, gdyż na polskim rynku wciąż brakuje wydawnictwa, które kompleksowo traktuje aspekty związane z jazdą w terenie. Moim celem było zaprezentowanie wszystkich możliwości, jakie oferuje auto terenowe i pokazanie jak można je umiejętnie wykorzystać. Off-road dostosowanymi rajdowymi maszynami to jedno, ale samochód terenowy, którym wyjeżdżamy z salonu ma również olbrzymie możliwości, z których większość kierowców nie zdaje sobie sprawy. Mam nadzieję, że ta książka zwiększy zaufanie kierowców do posiadanych maszyn i umożliwi bezpieczniejsze poruszanie się w terenie mówi autor i dodaje Off-road ma jedną, wielką zaletę - można uprawiać go praktycznie wszędzie: w lesie, w górach, na poligonach, w wąwozach. Liczy się przyjemność płynąca z jazdy i możliwość aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Auto w terenie. Podstawy jazdy 4x4 wkrótce także na płycie DVD.
Zapraszamy na Facebook.com/AutoWTerenie

Partnerem projektu jest marka Volkswagen Samochody Użytkowe.
Patronami medialnym wydawnictwa są: Auto Świat 4x4, Radio Dla Ciebie, Malemen, Auto Motor i Sport, Wp.pl, Moto.wp.pl, Autocentrum.pl i ROstyleandlife.com.

Tagi: volkswagen, samochody, auta, rover, sport, radio, auto, polski
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne