Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Oto pełna oferta Land Rovera na przyszłość

2012-11-15 16:00

Oto pełna oferta Land Rovera na przyszłość

Oto pełna oferta Land Rovera na przyszłość
Jak już wiemy, Land Rover w najbliższych latach chce dość poważnie rozwinąć swoją ofertę, zaś końcowym wynikiem ma być kolekcja 16 różnych modeli. Sprawdźmy więc co to będą za auta i kiedy możemy się ich spodziewać?


Jak już wiemy, w ofercie Land Rovera pojawią się nowe pozycje w rodzinie Range Rovera, choć Freelander oraz Defender również doczekają się rodzeństwa. Sprawdźmy zatem o jakie modele dokładnie chodzi i kiedy mniej więcej można się ich spodziewać.

Oferta modeli Range Rover rozszerzy się do sześciu pozycji, wliczając w to nowego Evoque XL, który będzie pozycjonowany między tradycyjnym Evoque a Range Roverem Sport. W planach jest również Evoque Cabrio oraz trzydrzwiowa wersja modelu Range Rover Sport mierząca 4 metry długości.

Land Rover szykuje również wyjściową wersję modelu Freelander, który wielkością będzie nawiązywał do modelu Evoque. Oprócz tego Land Rover zapowiada wersje 5- oraz 7-osobowe modelu Freelander. Marka rozważa również stworzenie modelu Discovery z lekkiego aluminium.

Coraz bardziej realna staje się wizja produkcyjnej wersji koncepcyjnego modelu DC100, jako następca modelu Defender. Oczywiście wszystkie plany są na razie pisane na piasku, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za jakiś czas oferta Land Rovera stanie się bardzo szeroka.

Jeśli chodzi o daty premier, oczywiście wszystko jest bardzo umowne. Land Rover Defender nowej generacji pojawi się na przełomie 2016/2017 roku, nieco wcześniej, w 2015 roku pojawi się wersja pick up, zaś rok później Land Rover zaprezentuje produkcyjną wersję konceptu DC100. Poniżej prezentujemy zestawienie oferty opublikowane przez portal WorldCarFans.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne